para transfer hizmetleri nasil çalistigini ögrenmek

Vadeli para transferi hizmeti baska bir kisi (ya da kurum) para aktarmak için yetenegini ifade eder.

Asagidaki gibi para transferi en hizli ve en güvenli yöntem banka havaleleri ile, bu tür bir transfer için bir islemdir:

1. Transfer yürütmek isteyen kisi de alacakli banka bilgileri olarak ödenecek para miktari banka tavsiye, bu ayrintilari IBAN ve BIC kodu içerecektir.

2. Gönderen banka ilgili tüm detaylari ve yetkilendirme onlar talimatlara göre bu etki ödeme verilen alicinin bankaya, güvenli bir sistem araciligi ile bir mesaj gönderir aldiktan sonra.

3. Transferi Bu tip genellikle temizlemek için fon için üç is günü sürer.

Para gönderiliyor ülke olarak bir banka havale fiyati, gibi faktörlere göre ödeme vb için olan miktar degisir

Uluslararasi transferlerin büyük çogunlugu mali mesaj transferi kolaylastirmak için küresel bir ag faaliyet SWIFT adli bir kooperatif toplum araciligiyla islenir. Bankalar çesitli finansal kurumlar arasinda fon transferi için veri alisverisi için bu mali iletilerini kullanir.

Her finans kurumu genellikle Bank Identifier Code (BIC) veya Swift Kodu olarak adlandirilan, bir kod atanir. Bu kodlar geleneksel olarak uzun sekiz basamak ve banka adini belirlemek, banka ve sehrin, ülkenin kiyisinda merkez içeri dayanir

Dünyanin kullanimi çapinda bankalar IBAN oldugunu kimlik Diger yöntem. IBAN (Uluslararasi Banka Hesap Numarasi), dünyanin dört bir yanindan banka hesaplarini tanimlamak için gelistirilmis bir standardi numaralandirma sistemi olarak tanimlanir. Bu aslinda diger ülkelerden banka hesaplari içeren islemleri basitlestirmek için Avrupa’da bankalar tarafindan gelistirilmistir.

Para transfer hizmetleri hakkinda bilginiz yoksa sizin için tesis saglamak için bir ödeme hizmeti saglayici istihdam için harika bir fikir olabilir.

Bazi Ödeme Servis Saglayicilari (PSP) Bu tel ödemeler çok sayida yapmak gerektiren isletmeler için özellikle yararlidir, bir para transferi hizmetler tesis sunacak. Tecrübeli ve iyi kurulmus PSP bunlari banka havalesi ödemeleri için daha rekabetçi fiyatlarla sunmak için saglayacak dünya çapinda bankalarin bir dizi, ile baglantilari olacaktir. Bir PSP ile sunulan diger avantaji bu isi son derece zaman alici olabilir onlar yapilacak ödemelerin bir yüksek hacimli var, özellikle, tel ödemeler idari tarafi ile ilgilenecegiz olmasidir.