Eger daha yüksek bir seviyeye internet pazarlama is almaya hazir

Bu yüzden internet pazarlama is için bir sonraki adim nedir? Neden, tabii ki, daha yüksek bir seviyeye götürün. Bu nereye gideyim ki? Iyi bir fikir genisletmek için vardir. Ama hangi ilk almak adim? Ki sizin internet pazarlama is almak ve bir sonraki büyük sey çevirmek için yapmaniz gereken ne bir göz atalim.

Eger plani strat miyim?

Büyük bir internet pazarlama is daha yüksek bir seviyeye çekmek için sadece bir gung-ho plani daha hak ediyor. Ideal olarak, bir web sitesi olusturmak ve is çalistirmadan önce hazirlanan bir is plani olmalidir. Bu durum böyle degil Ancak, merak etmeyin. Bir sonraki büyük adimi atmaya istiyorsaniz, hedeflerinize ve internet pazarlama is dogasi maç olacak bir is stratejisi ile gelip çok geç degil.

Su anda nerede hisse senedi almak. Internet pazarlama is ne kadar yürütüyor? Ne kadar baslatmak için harcamak ve bir ay için aylik bazda sürdürmek zorunda mi? Ne kadar size yatirim getirileri alinan önce? Eger kazanç? Mükemmel veya yeterli gelir mi, yoksa bu is bakim için gerekli masraflarini karsilamak için ancak yeterli mi?

Eger geçmiste ne stratejileri hayata geçirdik? Ne kadar iyi çalistiniz? Hangileri hedef pazar üzerinde bir isaret yapti ve hangilerinin basarisiz oldu? Eger promosyonlar ve pazarlama üzerinde çok fazla zaman harcamak zorunda mi? Bu çalismalar sizden ne tür talepleri gerek yoktu?

Eger bir hedef var mi?

Hedef isinizin gerekli ama can sikici bileseni gibi görünebilir ama daha yüksek bir seviyeye almak istiyorsaniz, size nereye gittigini bilmek gerekir. Daha da önemlisi, orada zaten iseniz bilmeniz gerekir. Hala sularda havayi dövüyordu eger sizin veya hedefe ulastiniz eger Hedef söyleyecektir.

Basit bir grafik yapin. Bir kagit parçasi sonu ve isabetli bir nokta koymak için baslangiç ??noktasi olarak – Eger su anda nerede. Bu nokta için kagit paralel diger ucunda, baska bir nokta ve isareti koyun sizin hedef olarak – Eger gitmek istediginiz yere. Simdi iki nokta baglamak için bir çizgi çizin. Bu dogrultuda, diger nokta ulasmak için yapilmasi gereken adimlari yazmaya baslar. Ne stratejileri çalisir gerekiyor? Simdiye kadar ne yaptin? Nasil sizin su anda yerden bu hedefe ulasacak?

Kampanya yogunlastirmak.

Yani önce promosyon ve reklamlari çalistik. Ne yaptiginin bir göz atin ve geçmisten dersler ögrenirler. Eger sadece metin reklamlari ve geçmiste banner reklam ile kendinizi memnun ettik, belki de bu tür e-bülten ve e-posta kampanyalari gibi diger seçenekler, arastirdi zamani. Belki de is ile ilgili olarak bir blog yazmaya baslamak için ya da uzmanlik tanitmak için dogru zamani.

Arama motoru siralamalarini ne olacak? Nasil yapiyor? Sizin yarariniza çalismak SEO ve baglanti kurma kampanyalari saglanmasi halinde bazi ekstra çaba yaptiniz mi? Eger baglanti kurmak için diger sanayi siteleri dokundunuz? Dogru trafik getirilen bir hedeflenen pazarlama kampanyasi hazirladiniz mi? Eger listeleri insa etmislerdir?

Bir uzman olmak için zamani geldi mi?

Siz de öyle olsun veya olmasin, internet pazarlama ise dahil olma kendi itibar insa etmek demektir. Etrafina bir göz atin. Bu sektörün büyük bir parçasi birinin itibar üzerine insa oldugunu görürsünüz. Sirket adlari ve markalar daha bu is daha fazla isim ve kisilikleri vardir. Bir iyi bilinen bir marka oldugunu bile, hala kaçinilmaz birinin adini baglanmistir.

Bu yol dikkatlice düsünün. Bir sonraki internet pazarlama gurusu olma deneyimi var mi? Internet pazarlama yeni baslayanlar ögretmek için yeterli deneyim kazanmis? Belki de kendi uzmanlik ve deneyim paylasarak daha yüksek bir seviyeye is alarak baslayabiliriz. Taninabilir kisilik çevrimiçi olmakla, isinizi daha fazla maruz kalma kazanir.

Bir yildizin örnek izleyin.

Size hayranlik ya da kimin sicili size taklit istediginiz internet pazarlama sektöründe belirli bir is sahibi ya da kisilik var mi? Bu kisi hakkinda arastirma. Nasil bu kisi onun is basladi? Nasil o oldugu için aldin? Sektörün yaptigi önemli katkilari nelerdir? Kim ile baglantisi nedir? Onun is kurmak yardimci oldugunu ne yapti? Eger daha yüksek bir seviyeye internet pazarlama is almak istiyorsaniz, zaten sektöründe en basarili insanlar tarafindan belirlenen örnekler ögrenirler.