e-ticaret basari en üst düzeye çikarmak için pratik ipuçlari

e-ticaret hizli ipuçlari

e-ticaret çok zor ve dogru yürütmek için büyük bir sorun olabilir. Dünya çapinda bir müsteri deneyimi sunmak için, perakendeciler teknolojiler ve artan müsteri beklentilerini asan islevler eklemek gerekir.

Ancak Kapak tarafinda, temel site temelleri hala müsteri haline ziyaretçi dönüstürme çok büyük bir rol oynamaktadir. Birçok perakendeci sasirtici bu sitenin temel göz ardi ve masaya satis birakin. Bu kisa her e-Ticaret yöneticisi göz ardi göze alamaz 4 “temel” inceler. E-ticaret stratejisi içinde dikkate bu bilesenleri alarak, sitenize yararlanacaktir.

Hizli düsünen

Hizli genisbant penetrasyon nedeniyle daha az sorun haline gelmistir, ama insanlar önemli bir kismi hala çevirmeli ag baglantisi ile alisveris unutmayin. Bir site çerçeve olustururken, tasarimcilar ve e-ticaret ekipleri site az 9 saniye (bir çevirmeli baglanti üzerinden) olarak yükleme sayfalari ile gelistirilmistir saglamalidir.

Bizim tavsiye sayfa boyutu bayt 60-70k mesafesindedir. Bu tutar, siteleri olasilikla 9 saniye maksimum bekleme süresi içinde yükleyecektir. Online perakendecilerin kendi islem sitede her ne pahasina flas kaçinmalisiniz. Flash’in sanatsal yönlerini bir marka varligi kurmak yardimci olabilir – ama onlar bile magaza içinde aradim önce büyük olasilikla potansiyel müsteri kaybedersiniz.

Resim önemlidir

Görüntüler online satis çok önemli bir yönü vardir ve genellikle ihmal edilir. Tüm ürün resimleri mümkün olan en yüksek çözünürlükte olmalidir, orijinal ürün sayfasi çok daha büyük olmasi ve birden fazla manzaralidir. Dinamik görüntüleme yetenekleri etkilesim (yakinlastirma ve döndürme) artirarak daha da yüksek bir seviyeye kullanici deneyimini artirabilir. En azindan – perakendeciler duygu olusturmak için ürün sayfasi görüntü disinda en az iki ek görünümler olmalidir.

Buyrun

Alisveris yapanlar onlarin cüzdan açmaya hazir, özellikle bir sey yapmak zorunda olmak sevmiyorum. Satin alma rakiplerinizin trafik bir kismini sürmek için bir emin yoludur önce bir alisveris sitenizde kayit zorlamak. Çok sik, alisveris arzu bilgilerin ne tür açiklayan uzun bir formu doldurmak için zaman ya da egim yok.

Her zaman konuk olarak ödeme olanagi sunuyoruz. Bu ödeme islemi içinde daha az müsteri kaçak göreceksiniz ve hala satis tamamlandiginda kaydetme seçenegi sunabilir.

Bu “kat yukarida” oldugundan emin olun

Giris Sayfasi e-ticaret magazasi içinde en önemli sayfasi. Bu alisveris deneyimi için ilk sesi ayarlar ve ziyaretçilere en iyi promosyonlar ve ürünler sunmaktadir. Kullanicilar genellikle görsel olarak yukaridan asagiya dogru bir web sayfasi tarama ve daha sonra soldan saga dogru. Tüm kritik içerigi ve navigasyon seçenekleri asagi kaydirmak zorunda kalmadan alisveris için açik olmalidir. Eger varsa en iyi promosyonlar “kat altinda” – Eger tarayicilarin büyük bir yüzdesini görmek için asagi kaydirma degildir bahse girebilirsiniz.

E-Ticaret temel yönleri göz ardi edilemez. Küçük seyler dogru yürütülür emin yaparak, e-ticaret is artan satis kazançlari ve dönüsüm artar yasayacaksiniz.