Eger dropshipping zaman bilmeniz gereken yasalar

Sadece baska bir is, online is gibi, e-ticaret veya dropshipping bazi yasa ve yönetmeliklere uymak gerekiyor. Ne olursa olsun online is dogasidir, alici ve satici neredeyse birbirleri ile bu degisimi bilgilerin disinda, yüz yüze, onlar toplam yabanciyiz. Birçok sahte kafasinda bu sinirlama yararlanmaya çalisabilir. E-ticaret yasa ve yönetmeligin amaci, mümkün oldugu kadar güvenli online islemler yapmaktir. Alicilar için de satici için onlarin güvenilirligini gelistirmek için izin verir, dolandiricilik Birçok çesit karsi koruma saglar. Bu kurallar ve düzenlemeler ödeme, reklam ve gizlilik sorunlari esas olarak geçerlidir.

reklam:
Internet reklam sadece bir on yil eski ama büyüme hiçbiri ikinci olmustur. Isletmeler en az harcama yaparken onlar müsterilerinin çok erisebilirsiniz gerçegi ile ilgi vardir. Orada (web siteleri, kurumsal bloglar, e-posta pazarlama, banner reklamlari, bagli kurulus pazarlama) seçim için bu kadar çok reklam seçenek vardir, ancak müsterilerin bazi reklam izlemek diger reklam ortamlar aksine, pazara gitmek ve satin almadan önce ürün kendilerini denemek ,, e-ticaret bir karar yaparken reklami malzeme üzerinde tamamen güvenmek zorunda. Reklam gerçek olmasi, ve yanlis beyanlar olusan olmamalidir nedeni budur. Fiyatlari (“dahil” veya vergi “hariç” açik söz ile) açikça belirtilmelidir. Müsteriler herhangi bir sekilde yaniltilmis olmamalidir.

Ödeme ve sevkiyat:
Sartlar ve kosullar okuduktan sonra siparis vermek zaman müsteri son derece dikkatli olmalidir. Siparis ve ödeme her ikisi için de bir onay en kisa zamanda müsterilere ulasmak gerekir. Ideal olarak, ödeme yazdirilabilir bir makbuz müsterilere saglanmalidir. Sevkiyat zamaninda müsterilere ulasmak gerekir. Aksine açikça sartlar ve durumda belirtilen sürece Tedarikçi sevkiyat ürüne olusabilecek zararlardan sorumludur.

Spam ve gizlilik:
Spam bilinmeyen bazi isletmelere veya kisilere davetsiz e-posta veya mesaj, bir paket, biz düzenli olarak bizim dogustan alirsiniz. Internet Spam internet kendisi kadar eskidir. E-posta pazarlama yasadisi degil, ancak net bir sekilde iletisim bilgilerini ve artik promosyon mesajlari göndermenizi durdurmak için alici için bir seçenek bahsetmek gerekir. Hangi internet kullanicilari yüz baska sorun kendi gizlilik ihlalidir. Kullanici adi ve sifreleri, müsteri bilgisayar ve üçüncü sahislarla bilgi paylasimi konusunda depolama çerezleri ekstra ihtiyatli bir yaklasim gerekli olan alanlardir.