vergi ne tür bir ebay satici ilgili olmalidir

Eger digerleri gibi bulacaksiniz olarak, eBay mal satan para kazanmak için çok güçlü bir sekilde saglayabilir. Aslinda, eBay satis üzerinden basarili online sirketlerin olusturduk insanlarin sayisi son yillarda biraz büyüdü. Ama ne çok bilmiyorum onlar ödemek beklenir ne vergi türleri. Biz vergileri bir göz atin asagidaki eBay saticisi ile karsi karsiya olmasi muhtemeldir.

1. Satis Vergisi – Eger yerel deposundan seyler satin almak veya çevrimiçi bu mallar için ödeyeceginiz fiyat bir yerel vergi dahil oldugunu göreceksiniz olsun. Ne kadar tabii ki yasadiginiz yere baglidir ödeme. Diger yerlerde kendinizi hiç bir satis vergisi ödemek zorunda degil bulabilirsiniz ise bazi yerlerde bu kadar 10.75 olarak% olabilir.

Sadece eBay üzerinden birkaç öge satis olacak olanlar için, daha sonra mallarini herhangi bir satis vergisi toplama konusunda endiselenmenize gerek olmayacaktir. Eger eBay üzerinden ürün çok satmak niyetinde Ancak, o zaman yapmaniz gereken ilk sey is bulundugu sehir ya da devlet bir is olarak kendinizi kayit edilir. Sonra yerel yönetim her 3 ayda bir bu vergi ve mevduat toplamak emin olmak gerekir. Ancak sadece evinizde durumuna gemi siparisleri için satis vergileri toplamak gerekir unutulmamalidir.

2. Serbest Meslek Vergisi – sadece eBay nadir vesilesiyle ürün satmak niyetinde olanlar vergi bu formu ile ilgilenmeye gerek yoktur. Eger eBay üzerinden mal her zaman satmak isteyen varsa Ancak, o zaman vergi bu formu ödemeniz gerekecektir. Eger serbest meslek olarak Yasaya göre size kazanmak ne% 15 için sosyal güvenlik vergi kendinizi ve bu miktarda ödemek zorunda kalacak.

3. Gelir Vergisi – Vergi Bu form kazanmak bütün gelirler üzerinden ödenmelidir. Ancak, yalnizca yaptiginiz kar vergi bu formu ödemeniz gerekir. Eger onlar için ödenen daha az satmak var ögeleri Tabii ki, o zaman herhangi bir gelir vergi borcu olmamalidir. Kendinizi gelecekte herhangi bir noktada bir denetim kendinizi bulmak gerekir korumak için, size onlar için ve ne kadar sizin için satilan ödenen ne kadar ilgili mal ile ilgili oldugunu herhangi bir belge tutmali.

Yukarida biz eBay saticisi ödemek için gerekli olabilir vergi baktim. Eger vergi ödeme söz konusu oldugunda dogru eBay is kurmak size gerçekten ödeme sonunda ne kadar azaltmak için yardimci olabilir baska seyler yararlanabilir saglayacaktir emin.