e-ticaret mashup ve gelecek sitesi fonksiyonu

Ne terim ‘lapa “duydugunuzda akliniza gelen? Bu akla gelen, tabii ki, zaten kavramina asina degilseniz dönem arkasindaki gerçek düsünce süreci yakin gelmeyecek ne olursa olsun muhtemeldir.

Terim ‘mashup’ müzik ve yazilim uygulamalari hem de kullanilmaktadir. Terim genellikle tamamen yeni bir sey, iki ayri medya uygulamalari karistirma anlamina gelir. Aretha Franklin ve Metallica özelligi olabilir yeni bir sarki demek müzik dünyasinda. Yazilim dünyasinda, ancak bu genellikle iki basarili yazilim uygulamalari ya kendi üzerinde olabilir daha bilgi ve kullanilabilirlik daha büyük bir çikti olusturmak için birlikte çalistigi fonksiyonu daha büyük bir derecesi anlamina gelebilir.

2006 sonbaharinda IBM ve Google hem online uygulamalar için mashup ilgilendiklerini belirttiler. Google mümkün web siteleri için özel yerler yapar kendi harita programi kullanicilari performans mashup bulgudur. IBM’in ilgi ek mashup ana gitmek için izin verebilir.

E-ticaret belirsiz olabilir bu sonuçta anlamina gelir, ama olanaklar etkileyici nelerdir. Mashup sitenizi yazilim uygulamalari ile daha fazla etkilesim için izin ve çok daha hizli bir sekilde web üzerinde görev gerçeklestirmek için izin verebilir. Ayrica ziyaretçilerin çikis islemleri ile hiz izin potansiyeline sahiptir.

Bu casusluk ya da muhtemelen bir reform hacker is gibi gelebilir, ama akilda bu fikirleri ile baslamis olabilir artik internetin en önemli oyuncularindan bazilariyla bir dinleme kulak bulgudur.

O “Yakinda her sey sadece bir hizmet, is e-posta veya PBX, tüm is uygulamalari olacak”, dedi Salesforce.com Marc Bennioff mashup ifade eder. Zaten bizim ev ve simdi bu çok kiracili hizmetleri bize etkiledi is yayilmak için gidiyoruz Bu sadece bir fikir degil,. sadece bir saglayici degil “.

Uzun vadeli, e-ticaret mashup fikri sitenizde bulunan çesitli uygulamalar düzene potansiyeline sahiptir. Onlar hiç mümkün düsünce olabilir daha ziyaretçilerinizin web sitenizde bulunan daha fazlasini yapmak için izin verme potansiyeline sahip olacaktir.

Basarili bir yazilim uygulamalarinin ortak karisarak is dünyasinda kirik olan bir tabu. Sonuçta bir evrensel keyifli online alisveris deneyimi saglayabilir.

Basarili bir mashup için üç anahtar sunum, islevsellik ve veri içerir. Bazi lapa bir alanda sadece uyumludur. Örnegin ikinci bir yazilim uygulamasi kullanimi sunum gelistirmek, ama ‘yeni’ kombine yazilimin islevi veya veri baglantilarini gelistirmek için çok az yapabilirsiniz.

Sansini önümüzdeki ay içinde is uygulamalari mashup hakkinda daha fazla duyacaksiniz oldukça iyi. Ögrenecegimiz çok sey hala olsa da, e-ticaret için sonuçlari umut vericidir.