Diwali festivali tarih ve Deepavali önemi

Diwali festivali sonsuz aslinda onun karizmasi çarpar hediyeler ve tatlilar ihsan ile getiriyor. Kulübe bile mütevazi toprak lambalar bir sira ile yanar. Diwali festivali insanlarin gerçek iç kendini anlamak saglar. Bu kutlama edenler uyanir ve ev ve çevresi için baris ve refah getiren ruhtur. Kraker yankilanacak ve toprak ve gökyüzü kadar isik.

Diwali ne zaman?
Diwali ‘Isik Satirlar’ anlamina gelen Sanskritçe kelime ‘Deepavali’, kisaltmasi olan. Diwali festivali yagisli sezon sonunda kutladi ve kis sezon basinda oldugunu. Hindu takvimine göre, bu Kartik (Hindu festivali takviminde bir ay) ayinda Ammavassa her yil düsüyor. Diwali Ashwin ve Kartik en parlak yarisinin 2 gün biter karanlik yarisinin 13. günü baslar bes günlük bir festivaldir. Su anda sezon hos. Bu yil Diwali Kasim 2010 tarihinde 5 üzerindedir.

Diwali geçmisi:
Diwali Hindistan’in en popüler ve merakla beklenen festivallerinden biridir. Hindistan’da Diwali festivali kutluyor arkasinda birçok tarihsel nedeni vardir. Diwali bizim Hint mitolojisinde güçlü kökleri vardir. Kuzey Hindistan Diwali tarihi sürgün 14 yil sonra Ayodhya Lord Shri Rama, karisi Sita ve onun sadik kardesi Laxman, iadesi anmak etmektir. Lord Rama’nin Sita kaçirildi iblis kral Ravana yendikten sonra döndü. Bati Hindistan Tanriça Lakshmi ibadet ve Güney Hindistan’da, insanlar Lord Krishna tarafindan iblis Narakasur en yenilgi sevinirler edilir. Bu günü kutlamak için Bengalis Diwali tarihi basariyla böylece insanlarin keder bir çok tasarruf ayni gün iblis Mahisusara yenilmis Tanriça Durga ibadet etmektir. Çiftçiler Diwali için bir Hasat sonunda isaretleme bir festival ve baska bir baslangicidir ve bir yeni yil basinda habercisi bir festivaldir.

Diwali festivali:
Isik Diwali festivali kötü üzerinde iyi zaferi simgeleyen ve lambalari bir kutlama isareti ve insanlik için umut olarak yanar. Diwali festivali için hazirliklar ay festival önce baslar. Insanlar birçok yönden Diwali festivali kutlamak. Evlerinden uzak kaldiklari sevdiklerinizle Diwali festivali kutlamak için herkes istedigi gibi bir ziyaret ev için planlar yapmak. Bazi geleneksel Diyas, mumlar ile evlerini isik ve ilahi bereket arayan aksam Lakshmi-Ganesha puja gerçeklestirmek. Isiklar ve Diyas karanlik ve cehalet sürüs uzak, hem de kendi içimizde isik uyanis belirtmek için yanar. Diwali festivali aile toplantilarinda, gida, kutlamalar, hediyeler ve Pooja alisverisi için bir zamandir.

Bu Diwali 2010 Bu Diwali olarak Diwali festivali önce, Infibeam size yardimci ve ev için en iyi Diwali hediyeler ögeleri ve dekoratif için size rehberlik için orada ay sizi rahatsiz ayrintili alisveris unutmayin. Inanilmaz Diwali hediyeler ögeleri ve çok uygun fiyatlarla Infibeam olarak kullanilabilir geleneksel hediyeler ile arkadaslariniz ve yakin olanlar bu Diwali 2.010 sasirtin. Önceki yila farkli ve bu Diwali 2010 planliyoruz sey. Infibeam Insanlar ile yakin ve sevgili olanlar için hediye gönderebilirsiniz.