uluslararasi e-ticaret karsilastigi zorluklari

Maddenin gerçegi onlari doldurmak için yerinde islemler olmadigi için mevcut internet sirketlerinin yaklasik yüzde 46 uluslararasi siparisler geri çevirmek olmasidir. Internet mümkün bir sirket uluslararasi pazarda ürün satmak için yapar ragmen nedenle, birçok sirket küresel gitmek için hazir degildir.

Ulusal sinirlarin ötesinde satis için birçok engeller var. Onlar yeterli altyapi eksikligi ve ülkelerde internet yetenegi degisen derecelerde nedeniyle iletisim engelleri, kültürel farkliliklar, küresel nakliye sorunlari içerir.

Küresel e-ticaret siteleri açmaya hazirlaniyor Sirketler önemli bir adim uluslararasi gönderiler için hazirlamak oldugunu akilda tutmak gerekir. Daha küçük ürünler hava tasimaciligi ekonomik ve DHL Worldwide Express demek, FedEx ve UPS kargo mükemmel seçenekler sunuyor. Büyük mal normal yük iletici bir tür ile sevk edilir.

Ekspres teslimat ve nakliye sirketleri hem de genellikle hizmet ülkelere nakliye yardim olacaktir. Bu sirketler özel lojistik yazilimi sunmak ve ayni zamanda her ülkenin düzenlemelerine karsilamak için uygun dokümantasyon ve formlar saglar.

Nakliye düzenlemelerin yapilmasi yapilmalidir hepsi bu degil. Internet sirketleri ihracat ve katilan ülkelerin ithalat yasalari hem de incelemek gerekir. Nakliye çalistiktan sonra, ödeme mekanizmalari kurulmalidir. Her ülkenin para birimi türü açisindan degil, ayni zamanda ödeme yöntemleri sadece farklidir. Örnegin, Avrupa’da, banka karti kredi kartlarini tercih edilir. Avrupa bunlari da kabul ile ilgili riskleri artirir kredi karti hirsizligi yüksek bir orani vardir.

Uluslararasi arenada diger zorluk her ülkenin kitlelere hitap web siteleri gelistirmektedir. Bu baska bir ülkede birisi bu telefon numaralari için ülke kodu olarak ihtiyaç duydugu bilgileri ekleyerek gerektirir. Ayrica herhangi bir renk, kelime veya baska bir ülkede insanlarin belirli bir grup saldirgan olabilir görüntüleri kaldirma veya degistirme gerektirir.

Bu kolay görünebilir, ancak, sadece baska bir dile bir Ingilizce sitesi tercüme yeterli degildir. Sirket, dil ve hedef bölgenin kültür kimse bir sirketin pazarlama çabalari rahatsiz saglamak amaciyla hem anlayan birisi olmalidir. Ayrica kültürel özümseyen uygun anlami her iletisim çaba için yaygin olan emin olmak için kontrol etmelisiniz. Web sayfalari çevirmek için yerel firmalarin kullanarak sik sik meydana gelen iletisim bu tür sorunlari önler.

Muhtemelen uluslararasi pazarda en zor meydan sirketleri yüz e-ticaret sitesinin teknik tarafi. Yazilim uyumlulugu henüz çözülmüs degil önemli bir teknik konudur. Ülkeler, e-ticaret nasil ele açisindan degisir ve bu çesitli teknolojiler tek bir sistem birlestirilecek gerekir. Bilgi Teknolojisi (BT) kisi bir uluslararasi sürecinin her asamasinda yer almalidir.

Gelecekte, uluslararasi e-ticaret büyüme patlayici olmasi muhtemeldir. Zemin katta almak – – gelecek yillarda büyük bir pazarlama avantaji olabilecegini firmalar.