E-ticaret temellerini

Dönem “e-ticaret” online ürün veya hizmet satin alir ve satan bir isletme anlamina gelir. Tipik olarak, bir web sitesi ürün veya hizmet ve müsteri göz atmak ve satin almak için farkli ögeleri seçebilirsiniz özellikleri bir veritabani olacaktir. Ödeme ihale sonra, ürün müsteriye sevk edilecektir ya da web sitesinden indirmek mümkün olacak. Daha ayrintili olarak e-ticaret kavramini anlamak için, bize bir e-ticaret sitesi olan yer farkli yönlerini ve bilesenleri bir göz atalim.

e-ticaret web sitesi veritabani

Çogu e-ticaret web siteleri ürünlerini satmak. Bir e-ticaret web sitesinin en önemli bilesenlerinden biri de bu nedenle ürünlerin kendi veritabani. Veritabani web yazilimin geri kalani ile entegre edilmesi gerekmektedir. Kurma ve site tasarlarken, size farkli ürünler kategorize nasil karar vermeniz gerekir. Örnegin, fotograf ekipmanlari satmak, varsa, kesimi ona en iyi yolu üzerinde ürün yelpazesi bakmak ve karar vermeniz gerekir. Eger marka her türlü göre sitenizi kategorize etmek isteyeceksiniz bu yüzden belki de birkaç farkli marka tasiyacak. Bunu yapmaya karar verirseniz, bazen müsteriler benzer fiyat araliginda farkli markalari karsilastirmak istediginiz aklinizda tutun. Siniflandirma ikinci bir tür olarak, fiyat sektörler kurmak olabilir. Belki de baska bir bölüm ve temel nokta-ve-çek fotograf makineleri daha gelismis kamera yerlestirmek için karar verecek. Bu islemi yaparken Hatirlanmasi gereken önemli sey, müsterilerinizin zihninde içine çalismaktir. Onlar karsilastirmak istiyorsaniz ne, alisveris olabilir, ve ne için görünebilir nasil düsünün.

e-ticaret web sitesinde arama özelligi

Bir e-ticaret sitesinin ikinci önemli bileseni arama özelligidir. Eger genis bir ürün yelpazesi var, müsteriler belirli ögeleri bulmak isteyecektir. Bunu yapmak için, onlar için arama yapabilmek gerekir. Bu akilda tutulmasi gereken önemli bu yüzden genellikle, sizin ürünlerinizi kategorize olacak sekilde Arama yapisini belirleyecek. Arama fonksiyonu da basit olmasi gerekir. Sürecinde çok fazla adim varsa, müsteriler sinirli alabilir ve sitenizin basitçe oturum açin. Kafa karistirici olabilir çok fazla alt sahip dikkatli olun.

ürün bilgileri ayrintili

Bir e-ticaret web sitesi online oldugu için, müsterilerin fiziksel bir ürün, bakin dokunmayin veya hissedemiyorum. Bu nedenle satis yapmak için mümkün oldugunca ürün kadar ayrinti saglamak gerekir. Ideal olarak, ürünün resmi olmalidir. Dogal olarak, bu oldukça küçük olmasi gerekir ama genellikle büyük boyutlu görünüm için bir seçenek olmasi iyi bir fikirdir. Ayrica, boyut gibi ayrintilari, boyutlari, mevcut renkler ve önemli olabilecegini düsündügünüz diger özellikleri içermelidir. Fiyat ayrintilari içerir ve nakliye bilgi oldugundan emin olun. Insanlar dünya çapinda sitenizde alisveris yapmak istiyorum bu yüzden internet küresel oldugunu unutmayin. Eger dayanir nerede disindaki ülkelere uluslararasi ödemeler ve nakliye kabul ile ilgili özel bilgiler var.

karsilastirma özellikleri

Bazen müsteriler hangi birini seçmek için karar vermeden önce birkaç ürünleri karsilastirmak isteyeceksiniz. E-ticaret sitesi üzerindeki bir büyük özelligi bir karsilastirma aracidir. Bu, farkli sayfalar arasinda çevirmek zorunda kalmadan tek bir sayfada ürünleri karsilastirmak için izin verir. Bu müsteriler için daha kolay satin alma ve karar verme islemi yapmak için bir yoludur.

alisveris sepeti ve çikis

Bir alisveris sepeti tam anlamiyla size kasanin geçmek için hazir getirilene kadar satin almak istediginiz ürünleri yüklemek sanal bir sepeti. Bu müsterilerin farkli ögeler için alisveris ve ihtiyaç duyduklari her seye sahip oldugunda o zaman sadece bir kez ödeme isleme olmasina izin verir. Bu satin almaya karar verene kadar sizin gibi ögeleri saklamak için uygun bir yoldur. Eger tercih ettiginiz baska bir ürün bulmak daha sonraki bir asamada, sadece artik alisveris sepetlerini istediginiz ögeleri silebilirsiniz. Kasada, müsteri ödeme ihale istenecektir. Çogu e-ticaret siteleri kredi karti ödemeleri almak için ayarlanir. Site sahibi olarak, bu nedenle güvenli bir sekilde online kredi karti ödeme islemi için bir tüccar hesabi ve gerekli yazilim olmasi gerekir. Bu daha sonra ödemeleri kolaylastirmak için kendi sitenize entegre entegre edilmistir.