web dilleri php vs asp.net ile karsilastirmak

asp.net
ASP.NET ‘te Eger programi genellikle diger taraftan da yanit alirsiniz. Ya zengin konum (veya sirket) veya bir Microsoft sevgilisi konum. . Adi Microsoft eski ASP teknolojisi geliyor, onlar NET Framework ile büyük bir siçrama yapti ve CLR geri uç isleme için diger dillerde kullanmaniza olanak saglar: genellikle Visual Basic.NET veya C #.

ASP.NET ‘in gücü nesne yönelimli özellikleri yatiyor, ve esneklik var. Çünkü CLR C # programcilari ve ayni proje üzerinde çalisan VB.NET programcilar, veya yoluyla anahtar dillerde yarim ve eski siniflarin tüm yeniden yazmak için olamaz. . NET sinif kütüphanesi, XML ya da resim isleme, zaten sizin için ele alinmistir daha yaygin görevleri bir çok çalisma gibi belirli görevleri, etrafinda dayali kalitsal siniflar halinde düzenlenmistir.

Visual Studio. NET (bilgisayariniz yeterince hizli oldugu sürece) senin kodlama zaman tonlarca tiras olacak büyük bir gelisme IDE. Bu her seyi ezberlemek zorunda kalmamak yöntemleri ve degiskenlerin otomatik tamamlama saglar IntelliSense, birlikte hata ayiklama insa etti.

Asagi tarafta, ASP.NET pahalidir. Eger çiftlik ya iyi sunucu veya daha fazla sunucu gerek duyariz yüzden kimse web sunucusunda ton daha fazla kaynak kullanir. Windows 2003 ve Visual Studio. NET de cep kitabi üzerinde oldukça zor. Bu IIS üzerinde çalisan gereken bir ASP.NET uygulamasi için son derece nadirdir. Eger hata raporlari herhangi bir dikkat eger, Windows ve IIS güvenlik yararlanildigi bir tarihin biraz vardi oldugunu fark edeceksiniz.

php
PHP sayfada dinamik ögeleri görüntülemek için HTML birlikte çalisir. PHP sadece bu olarak sinirlayici, içinde kod ayristirir. Kendi sinirlayici disinda bir sey çikti dogrudan gönderilir ve PHP ile çözümlenen degildir.

PHP gücü LAMP çogunlukla yatiyor. LAMP mimarisi ucuz, güvenilir, ölçeklenebilir, güvenli web uygulamalari dagitmak bir yolu olarak Web sektöründe popüler hale gelmistir. PHP yaygin Linux, Apache ve MySQL yaninda bu paket P olarak kullanilir. PHP iliskisel veritabani yönetim sistemleri çok sayida kullanilabilir, en popüler web sunuculari üzerinde çalisan ve birçok farkli isletim sistemleri için kullanilabilir. Bu esneklik PHP Internet üzerinden genis bir yükleme tabani anlamina gelir; 18 milyon Internet etki su anda PHP yüklü sunucularda barindirilan.

PHP 5 ile nihayet özel durum isleme ve gerçek OOP geldi, ama yine de sinif adlandirma çarpismalari önlemek için namespacing eksikli. PHP’nin tip kontrolü potansiyel sorunlara neden, çok gevsek. Baska bir dezavantaji PHP degiskenleri gerçekten bir tür olmasi kabul edilmez olmasidir. Son olarak, herhangi bir nedenle büyük sirketler bir sey için ödeme degilseniz, o zaman satin almaya deger olmadigini hissediyorum. Size sirketin zihniyet konum ise, sadece uyanmak ve orada var tüm harika ücretsiz yazilim kontrol etmek gerekir.

çok hangi daha iyi?
Biz düsüncelerimi olacak ve siz de sizin olabilir. Ama genel olarak, PHP ASP.NET hizli gelistirme zamani varken, ucuz, güvenli, hizli ve güvenilir ve sinif kütüphanesi sistemi daha kolay nedeniyle muhtemelen daha kolay korunabilir. Her ikisi de büyük diller ve karar vermek için size kalmis.