hizli prototipleme ve enjeksiyon

Döküm ve makine basin ekipman türlü olabilir bu stereolithgraphy, Hizli Prototipleme veya enjeksiyon kullanimi karsilastirildiginda bu prototip gerekli olarak kabul edilir ne comprehent ve zaman uygun prototip gereksinimleri için her biri yararlanmak servis saglayicilari bulmak için en iyisidir ve el açik kaynak.
Hizli Prototipleme üretim sekli See You ne inanci ile birlikte lazer kullanimi ile temel bilgisayar is (WYSIWYG) alin Nedir. Bu temelde prototip kisaltilmis seklidir gibi yakindan bitmis ürün olusturmak için mümkün oldugu kadar temsil edilir demektir. Klavye bilgisayar kontrolleri ile Otomatik cad lazer isini bir operatör veya editör prototip olusturmaniza olanak saglar.
Enjeksiyon, bir isitma elemani ile bir makine kaliplama boslugunun kullanir ve plastik kristalleri ile yüklenir, prototip seklin bir parçasi olmasina neden olmak için kalip bosluguna sicak sivi plastik getirmektedir daha olagan bir tekniktir. Bu otomobil için üretim araçlari, parça ve muhtemelen tüm kapi kaliplari için kullanilan iki süreçlerdir. Olarak tanimlanan bu iki iliskilidir bir daha prosedürü bulunmamaktadir.
Stereolithgraphy süreci polimerizasyon kimyasal reaksiyon zinciri ilke yoluyla tabakasi katki islemi yapmak için UV lazer isini kullanir oldugu Hizli Prototipleme ve enjeksiyon kaliplama farklidir. Bir UV kurutmali sivi polimer reçine islemini baslatmak ve bir kez uygun bir yere reaksiyonu durdurmak bir bilgisayar ile kontrol edilmelidir baslar ve prototip için gerekli sekil almak için için kullanilir. 3 – D üretim süreci bir süre kullanilan ve parçalari olusturmak için gerekli mühendislik süreçleri için uygun degil.

Enjeksiyon ancak olusturmak ve süreç mekanik bir yöntem olmanin ne olursa olsun prototip ve parça üretimi için daha uygun maliyetli bir yöntemdir. Kisim kalibin inç kare basina 4-5 ton ortalama basinç ile yapilir. Bir enjeksiyon kaliplama makinesi büyüklügü ve agirligi, 5 tondan 6000 ton arasinda degisebilir. Kalip makineleri Bu tür 1858 yilinda kendi üretim bu yana sektöründe olmustur.
Biri stereolithgraphy ve benzeri islemleri gibi benzer ilkeleri kullandigindan Hizli Prototipleme kullanarak kaydedilen zaman maliyet uzun vadede etkili olabilecegini bulabilirsiniz. Ama her oturum için prototip bir orta sayida ihtiyaç için çok daha hizli ve prototip olusturmak için sivi reçine, metal veya toz malzemeler ile katki katman döküm islemi kullanabilirsiniz. Uzmanlik parça ve prototip üretim ticaretinin gelecegi.