E-ticaret magaza – kendi insa

Bir ürün odakli is varsa, internet genis bir hedef kitleye ulasmak için benzersiz bir yetenegi sunar. Yeni teknoloji ile, kendi e-ticaret magazasi insa etmek kolaydir.

E-ticaret magaza

Bugünün dünyasinda bir E-ticaret (elektronik ticaret veya e-com) dünyadir. Açikça web ticaret olarak adlandirilan E-ticaret, temel olarak elektronik islemlerin ve ayni zamanda güvenli bir ag üzerinden Internet üzerinden mal veya hizmet satis anlamina gelir. E-com sadece satin alma ve hizmet satan veya veren degil, ayni zamanda bir elektronik sistem üzerinden reklam ve pazarlama yöntemidir. E-com da elektronik ticari islemlerin ilerlemesini kolaylastirmak anlamina gelir. Su anda e-com tüm büyük ülkelerde köklü bir teknolojidir. Çogu durumda Internet pazarlama maksimum dönüs için kendi e-ticaret magazasi olmasi gerekir.

Bir e-ticaret magazasi gereksinimleri

Bir e-ticaret magaza Bina kolay bir is degildir. Yazilim müsterilerin yani sira kendi ihtiyaçlarina yönetebilirsiniz gereklidir. E-ticaret yazilim maliyeti, vergi, sevk ve müsterinin siparis ödeme islemleri nakliye ve tasima, envanter idare edebilmek gerekir. Bir e ticaret magaza kurmak için yola ne zaman birçok seçenek karsilasabilirsiniz. Bunlardan herhangi seçmeden önce ihtiyaçlarinizi net bir görünüm olmasi önemlidir. Teknik sartlar kuponlar, izleme sistemleri, müsteri giris seçenekleri ya da baska seyler herhangi bir sayi içerebilir. Diger gereksinimleri degerli müsterilerine saglamak istiyoruz izlenim ne tür içerir.

ihtiyaçlarinizi belirlemek için satis ve pazarlama döngüsü çalisma

Eger bina e ticaret magaza için çözümler istediginiz tercih önce, tüm satis ve pazarlama döngüsü temsil e ticaret temel model çalisma. Bu döngünün ilk yapi tasi size hedef alacaktir müsterilerinin ne tür tanimladiginiz hedef kitledir. Ikinci Eger piyasaya koyacagiz ürün tipleri karakterize hangi mal vardir. Üçüncü Eger sorulara cevap ve müsterilerin veya potansiyel müsterilerin sorunlarina çözüm sunacak müsteri destegidir. Sonraki bir is ürün veya hizmet tesvik reklam, pazarlama ve ciro. Daha sonra islem, en önemli teknik siparisleri idare edecek döngüsünün asamasinda, vergi, ödeme islemleri ve siparis teslim vardir.

Islemler otomatik veya manuel olabilir. Manuel isleme çevrimdisi bir terminal üzerinden manuel olarak kredi karti bilgilerinizi girmeniz gerekir. Otomatik isleme durumunda bir müsterinin siparis formu bir program ile kurulum olacagini süreçleri ve ücretleri kredi karti. Bundan sonra satis sonrasi çözüm ve hizmetler sunmak nasil ilgili anlasma sonrasi hizmetleri vardir. Son olarak size müsterileri ile haberlesmek için farkli bir is görüntüsü olusturmak hangi ile marka adidir. Kimse bir sey onlarin göz yakalar sürece online magaza dikkat gidiyor.

seçenekleri arastirma

Eger ihtiyaçlariniza tanimladiktan sonra, daha sonra seçenekleri arastirma baslayabilirsiniz. Ya hazir yazilim satin almak ya da ihtiyaç ve bütçelerine göre komponentler ve yedek parçalari ile özel bir sistem insa – bir e-ticaret magaza olustururken takip edebilir iki temel yol vardir.

esneklik

Bazi firmalarinin hediyeler ve daha iyi pazarlama yaklasimlari için iyi yerlestirilmis darbe ürünler sunuyoruz. Bu çesitli hediyeler, kuponlar ve promosyonlar izin verecek kadar esnek olmasi için bir e-com çözüm gerektirir. Ürününüzün farkli seçenekler ve farkli fiyatlarla modelleri veya stilleri, çesitli gelir Ayrica, o zaman bu faktörlerin iletisim kurmasi gerekir ve online magaza belirgin sunarlar. Gerçek bir isadami kesinlikle de dogrudan sitesini ziyaret edenler gibi onun desen veya her zamanki müsterileri takip edecek. Web istatistik izleme araçlari bu amaçla büyük bir yardim olabilir.

Kullanim kolayligi

Bazi e ticaret magazalari digerleri çok zor olabilir o kadar çok özellikleri ile daha karmasik iken ögrenmek için sadece birkaç dakika kullanmak ve gerekli çok kolay. Satin almadan önce yazilimin bir gösteri görmek mümkün kullanim kolayligi belirlemek için harika bir yardimcidir.

ölçeklenebilirlik

Sirket ile büyümeye güçlü olmak çok önemlidir. Simdi çok basit bir çözüm seçerseniz, daha sonra yolda daha saglam bir çözüm gerektiren, size magaza dönüstürme zaman kaybedersiniz. Magaza URL yapisi tutarli degilse, ayni zamanda e ticaret çözümleri degistirerek arama motoru siralamalarini kaybedebilir. Bu nedenle, büyüyebilir bir e-ticaret çözümü seçmek önemlidir. Örnegin, bazi magazalar sahipleri baslangiçta kupon istemeyebilirsiniz ama sonra yolda iyi bir fikir olduguna karar. Bazi magazalar da asagi yol çok önemli olacagini ürünleri, stok kontrolü ve izleme sayisi limitleri olabilir.

güvenlik

Online magazalar için büyük önem islem güvenlik. Herhangi bir firmasi için öncelikli güvenli islem olmalidir. SSL tanitmak için Netscape sayesinde (güvenli yuva katmani), veri online magaza sahipleri tarafindan korunabilir. SSL bir mesaj sifreler ve alici RSA güvenlik kullanarak çözer bir sifreleme teknolojisidir. Web sunucusunda SSL etkinlestirmek için bir dijital kimlik (taniyacaginiz kimlik biçimi) gerekir. Birçok web barindiran birkaç kurus ile yilda birkaç yüz dolar her yerde için SSL kurulum saglar.

Genel olarak, kendi e ticaret magaza bina, dört sey gereklidir – esneklik, kullanim, güvenlik ve ölçeklenebilirlik kolayligi. Eger son bir seçim yapmadan önce seçenekleri arastirma ve satin almadan önce mümkün, çözüm ücretsiz bir deneme olsun.