‘Haksiz ve aldatici ticari uygulamalar’ suçlu 3 büyük ilaç sirketleri

Bir Massachusetts mahkemesi Amerika büyük ilaç sirketlerinin 3 haksiz ve aldatici ticari uygulamalar yapan var karar verdi.

Forbes.com AstraZeneca, Schering, Bristol-Myers Squib onlar kemoterapi de dahil olmak üzere bazi ilaçlar, için bildirilen ortalama toptan esya fiyatlari sisirme tarafindan genel yasalar ihlal ettigini bildirdi.

Steve Berman, takim elbise açan avukat göre, Massachusetts iktidar bir test oldugu ve çalismalarin devletlerin geri kalani için planlanmaktadir. Bu sadece AstraZeneca ve Pfizer için sorun buzdaginin ucu.

Bloomberg.com “, ABD dedi Bölge Yargici Patti Saris AstraZeneca Zoladex, prostat kanseri için bir tedavi için fazla ücret ve davaci bir grup için yaklasik $ 4.5 milyon zarar vergileri bulundu. O mahkeme digeri için zarar anlamaya ek bilgi ihtiyaci oldugunu söyledi. Saris Bristol-Myers Squibb onun kanser ilaçlari Taksol, Vepesid, Cytoxan, Blenoxane ve Rubex için fazla ücret karar verdi. O davaci bir grup için 183.454 $ zararlardan vergileri ve diger grubun zararlardan anlamaya bilgi topluyor. ”

Althought yargiç Johnson & Johnsons davranis, rahatsiz zamanlarda oldu görünüste “korkunç görevi kötüye” çizgisini vermedi ve suçlamalardan aklandi oldugunu kabul etti.

Berman “Biz o en büyük kurbanlari saniklarin haksiz davranis sonucunda cebinden bu çirkin fiyatlar ödemek zorunda hastalardi buldugu da mütesekkiriz” dedi.

Bir online no prescription eczaneden ilaç siparis hakkinda bilgi için bu Tüketici Savunuculuk web sitesini ziyaret edin.