En iyi fiyat çevrimiçi bulmak için 5 dakika kilavuzu

Istediginiz hediyeler için en iyi fiyati bulma zamanlarin en iyi size çilgin sürücü – bir tatil tarihi, sinirli bütçe ve Santa sürece bir liste ekleyin ve büyük stres var. Kolaylik ugruna online alisveris bile, deneyim genellikle sasirtici oldugunu. Kime güvenebilirim? Hangi satici en iyi fiyati var? Müsteri hizmetleri ne olacak?

Ve ne kadar hizli, bu sorularin yanitlarini bulabilirsiniz?

Shopping.Yahoo.com Shopzilla.com, Pricegrabber.com ve (tüm saygin hizmetleri) gibi online karsilastirmali alisveris siteleri bu sorunlari çözmek için tasarlanmistir. ABD tüketicilerin giderek artan sayida onlari hizli bir sekilde çok genis bir ürün çesitliligi en iyi fiyatlarla bulmak yardimci olmak için bu sitelere açin.

Peki online fiyat karsilastirma siteleri çalisir ve nasil en iyi anlasma bulmak için kullanabilirim?

En karsilastirma fiyatlandirma siteleri istediginiz belirli bir öge girmesine izin – bir iPod Nano, diyelim – ve o zaman tasimak perakendeciler bir listesini gösterir. Genellikle, magaza madde ve tüccar güvenilirlik bazi degerlendirmesi (yildiz, onay isaretleri veya gülen yüzleri kullanarak) için sarj olan fiyat göreceksiniz. Istediginiz tam olarak ne biliyorsaniz, bu hizli, temel arama ihtiyaciniz olabilir.

Arama

Ne istediginizi bulmak için bazi tarama yapmak gerekiyorsa daha saticilardan sonuçlari görmek istiyorsaniz, ya da, daha fazla bakmak gerekir. Farkli bir fiyat karsilastirma sitesi çalisiyor yardimci olabilir. Biraz daha katilimci tüccarlar var, belirli ürün kategorileri bazi odak.

Örnegin, film DVD karsilastirmalar için müzik CD’si karsilastirmalar ve AMovieArea.com için, kitap fiyat karsilastirmalari için AddAll.com AMusicArea.com deneyin. Genel olarak, elektronik, bilgisayar, beyaz esya ve teknik okul “gadget” online alisveris karsilastirma siteleri bulmak daha kolay olacaktir.

Bu, fiyat, posta kodu ile arama ücretleri nakliye, ürün popülerlik, ürün sayisi, ve benzeri gibi arama araçlari siteleri teklif, kullandiginizdan emin olun.

magazalar

iPod Nanos neden size karsilastirmali alisveris fiyat sonuçlarinda Yüzlerce saticiya görmüyorum bu nedenle, magazalari yüzlerce satilmaktadir? Dahil edilecek ödeme sadece saticilari aramanizda gelecek olmasidir. Bir site (ya da ilk listede) listelenir olmasi, bu kabul oldugunu ya da hatta teslim oldugunu anlamina gelmez.

Bu ürün fiyat karsilastirma siteleri kullanmanin en büyük olumsuz yanlari biridir. Favori online perakendeci (ler) görünmüyorsa, kendi sitesinde ayri bir arama yapmak gerekir.

Eger duymus, ya da gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor bir fiyat ödeyerek hiç magazalarindan satin almadan önce arastirma yapmak emin olun.

kepçe

Online alisveris fiyat karsilastirma siteleri en kullanisli özelliklerinden biri tüketiciler genellikle orani ve / veya yorum tüccarlar için seçeneginiz olmasidir. Teslimat hizi, müsteri hizmetleri ve ürün kalitesine Alicilar sinif saticilari.

Bazi siteler ayni zamanda “BizRate Sertifikali” veya “Güvenilir Tüccar” durumu gibi iyi müsteri hizmeti parça kayitlari, için ödül sertifikalar. (Magazalar bu belirtme için ödeme yapamayiz, onlar kazandi olmalidir.)

Daha iyi karsilastirmali alisveris hizmetlerin çogu ayni zamanda ürün yorumu sunuyoruz.

Bu bir magaza (veya ürün) genel olarak olumlu sirada yer aliyor olsa bile, degerlendirmeleri okumak için öder. Eger karar yardimci olur sey ögrenebilirsiniz.