e-ticaret-avantaj ve dezavantaj.

E-Ticaret düsünün ve herhangi bir akil grev ilk birkaç özellikleri – bir küresel pazarda – artan satis – artan kar! Eger kar online daha iyi kenar iddia baslatmak, ancak pazarlama, promosyon malzemesi, siparis isleme, müsteri hizmetleri, envanter yönetimi, bilgi depolama ile ilgili çesitli giderler, telekomünikasyon ve arkadaslari, önemli ölçüde asagi egik çizgi için degil.

e-Ticaret is her boyut veya tür için cazip ama ekonomik destek sunmaktadir. E-ticaret için tercih ederek, küresel ufuklara pazar marjlari genisletebilir ya da öznel is zekasi ve takdirine göre, son derece odakli pazar segmentleri onlari sikmak. Hatta güvenle bir küçük ölçekli isletme sunan kaliteli ve güvenilirlik kolayca kendisini en gebelik döneminde saygin rakipleri ile omuz firçalama bulabilirsiniz. Bu is isletmenin arzulu tezahürü kolaylastirir – büyük ve sofistike olarak siz olmak istedikleri gibi. Bütçe gerçekten web sitesi ve online alisveris sepeti araciligiyla tutum ve özü vitrine gelen burada dizginlemek olmaz.

Seyler oldukça e-ticaret ile basitlestirmek – bu web sayfasi veya ürünlerin özellestirme kote fiyatlari degisiyor; yenilikçi is modelleri ya da is süreci yeniden mühendislik uygulamak; uzmanlik yüksek derecede uygulanmasi ya da verimlilik ve müsteri hizmetleri arttirmak – her sey pek / uygulamak zaman alir dahil ve sergi.

Kaliteli e-ticaret hizmetleri kapsamli bir müsteri veritabani olusturmak için, müsterinin siparis modelleri de dahil olmak üzere, degerli müsteri ile ilgili bilgileri toplamak ve yönetmek, söz degil. Bu veritabani hayati pazarlama ve hedef derece oldugu tanitim stratejileri keskinlestirir.

Olarak böylece tedarikçiler ve hizmet sirketleri ile is isbirlikleri hakkinda daha güvenli hale, daha az stok ihtiyaci ve azaltilabilir teslimat gecikmeleri hakkinda getirerek, tedarik zinciri verimsizlikleri minimize is ortaklari, e-ticaret yardimcilari ile ilgili. e-ticaret dogal olarak düzenler ve is faaliyetleri için hiz ve verimlilik asimile, tüm arka uç is süreci otomatik hale getirir.

Eger müsterilerinize e-ticaret tesisi tanitmak gibi, onlarin alisveris deneyimi son derece akici ve rahat hale. e-ticaret sürekli offline alisveris için yedek onlarla zaman daralan sonrasinda müsterileriniz için daha vazgeçilmez görünüyor. Dahasi, online alisveris genellikle ayni ürünleri / hizmetleri çevrimdisi kullanilabilir için daha az fiyat ödemek gibi müsteriler, çevrimiçi ekonomilerin yarar saglar.

e-Ticaret tabanli is faydalari toplumun hem de! Senin yerinde insan gücü gereksinimi azaltir olarak, altyapi üzerindeki yükü azaltir ve ayrintili ofis kompleksleri ve genis otopark talebi düsürür.

Kulaga ne kadar kadar iyi, e-ticaret bu potansiyelini varsayarak geri tutun da engellerin kendi payina sahiptir. Öncelikle, kendi içinde internet yasamin ayrilmaz bir yolu olarak insanlarin büyük bir yigin hayatini dokunmak hala. Bir ikilem onlar gibi son derece kisisel bilgilerinizin online, ifsa ve çevrimiçi islem zaman gerekir her zaman karsi karsiya Maddi gizlilik ve tetikte insanlari tutmak güvenlik sorunlari vardir.

Belirli süreçleri, yetersiz telekomünikasyon bant genisligi ve sürekli gelisen yazilim araçlari (sürüm artan ile), için standart olmayan protokoller çagdas örgütsel BT sistemlerinin bir sorunsuz bir sekilde entegre bileseni olmaktan e-Ticaret içeren teknik konulardan bazilaridir.

Teknik sinirlamalar insanlarin degisime direnç ve yüzsüz ve kagitsiz islemler için güven eksikligi, tamamen asindirir önce, zamaninda almaya baglidir dahil olmak üzere tamamen çözülebilir, teknik olmayan konular olsa da. ABD online pazarlarda örnek onlara yol gibi Aslinda, e-ticaret hizli, dünyanin geri kalani ile yakaliyor.