Anahtar kelime arastirma sag olsun

Web sitenizin büyük bir basari olmak istiyorsaniz, yanlis göze alamaz arama motoru optimizasyonu (SEO) bir yönü vardir. Bu yönü anahtar kelime arastirma. Web siteniz tanimlamak ve potansiyel web sitesi ziyaretçilerinin için erisilebilir yapmak için yardimci anahtar kelimeleriniz oldugu için bu böyle kritik bir bilesenidir. Eger web sitesinde mümkün olan en iyi anahtar kelimeleri her yararlandigimiz saglamak için bazi temel adimlar bulacaksiniz asagida listelenmistir.

1. Beyin Firtinasi anahtar kelime arastirma yaparken alinmasi gereken ilk adimlardan biridir. Bu otur ve nis web sitesi hakkinda düsünmek akla gelen her seyi dogru bir çok gayri süreç olabilir. Sen çok uzakta tabanindan ama sizin bu süreçte kesfetmek kaç yararli potansiyel anahtar kelimeler ile sasiracaksiniz bazi potansiyel anahtar kelimeler ile gelebilir.

2. Bu rekabeti kapsam zamani yaninda. Nis içinde üst düzey web siteleri bir göz atin ve vurgulamak hangi anahtar kelimeleri belirlemek. Bu çalismak için kanitlanmis anahtar kelimeler, çünkü bu önemlidir. Sadece anahtar kelimeler kullanarak daha çok sayida yapmaniz gereken tüm rakiplerinizin kullandiginiz anahtar kelimeleri kopyalamak olan inanma tuzagina düsmek kalmamak için, bir web sitesi olsa da en verimli gider.

3. Anahtar kelime arastirma yapmak için baska bir yolu yoklama tüketicilerin geregidir. Eger bir ürün veya hizmet satiyorsaniz bu ürün veya hizmet satin bireyler olacaktir. Web sitenizin ürün oldugunda, web sitenize misafir tüketiciler vardir. En çok web sitenizden ilgilenen ögrenin ve onlarin çikarlarini tarif etmek için kullandiklari terimler odaklanin.

4. Yararli anahtar kelimeleri belirlemede size yardimci olacak pek çok yazilim ürünleri vardir. Bu ürünlerin çogu tek bir anahtar kelime girin ve girdiginiz bir temel anahtar kelime bir dizi olusturmak için izin verir. Genellikle bu yararli ama her zaman olusturulan anahtar kelime hala nis sigar emin olmak için deger.

5. Son olarak, anahtar kelime arastirma hatirlamak önemlidir tek seferlik bir etkinlik degildir. Bu zaman içinde devam eden bir süreç olmalidir. Birkaç anahtar kelimelere göre web baslayabilir ama her zaman onlari tutmak gerekir olup olmadigini belirlemek için anahtar kelime basarisini izlemelidir. Ayrica her zaman düzenli olarak güncellenen içerik taze ve web tutmak için yeni anahtar kelimeler ariyor olmalidir.