ünlü mozaik sanat eserleri

Mozaik sanati ilk duvar, tavan ve zemin süslemek için kullanilan bu yana ilk kez yüzyillar boyunca gelismistir. Mozaik araçlari da mütevazi çakil gelen daha zarif yansitici mozaik çini gelismistir. Temalar hem de yüzyillar boyunca degisti. Gladyatör ve savasçilar, Roma tanri ve geometrik ve dekoratif sekiller festivaller, günlük yasami betimleyen basit sahneleri, biz gerçekten mozaik bizimle birlikte gelismistir diyebiliriz. Ele geçmistir birçok ünlü mozaik sanat arasinda Aegae en Makedonya sehir bulundu olanlar içerir. Orada bulunan mozaikler birçok Helenistik villa büyük kat dekore. Bir baska yerde, özellikle Kuzey Afrika, mozaikleri de Roma Villas zemin kaplama kesfedildi. Mozaik en büyük koleksiyonlari arasinda adet Sicilya Piazza Armerina yakin Villa Romana del Casala bulundu. Güzel sanatsal mozaik çini Bu koleksiyonlar UNESCO Dünya Mirasi ile korunmaktadir. Isin tuhafi, bu mozaikler aslinda gömülü ve 12. yüzyilda oldu bir heyelan tarafindan korundu. Kesfinden önce, yaklasik 700 yildir gömülü olmustu. Bu mozaik koleksiyonu, en ileri gelenleri olanlar Sirk Sahnesi, Küçük Hunt, 64 m uzunlugunda Büyük Avcilik Sahnesi, Herkül ugraslari ve bizim modern bikini gibi göründügünü de kiz özellikleri rezil Bikini Girls bulunmaktadir.

Rönesans ve Barok sanat döneminde, mozaik moda disari çikti ve freskleri ile degistirildi, ancak daha zengin biçimde görünmesini mozaik durmadi. Tabii Mozaik araçlari biraz daha gelismis oldu, olarak kullanilmistir fayans vardi. Bu gelisme parlak daha yansitici mozaikler için yapti. Ve seviyor güzel zaman zenginligi ve sanat gösterisle mozaiklerle dekore edilmis eski Aziz Petrus Bazilikasi gördügünüz edilebilir. Yakinda, mozaikler erken Hiristiyan dönemlerinde insa edilmis ve 17. yüzyila kadar devam edilmistir kiliseler ortak yer haline gelmistir. Bu zaman sanatsal mozaik çini ayni zamanda daha uzun ömürlü selefine göre oldugunu kanitladi. Sr Peter Bazilikasi bulunabilir mozaikler genellikle Guido Renu, Ciro Ferri, Domenichini, digerleri arasinda Carlo Maratta gelen tasarimlar ya da tuval dayanmaktadir. Bazilika bulunabilir mozaik bazi katkida mozaik sanatçilari Giovanni Battista Calandra, Favio Cristofari ve Pietro Paolo Cristofari vardi. Sanatçi Raphael, kendini, sanat yaptigi son çalisma, Baskalasim bir mozaik çogaltma seklinde temsil edilir.

Gördügünüz gibi, hangi yüzyilda olursa olsun mozaik her zaman bir sanat yaygin biçimi olmustur. Onun çagdaslari kadar popüler olmasa da, bu resmin düstü asla. Simdi bile, insanlar hala iyi bir mozaik sanat eseri ve güzellik hayran. Bir resim olusturmak için mozaik çini uyum ve düzenleme izleyicilerin en yüksek bile etkilemek için basarisiz asla. Gerçekten, bu sanati klasik ve gerçekten zarif.