kaliteli ofis mobilyalari ile estetik ve isçi verimliligi

Bu çekici bir ortamda isçi moral, verimlilik katki ve ise alim sürecini desteklemek oldugu söyleniyordu. Bugün, dramatik tasarim ve renk ve dokular çok çesitli sistemleri ürünleri uygun fiyatli seçeneklerdir. Aksi mütevazi bütçeler düsünülebilir ne ulasilabilecek güzellik, dayaniklilik, fonksiyonellik ve seçim koymak, zincir stratejileri ve dagitim sistemleri tedarik devlet-ofthe-sanat yaklasimlari ile birlikte modern üretim ve montaj teknikleri,.

Uygun fiyatli özellikleri ve çalisma alani gelistirmek seçeneklerden birkaç örnek vardir. Bu ahsap tahil veya boyali yüzeyler, gizlilik ve ses yönetimi, tackable akustik ve beyaz tahta kiremit, boyali, kumas ve ahsap tahil fayans için sandviç cam paneller eslesen hava akimi ve konfor, koordineli çalisma yüzeyleri ve aksan gelistirmek için delikli çelik paneller içerir. Diger örnekler bir “hoteling” çevre, kisisel hareketli veya kalici depolama kuleleri, ayarlanabilir panel monte görev isiklari ve artirmak veya ergonomik sandalye ve is istasyonu yüzeylerde diger is istasyonlari veya toplanti alanlara tasinabilir mobil kaide dosyalari ve tablolar dahil asagi.

Istiflenebilir, çerçeve ve kiremit sisteminin gelisi estetik, kisisellestirme ve verimlilik için önemli bir katki yapti. Duvar yükseklikleri, dokular, renkler ve islevleri scape tek bir isyeri içinde ve tüm ofis arasinda degisebilir. Monoton, tek renkli tek yükseklik kabinleri kurumsal görünümünü göre onlar görsel, moral ve verimlilik iyilestirmeleri eklendi getirmek.

maliyet faktörleri
Sistemleri mobilya alimlari göz önüne alindiginda en iyi degeri belirlenmesi ömür boyu maliyetleri ile ilk maliyetleri dengelemek için çagirir. Modern ofis sahnenin giderek parçasi olan MAC – ömür boyu maliyet etkileyen en gözden kaçan faktörlerden biri yayik destek ile iliskili olmasidir. Bireysel çalisma alanlari artis içinde ses, veri ve güç kablolama gereksinimleri gibi, MAC maliyetleri üzerindeki etkisini önemli olabilir. Yönetilmeyen ise, zaman içinde bu maliyetler sik ??sik bir kurulum baslangiç ??maliyeti asabilir. Bu ag kablolama yeniden yapilandirma maliyetinin bir standartlarla uyumlu kablo yönetim sistemi dahil olmayan tasarimlarinda kablo basina kadar 500 $ olabilir göstermek istatistiklerle gösterilmistir. Yeniden konumlandirma kablo bütün bir ofis veya bölüm bozan ise, maliyeti oldukça yüksek olabilir.

Istiflenebilir, çerçeve ve karo sistemleri de ömür boyu maliyetlerini azaltarak önemli katki saglamaktadir.

Simdiye kadar sonra ayni derecede esnek sistemi ve bunlarin yerine tamamen monolitik panelleri (ve depolama saglayan) yirtilma çagrisinda bir görev – Yöneticiler çalisma alani duvar yükseklikleri ve floorplans degistiren ile ilgili geleneksel giderleri ile kisitli olmasi gerekmez. Tüm officescape boyunca bir duvar yüksekligi ortalama kabul etmek bir ihtiyaç artik yok. Modern, parçali panel sistemleri duvar yüksekligi mikro degisiklikler destek ve güç ve veri kablolari bozmadan bunu. Degisiklikler daha sonra gerekli depolama dolaplari ekleme ve raf, fayans veya beyaz tahta ya da cam paneller oturtularak, çerçeveler üzerinde hashas tarafindan birkaç saat içinde gerçeklestirilebilir. Duvar yüksekligi indirdi ihtiyaci, islem iptal edilir. Bu yeniden yapilandirildiginda geleneksel monolitik sistemleri ile iliskili olanlarin yari fiyatina gerçeklestirilir. Diger ömür boyu maliyetleri modüler tam duvar sistemleri geleneksel yapi yerine kullanildiginda neden olabilir verimlilik artislari ve potansiyel vergi tasarrufu ile ilgilidir. Açik ofis tasarimlari ekip çalismasi ve isbirligi gerektiren çalisma alanlarinda kendi deger kanitlamak. Ancak çalismalar gizlilik görev yogun bilgi workers1 için% 250 varan personel verimliligini artirabilir göstermektedir. Sistem yöneticileri geleneksel Alçipan insaat maliyeti 1/3 gecede tabandan tavana duvara düzenleri tasimak veya yeniden izin mevcuttur.

Bu tam duvar sistemleri mobilya binanin yapisinin bir parçasi degildir, çünkü Ayrica, sirketler, daha liberal mobilya amortisman programlari ve düsük emlak vergisi degerlendirmeler yararlanmak mümkün olabilir. “Hareketli Duvar Ofis Sistemleri Teknoloji, çok yönlülük ve Tasarim birlestirilerek” DRG Beyaz kagit bu hayati konunun tartisilmasi yoluyla daha fazlasini sunar. Yukarida da belirtildigi gibi, ofis sistemleri yogun bilgisayar kullanimi ile ilgili saglik sorunlari ile ilgili önerilen OSHA standartlarina cevap ve Engelliler Yasasi ile Amerikalilar uygun firmalarin yardimci olmalidir. Bu karpal tünel sendromu ve tekrarlayan gerilme yaralanmalari gibi isle ilgili hastaliklarin maliyeti iyi belgelenmis olsa da, bugünün siki isgücü piyasasi resme baska bir boyut katiyor. Yardimci olmak için ergonomik konulari ele sirketlerin çalisanlarin konfor saglamak ve iyi basari için gerekli yetenek ise tutarak üzerinde bir adim önde olmak. Dolayli olarak, ergonomik sistemleri ömür boyu sistem maliyeti unsuru temsil eder.