lipitor “yeni kullanim” için genisletilmis patentini aldi

Pfizer’in gise rekorlari kiran ilaç Lipitor ölümcül olmayan kalp krizi ve felç gibi kalp yetmezligi için hastaneye hasta riskini azaltmanin ek kullanimlar için onaylanmistir. Bu, Lipitor kalp sagligi ile el ele gider kolesterol, düsürür olmak sasirtici degil.

Büyük ilaç sirketi nüanslari farkinda degildir olanlariniz için, bu ilaç sektörü ortak bir taktiktir. Bunun yerine ilaç üreticileri FDA’dan ilk onay istediklerinde tüm kullanimlar için onaylanmis bir ilaç alma, onlar ilaçlar patent ömrünü uzatmak için daha sonra ek kullanim kullanmak için bir sinirli kullanim için onaylanmistir olsun. Ilacin patent süresi hemen önce, kendi patent uzanan ve jenerik üreticilerin olasi rekabet inkâr, ek kullanimlar için onay isteyin.

Bu durumda, Pfizer patent 30 Mayis 2006 tarihinde sona erecek, ancak bu ek kullanimlar için onay aldiktan sonra, 1.213 gün piyasada tekelini genisletmistir. Yaklasik 2 yil için patent uzanan uzun gibi görünebilir, ancak ilaç milyarlarca dolar her yil çekiyor zaman, Pfizer için büyük bir fark yaratiyor olmayabilir.

Çok dogru, büyük bir anlasma, ilaç sirketleri çok para kazanmak için gereken ne? Tabii, ancak bu manipülatif uygulamalar ile sadece tüketicilerin cüzdan zarar degil, onlar ilaç için tüm zaman alici olabilecegini tip piyasada olan mahrum ediyor. Büyük ilaç insanlara yardim yerine sistem manipüle üzerinde durulacak, bunlar tüketicinin güvenini kazanmak ve simdi yapmak daha fazla para kazanmak.

Neden FDA manipülasyon bu tür izin verir? Büyük ilaç faturalari ödüyor kim oldugu için. FDA onlari besleyen eli isirmaya olamaz. Ilaç endüstrisi hakkinda tarafsiz düzenlenmesi vermek, FDA ve ilaç endüstrisi ayrilmalidir. Sürece FDA ilaç sektörüne mali açidan bagimli oldugu gibi biz yolsuzluk ve düzenleme eksikligi bu tür göreceksiniz.

Online yabanci eczanelerden siparis hakkinda daha fazla bilgi için buraya tiklayin.