Tam bir e-ticaret güvenlik saglanmasi

Online islemler bir e-ticaret is sahibi olarak bir numarali öncelik olmalidir yapmak için güvenli bir e-ticaret ortami ile müsterilerine sunmak için güçlü olmak. Online alisveris korumak için yetenegine sahip olmadan basarili bir online magaza neredeyse imkansiz. Bir müsterinin güvenini kazanmak için en iyi yolu güvenli web tarama ve ödeme sirasinda kisisel ve kredi karti verilerinin garanti koruma ile saglamaktir. Sitenize gelen ziyaretçiler kendi gizli veriler korunur biliyorum sürece, onlar sizden bir satin alma yapmaz. E-ticaret güvenligi ile ilgili çesitli faktörler vardir, bunlar SSL sifreleme olan ve PCI uyumlu olma, güvenli barindirma da kapsar. En yüksek koruma düzeyi için, e-ticaret sitesi üç olmalidir.

E-ticaret güvenlik güvenli barindirma ile baslar. Yeterince bant genisligi ve sadece trafik büyük miktarda dayanikli degil disk alani ile bir e-ticaret hosting çözüm var, ama ayni zamanda sitenizdeki tüm ürün ve veri tutmak gerekir. Buna ek olarak bu verileri tüm korumak için yeterince güçlü bir güvenlik duvari eklemeyi unutmayin olmak zorunda. Son olarak ne odaklanmalidir web barindirma saglayici garanti edebilir uptime yüzdesidir. Kadar sorunsuz çalistirmak mümkün ne siklikta kendi barindirma kullanarak sitelere eder% 99,9 kesintisiz çalisma, gerek iddia birkaç vardir. Eger müsterilerinizin kisisel veriler hakkinda endise baslamadan önce bu nedenle ilk olarak e-ticaret sitesi tüm unsurlari düzgün çalistigindan emin saglamak için var.

E-ticaret güvenlik ulasmada sonraki adim SSL sifreleme yasiyor. SSL güvenli yuva katmani anlamina gelir ve internet gibi aglar üzerinden güvenliginin saglanmasi için gereklidir. Bu sifreleme islemi uzak hacker tutmak için güvenli bir kanal üzerinde kodlama ve hassas verilerin kod çözme saglar. SSL sifreleme sahip müsterilerinizin çalinmasini endisesi olmadan böyle kendi e-posta adresi, dogum veya kredi karti numarasi tarihi gibi gizli bilgileri paylasmak saglar. Sifreleme bu seviyede online ödeme isleme için endüstri standardi oldugu için simdi oldugu gibi tüm güvenli e-ticaret web siteleri, bir 128 bit sifreleme olmalidir. Ancak bazi e-ticaret çözümü saglayicilar 256 bit SSL sifreleme sunuyoruz. Bu seviyede, çift koruma miktarda almak ve kod çatlamak daha da zordur.

Nihai ve muhtemelen e-ticaret güvenligi olan en önemli yönü PCI uyumluluk oldugunu. PCI kredi karti sektöründe için kisa, daha iyi online ödeme güvenlik olusturmak için umuduyla büyük kredi karti sirketleri tarafindan olusturulan bagimsiz bir organdir. Visa, MasterCard, American Express, JCB ve Discover web üzerinde kredi karti bilgileri depolama ve aktarma, isleme için yeni bir standart belirlemek için 2006 yilinda bir araya geldi. Onlar müsterilerine güvenli islem yapmak için en güvenli ortam saglamak, böylece büyük ve küçük online tüccar PCI sikayet haline istiyoruz. Insan sayisi SSL sertifikali olmak e-ticaret çözüm saglayicilar ve hala PCI uyumlu olmayan tüccarlar çok sayida hala var bu yüzden sahte ücretleri ve kredi karti hirsizligi karsi yeterli olduguna inaniyoruz. Eger uyumlu olmak için federal yasa tarafindan siparis edilemez olsa da, birçok ülke bu standardi uygulamak basliyor ve uyumlu olmayanlar çökertme vardir. Cezalandirilmasi için sanssiz olanlar için, onlar büyük para cezalari, dava ve kredi kartlarini kabul etmek haklarini iptal edilecektir ile karsi karsiyayiz. Eger e-ticaret is feda etmeye hazir olmadikça Yani, PCI uyumluluk ile bir e-ticaret çözümü seçmek sadece akillica olur.

Online satis baslamadan önce, o yerde dogru güvenlik olmasi önemlidir. Yeterli bant genisligi ve disk alani, günlük yedekleme, sanat güvenlik duvari korumasi devlet ve% 99,9 kesintisiz çalisma olan e-ticaret güvenlik ulasmada ilk adimdir. Dogru e-ticaret çözümü ile, bir 256 bit SSL sifreleme ve PCI uyumluluk ile daha da güçlü bir güvenlik amaci olabilir.