e-ticaret tasarim – geri temelleri

Sadece bazen gerçekten kare kutu disinda düsünmek zorunda ve radikal temelleri geri almak ve gerçekten biz ne yapiyoruz düsünmek, beni sasirtiyor. Ne demek istedigimi biliyorum, almak yerine temel olgusal amaç ve gerçekten bir müsteri için temel bir bakis açisiyla bir yerde seyler koyarak.

Bana birkaç ay önce vardi bir alisveris deneyimi anlatayim. Biz çok esimin ailesi kaliyorum evden bir hafta tatil olmustu. Biz sol, biz, araba yüklü çocuklar hazir var, sonra lo ve iste, biz gerçekten oldukça uzun bir araba yolculugu ile eglenin çocuklar tutmak için bazi son dakika malzemeleri gerekiyordu. Diye düsündüm Sorun degil, bu yüzden yerel süpermarket asagi dogru yöneldi, ama çok önce bu sehirde tahrik degil, ben yanlis bir dönüs aldi ve farkli bir banliyösünde sona erdi. Bir arkadasim orada yasamis pushbikes üzerine, 20 yil önce, benim tek stomping günlerde kez bu diger banliyösünde bol yapilmis olan bir zamanda bu büyük bir sorun olarak görmedigi. Ama hey bu zamanlarda farkli, ben farkli bir açidan yaklasan çok daha kalabalik yollarda bir araba sürüyorum, ve evet yine kayboldum. Simdi daha önce birkaç kez olmustu bu süpermarket bulmak için tabelalari tamamen bagliydi. Kisa uzun bir hikaye kesmek için, ben alaninda bazi ciddi bina redevelopments olmustu bulmak için, alisveris merkezinde bu süpermarket bulundu ve bu kez orta ölçekli alisveris merkezi, bir mega ölçekli alisveris merkezi haline gelmisti. Süpermarket artik büyük ölçüde bu yayilan karmasik bir ucunda, çok katli otopark ile genisletilmistir. Benim yol bulma basli basina bir sorun, ama bir kez orada akla her türlü perakende satis ile karsilandi, ama acele ne istedigini bulmak kolay bir sey degildi. Ve evet, son olarak çocuklar için nibbles var ve kasada bulunan zaman, çok yavas bir çikis operatörü ve sag asagi bana yavasladi bir kuyruk olustu.

Ben ciddi bir acele oldu bana yanlis anlamayin, daha sonra biz o sabah sirasinda sol büyük sonuçlari olacaktir. Gerçekten uzun bir araba yolculuga kisa zamanda kurtulmak istedim, ama bizim ev çim oldukça basit bir sey, oldukça zaman alici ve stresli bir süreç oldugu ortaya çikti.

Sadece iyi yeryüzünde bu e-ticaret ile ilgisi var ne de isteyebilirler? Bu edilerek ögreniliyor dersler oldugunu düsünüyorum.

Bu internet çaginda alisveris söz konusu oldugunda E-ticaret söz konusu oldugunda, eski gelenekleri-zor ölür.

Ilk olarak, müsterilerinizin web sitesi bulabilirsiniz? Bu bir sitenin basariya ulasmasinda kritik bir faktördür. Müsterilerinizin etki alani adi duyurulmasi ile ve dizinleri ve sevk diger halka açik kaynaklardan size bulabilir miyim? Eger müsterilerinizin ana sayfaniz yani ön kapilarina düzgün ve kibarca gelmesi için mutlu musunuz? müsterilerinize müsteri yan kapilardan giren ve pencerelerden tirmanirken ile, herhangi bir akla açilis ragmen orada gelmesi için ya da oldukça mutluyuz? Gerçeklesmesi Bunun için e-ticaret sitesi arama motoru optimize (çok ürün anahtar sözcük için optimize edilmis) ve arama motoru dostu (bazi arama motorlari sorgu dizeleri okuyamaz) her iki olmasi gerekir. Ne ise yarar bu olabilir zaman ne kadar büyük bir magaza, ancak açilis seçin birkaç hariç, bulmak zor.

Siteniz görünür olmasi gerekir, daha fazla müsteri çekmek için arama motorlari üzerinden gelmelidir.

Birçok site gezinmek oldukça hantal oldugunu kendi e-ticaret yazilim gelistirirken Ikinci olarak, fark ettim. Bir müsteri acele ürün bulabilir miyim? Ya da 6 farkli görüntüler her sayfada yüklemek için bekler bir hieratical menü yapisi ile 4 düzeyde derin gömüldü. Lütfen bir magazada muz oturan, bir vurusta parçalanmis tavuk bulmak, ya da yapmak eger alarak, 5 yavas sayfa yük geçmesi anlamina gelir 1 dakika onlar sonraki Istediginiz sayfaya ulasmak için söylüyorlar. Ben, bir satin alma elde etmek için gerekli fare tiklama sayisi fark gerekli çok daha fazla gerekli en fazla tiklamayi oldu.

Tercih benim müsteri birçok alisveris sepeti üzerinde aninda geri bildirim sahip oldugunu baska bir alan. Ben süpermarkette oldugumda çok iyi bir fikir bir ürün eksik ise, alisveris sepeti ne var ve yaklasik bir maliyet var. Biliyorum, bunu kaçirmayin, alisveris sepeti sag önümde var!! Buna ragmen birçok e-ticaret siteleri, gerçekten sepetinize içinde ne bilmiyorum. Müsterilerin çogu alisveris deneyimi üzerinde sabit aninda geri bildirim saglayan degerli olan web sayfasinin sag tarafinda, üzerinde alisveris sepeti sevdim.

Istatistik müsterilerinin yaklasik 50% bir satin alma yapmadan önce alisveris sepeti terk vardir. Ben müsterilerinin 50% ödeme isabet önce alisveris arabasi terk hakkinda tekrar tekrar edecegiz. Neden? Açikçasi bazi pencere alisveris, ama bu önemli bir faktör bir kötü tasarlanmis kontrolüdür. Eger terk alisveris sepetleri ile her yerde çevrili bir süpermarket ile, gerçek hayatta bu olay hayal edebiliyor musunuz?

Süpermarkette kasada operatör benim para makinesi karti veya kredi karti pirpir etme tarafindan bir satin alma yapmak için bilgi minimum tutar elde Ben kasada oldugumda fark ettim. Yine de bir e-ticaret sitesi de ödeme üzerinden gidiyorum, ben sik sik arti ve ödeme islemi hizini yavaslatir bilgi istedi ediyorum. Neden yok benim faks sorulmasi gerekir., Storeowner hiç faksla bana temas niyeti yok ne zaman? Kullanici ile birden fazla sayfa içeren bilgi veya karmasik bir prosedür minimum tutar gerektiren ekspres deneyimi adresinden ödeme gereksiz sorularla bombardiman edilmistir mi?

Buldum baska bir sapaktan çikis girmeden önce, ilk defa bir kullanici bir hesap olusturmak istenmistir ile. Bana bir kapali satin almak için yeni bir süpermarkette bir hesap için bir basvuru formu doldurmaniz isteniyor hayal edebiliyor musunuz? Kötü bir kullanici deneyimi yaratmak diger faktörler yaniltici veya biraz kaba hata mesajlari ile, ya da “Gönder” dügmesine basarak ve siparis geçti eger gerçekten bilmeden. Ikincisi bu bastiktan sonra silik Gönder dügmesine sahip önlenebilir.

Özetlemek gerekirse, müsteriler bir anda etrafinda almak ve seemlessly ödeme ile vizilti gerekir için biliyorum, kolayca magaza bulmak gerekir, hepsi sadece temel sagduyu asagi geliyor.