TomatoCart – açik kaynak alisveris sepeti yazilim isinizi kolaylastirir

OsCommerce 2009 yilindan bu yana gelistirilen PHP ile yazilmis yeni bir açik kaynak alisveris sepeti yazilimdir. Arama motoru dostu ve semantik kod ile daha iyi bir kullanici deneyimi ve daha gelismis e-commerece özellikleri saglamak için popüler osCommerce dalli, osCommerce Ext JS tabanli zengin yönetimi ile desteklenen gelecek vaat eden bir PHP e-ticaret çözümüdür.

OsCommerce nadiren duyulur bazilari kapsamli özellikleri, bir liste ile donatilmistir. Asagida listelenen bazi Vurgulanmis özellikleri sunlardir:

ria tabanli arka ofis
Bir bilgisayarin masaüstü gibi oldugu gibi TomatoCart Arka Ofis tasarimi sürpriz olabilir. Buna ek olarak, arka ofis ekraninda kenar çubugu sadece admin panelinde süslemek için degil, ayni zamanda online alisveris en son bilgileri göstermek için uygulanan degildir.

Bir bilgisayarin masaüstü ayari benzer sekilde, autorun, hizli baslangiç, tercih herhangi bir zamanda önceden ve degisim duvar kagidi ayari yani sira tema ortamda kisayol ve baglam menüsünü ayarlamak için olabilir.

Hafif çerçeve
OsCommerce, karsidan yüklemek ve güncellemek için çok daha kolay olmasi osCommerce, yerine PHP çerçevesinde dayanmaktadir basitlestirilmis MVC döner.

arama motoru optimizasyonu
OsCommerce Zengin Kelimeler URL Google organik arama sonuçlarinda iyi bir konumda getiriyor içerik adi yerine ID içerir ürünler, kategoriler, yorumlar, makaleler, vb Zengin Kelime URL uygular.

web analytics
OsCommerce ziyaretçi, satis raporlari ve siparis geçmisi, is kolaylastirmak için hakkinda çesitli istatistikler olusturmak için açik kaynak web analiz programi Piwik entegre etti.

e-posta sistemi
OsCommerce gönderir ve E-posta System.What POP3 ve IMAP protokolü ile recieve e-postalar daha, diger e-posta hesaplari da buna addedd olabilir. Diger bir deyisle, osCommerce bir tek-in-kutusunda e-posta sistemi içerir.

zengin pazarlama araçlari
Kupon, hediye sertifikalari, Begendiklerim, bölge veya ülkeye göre vergi, miktar ve abone grubu bazinda indirimler, çapraz satis, magaza kredi, derecelendirme, yorumlar, bir arkadas, en iyi saticilari, RSS beslemeleri söyle, su isareti araçlar popüler ve gerekli osCommerce pazarlama araçlari arasinda promosyon araçlari.

içerik yönetim sistemi
Makaleler yazilmis ise HTML hiçbir teknik bilgi gereklidir. Ve izni kisitlama yönetici panelin Is güvenligi ve verimlilik saglar. Son olarak, ImageMenu, Slayt, Reklam Yönetimi ve Dosya Yöneticisi tüm önyüz farkli olun.

kullanici deneyimi odakli
Site arama tam olarak hedef ürün gösterir. Popüler arama terimleri farkli arama frekans nedeniyle farkli boyutta gösterilir. Müsteriler fatura yazdirmak için izin verilir. Son olarak, ürün karsilastirma, satin alma sirasinda müsterilerine yardimci olur.

Ücretsiz bir alisveris sepeti prgram olarak, osCommerce düzenli olarak serbest birakilir. Gelistirici ekip her zaman ileriye her zaman bu program itmek için bir faktör olmalidir bir sonraki sürümü, kullanici fikir ve sonra taslak toplar.

Söz deger, TomatoCart bu genç açik kaynak programi için büyük bir tanima olmalidir packt tarafindan yapilan 2010 Açik Kaynak Ödülleri Açik Kaynak E-ticaret Uygulamalari, 2. Runner kadar olarak verilir ve o kadar büyümeye tesvik edecektir. OsCommerce kullanicilar sadece osCommerce için iyi bir baslangiç ??olmali ve gelecekte, yaygin en iyi ücretsiz e-ticaret çözümü olarak bilinen inaniyorum.