Amerika banka tarafindan tanitilan iki yeni mobil kimlik dogrulama teknolojileri

SafePass, bir cep telefonu ile çalistirilabilir yeni iki faktörlü kimlik dogrulama sistemi, kendi Web bankacilik müsterileri için Bank of America (BoA) tarafindan sunulmustur. Online yatirim ve bankacilik islemlerinde tek kisi için sifreler üretir bir cüzdan kart içeren ikinci bir sistemi de Banka tarafindan pilot olarak uygulanmaktadir.

Tüketiciler ve küçük isletme müsterileri için istege bagli bir özellik, SafePass online müsterileri için ücretsiz olarak ekstra bir güvenlik sistemidir. Servise erismek için, BoA web sitesi hesaplarindan genel bakis sayfasinda cep telefonu kaydetmek için gereklidir. Kayit yaptirdiktan sonra, daha sonra SMS ile bir alti haneli bir kod verilecektir. Kod düzenli sinirlari, fatura için yeni ödeme yapilanlar yetki ödeme ve çevrimiçi transferi için yeni hesaplarin yani sira fazla para transferleri de dahil olmak üzere online islemler bir dizi, yetki için kullanilabilir. Bir kez kullanildiktan sonra kod sona eriyor.

BoA yetkisiz islemlere karsi korumak için fazladan bir katman olarak yeni bir sistem tanitiyoruz. SafePass SiteKey ile birlikte kullanilmak üzere tasarlanmistir, BoA mevcut güvenli oturum açma görüntü ve kelime tanima, hem de onlari kendi hesaplarina erisim vermeden önce müsterilerine üç soru bir dizi poz kullanir sistemi,. SafePass kullanarak, müsterilerine log-in SiteKey tarafindan taninmayan bilgisayarlardan mümkün olacak. Kodu,, mevcut sinirlar üzerinde miktarlarda para transferi fatura ödeme yeni ödeme yapilanlar yetki, çevrimiçi transferleri için yeni hesap ekleme gibi online islemler, yetki için kullanilir.

Lance Drummond, Bank of America için e-ticaret yönetici diyor ki: “Biz çevrimiçi bankacilik zaman müsterilerimizin gönül rahatligiyla vermeye devam özellikleri tanitmak için adadik.” BoA bu SafePass önemli ölçüde çevrimiçi islemlerin güvenligini artirmak ve online hesaplarina erisir iddia ediyor.

Su anda BoA tarafindan pilot olan SafePass sisteminin bir ikinci yönü otomatik olarak tek kullanimlik kod üretmek için basilabilir gömülü dügmesi ile bir cüzdan büyüklügünde bir karttir. Bu yilin sonuna kadar bankanin yatirim Hizmetleri online yatirim müsteriler için SafePass karti serbest birakmak için BoA plani. Kartin kullanimi bazi online yatirim islemleri için gerekli olacaktir.

BoA de birlikte ya da SMS seçenegi yerine kullanilabilir tüketici ve küçük isletme müsterileri için istege bagli bir özellik olarak gelecek yildan itibaren kart yayinlamayi planlamaktadir.

www.psbill.com