kesin tasinabilir DVD oynatici sözlük, her özelligi açikladi

Tüm elektronik ürünlerinde oldugu gibi, tasinabilir oyuncular için özellikleri de jargon doludur. Iki nedenden dolayi bu açikça anlamak için tasinabilir DVD oyuncu bir satici olarak önemlidir:

* Savvy tüketicilerin bilir ve elektronik anlamak ve esit derecede usta satici ariyor

* Acemiler onlar için dogru olan ürünü anlayis yardima ihtiyacim var

Burada sifir bilgi hiçbir zaman uzman gitmek yardimci olacaktir terimlerin bir listesi:

** Disk formatlari **
CD: CD Kisa Only Memory (CD-ROM) okuyun, bir bilgisayar tarafindan erisilebilir, ama yazilabilir degil verileri içeren bir ön preslenmis kompakt disk.

CD-R: içerik kez yazili ve defalarca okunacak için bir CD-R (kaydedilebilir) saglar. Bu tür diskler, medya dosyalarini her türlü saklar.

CD-RW: Bu içerik için birçok kez yazili ve defalarca okunacak saglayan bir yeniden yazilabilir ortamidir. CD-RW, içerik farkli biçimlerde saklamak için kullanilabilir.

VCD: Ayrica video CD olarak bilinen CD video depolamak için bir formattir, ve bölümleri atlamak ya da sadece hizli, zengin veri görmek ileri ve geri sarma edemez bir VCR için farkli degildir.

SVCD: Bu Super Video Compact Disk anlamina gelir. Bu VCD daha basarili oldugunu ve DVD formatinda meydan gerekiyordu. Kalite ve depolama kapasitesi bir VCD üstündür, ancak DVD daha düsük.

DVD: Digital Versatile Disk veya Dijital Video Diskleri. Onlar CD gibi görünüyor ama alti kat daha fazla veri saklamak ve bölümler video görüntüleyebilirsiniz.

DVD RW / DVD + RW / DVD-RW: Bu üç dönem aslinda ayni anlama geliyor. Bu yeniden yazilabilir DVD’ler vardir. Onlar yedekleme ortami olarak çok yararli hale bine yakin kez yazilabilir. + Ve – ve rekabet standartlari, genellikle + üstün oldugunu ve bu nedenle yeniden yazilabilir diskler için endüstri standardi kabul olsa.

** Medya formatlarini **
MPEG 1, 2, 3 ve 4: Bu Hareketli Resimler Ihracat Grubu tarafindan ses ve video seti için sikistirma standartlaridir. Rakamlari MPEG 1 1 ve MPEG 4 son olarak olmak sürümlerine bakin. Bu standartlar tüm iletim ve dagitim platformlar arasinda geçerlidir.

MP4: Bu Moving Pictures Expert Group standartlarina göre olusturulan MPEG 4-Bölüm 14 standart bir baska adidir. Bu standart video ve ses hem de sikistirma belirtir. Ticari üreticileri bir dizi ürünlerde MP4 kullandiginiz oynatabilirsiniz hem ses hem de. MP4 ürünleri uzantili çalma dosyalari gerekir Ancak, bu yanilticidir. Mp4.

WMA: Windows Media Audio Microsoft tarafindan gelistirilen bir ses veri sikistirma standardi.

DiVX: Bu çok fazla detay kaybetmeden uzun video dizileri küçük parçalara dönüstüren bir sikistirma teknigidir. Bu MPEG-4 sikistirma standardini kullanir.

XVID: DiVX bir ters, bir sikistirma teknigi ve DiVX için dogrudan bir rakip. Ayrica MPEG-4 standardini temel video sikistirma yapar. Ikisi arasindaki fark XviD Gnu altinda dagitilan veya kullanmak ücretsizdir iken DiVX özel oldugunu.

MP3: Moving Pictures Expert Group tarafindan tasarlanan, bu ses dosyalari sikistirma için bir standarttir.

JPEG: Bu fotograflar için bir sikistirma standardi ve en dijital kameralar tarafindan kullanilir. Bu tasinabilir DVD ekranda kamera, kullanicinin çalma resim saglar olmasi.

** Harici baglanti noktalarini **
Olarak AV: oyuncuya bir video kam dogrudan gibi harici aygitlari baglamak için Ses / Video girisi nokta

AV Çikisi: evde TV, araç sistemi vb DVD çalar baglamak için Ses / Video çikisi noktasi

VGA Out: ilk tasinabilir cihazlarda artik popüler bilgisayar tanitildi Video Grafik Dizisi liman, digerleri arasinda LCD ekranlara baglamak için kullanilir.

USB: Universal Serial Bus bilgisayar ses / video platformlari çesitli en yaygin arabirim cihazlari biridir. USB ile cep telefonlari, dizüstü bilgisayarlar, bilgisayar, mp3 ve MP4 çalarlar vb DVD Player cihazlari bir bütün ana kadar kanca

SD / MMC / MS Kart Okuyucu: Secure Digital / Multimedia Card ve Memory Stick içerik saglar MP3/MP4 çalarlar, dijital kameralar, video kameralar, cep telefonlari vb bu cihazlar için bir kart okuyucudan tasinabilir elektronik cihazlarda kullanilan flash bellek her türlü vardir bunlari DVD oynaticida çalinabilir.

HDMI: Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü sikistirilmamis dijital veri aktarimi için bir ses / video arabirimi.

Bu gibi analog standartlar için dijital bir alternatif oldugu:
* Rf
* Koaksiyel kablo
* Kompozit video
* S-video
* Scart
* Komponent video
* D-terminal
* VGA

HDMI gibi set üstü kutular, Blu-ray Disc oynaticilar, kisisel bilgisayarlar (PC), video oyun konsollari (örnegin, PlayStation 3 ve Xbox 360 gibi), ve uyumlu dijital ses cihazlari, bilgisayar AV alicilari gibi dijital ses / video kaynagi baglanir monitörler ve dijital televizyon

S-Video: Ayri video iki ayri sinyal, lümen (isik) ve renk (renk) olarak video verileri tasiyan analog video sinyalidir.

Bu bir tek düsük kaliteli sinyal ve üç ayri yüksek kaliteli sinyalleri olarak resmi bilgi tasiyan komponent video olarak resmi bilgi tasiyan kompozit video farklidir. S-Video standart tanimli video (genellikle 480i veya 576i çözünürlükte) tasir, ama ayni kablo üzerinde ses tasimaz.

** Tv encoder **
PAL: Faz Dalgali Hatti dünyanin büyük parçalar televizyon yayini kullanilan analog renk kodlama sistemidir. PAL kodlama ile DVD sadece bu sinyal sifresini çözmek oyuncular oynayacak.

SECAM: Fransa’da gelistirilen bu televizyon yayini için analog renk kodlama sistemidir. Öncelikle Dogu Avrupa’nin bazi bölgelerinde bazi eski Fransiz sömürgeleri, Fransa kullanilir.

NTSC: ABD’de gelistirilen bu televizyon yayini için analog renk kodlama sistemidir. Öncelikle ABD’de kullanilan.

DVB: Dijital Video Yayini (veya olacak) dünyanin birçok ülkesinde dijital video için endüstri standardidir. Bu tasinabilir (mobil bir yayin da dahil olmak üzere) için bir uydu, yer ve dijital karasal için kullanilir.

ATSC: Gelismis Televizyon Sistemleri Komitesi standart ABD, Kanada, Meksika ve bir ya da iki diger bölgeler için bir dijital yayin standardi tanimlar.

** Çesitli terimler **
Boy Orani: En boy orani yüksekligine göre bir video görüntüsünün genisligi fraksiyonel iliskidir. Ev video en yaygin iki boy orani 4:3 (ayni zamanda 4×3, 1.33:1, ya da standart olarak da bilinir) ve 16:9 görüntü vardir.

Gürültü Orani Sinyal: Sinyal-gürültü orani arka plan gürültü seviyesine istenilen sinyal seviyesi (müzik gibi) karsilastirir. Orani daha yüksek, daha az rahatsiz edici arka plan gürültü.

Ekran çözünürlügü: Bu satir ve LCD ekranda piksel sütun sayisini ifade eder. Yani 800×600 çözünürlüge sahip bir ekrani piksel ve 600 sütun 800 satir anlamina gelir.

Bit orani: bit hizi, video akisi içinde bilgi içerigi oraninin bir ölçüsüdür. Bu saniyede bit (s / bit veya bps) birim veya ikinci (Mbit / s) Megabit ile ölçülür. Daha yüksek bit hizi daha iyi görüntü kalitesi saglar.

Modülasyon / demodülasyon: Bu, bir sayisal veri akiminin aktarilmasi ve analog bir akis haline dönüstürülmesi için bir yöntem olup.

FFT Desen: FFT televizyon istasyonlari ve yayincilar tarafindan yayinlanan dijital sinyalleri desifre etmek için kullanilan algoritma olan Hizli Fourier Dönüsümü ifade eder.

Bir FFT desen DVB-T yayinlar kullanilan ve genellikle 2048 modüle olmak sinyalleri, 4096, veya 8192 tasiyicilar (sirasiyla 2k, 4k, 8k modu,) ile ifade eder.

FEC: Ileri Hata Düzeltme televizyon istasyonlari hizla hatalarin nedeni kurmak ve onlari düzeltmek böylece yayinlar ekstra veri gönderirken bir sistemdir.

NES / SNES: Nintendo Entertainment System / Super Nintendo Entertainment System. Bu 1990’larin baslarinda Nintendo tarafindan yayimlanan oyun konsollari vardir. Birçok üçüncü parti cihazlar tasinabilir DVD oynatici gibi, bu yerlesik ile birlikte gelir.

ESP Koruma: Elektronik Atlama Korumasi temelde özellikle mobil ses / video oynatma ücretsiz atlamak olmasini saglar … bir arabada söylüyorlar.

** Ama neden SIZE bu bilmek gerekiyor? **
Dijital tüketici çesitli dijital formatlari arasinda birlikte çalisabilirlik farkindadir ve genellikle birden fazla islevi kadar iki katina çikarabilir ürünler ariyor.

Örnegin: bir dijital fotograf makinesinden fotograf oynatmak için yeterince büyük bir ekran ile bir tasinabilir DVD oynatici tüketici büyük bir ekrana sahip bir kamera daha az harcama ve resimleri görüntülemek için yerine tasinabilir DVD oynatici kullanmayi tercih edecektir anlamina gelebilir.

Bu, SD / MMC / MS kart okuyucu ilavesi ile mümkündür.

Benzer sekilde en çok aile tatil bugün olmasi gerekir gibi bir video kamera var. Bu tüketiciler için daha büyük bir ekranda oynatma ev videolari yetenegi bir olmasi gerekir.

NTSC dahil olmak üzere çoklu video formatlarini kabul eden bir tasinabilir DVD oynatici, PAL SECAM vb daha kullanisli hale getirir.

Birden fazla TV giris sinyalleri almak için yetenegi yayin teknolojisinde meydana gelen degisiklikleri verilen esastir. Dünya çapinda analog yerine dijital TV yayin sinyali ile, tasinabilir DVD oynatici farkli TV formatlarini oynatmak için gerekli girisleri esastir.

Oyun bir aile tatile özelligi baska bir “olmasi güzel” dir.

Mevcut oyun sistemlerine ya da aslinda takarak yetenegine sahip dahili bir oyun bir satis yapiminda uzun bir yol gidiyor.

Terimler size özel tasinabilir DVD oynaticilar amaci kim ve oynamak için özellikleri ve hangi bilmek dogru uzun bir yoldur ne anlama geldigini bilerek görmezden isaret.

Bu yüzden bugün oraya kadar egitim baslangiç ??listeleri gelistirmek ve daha genis bir pazara satis baslar. Banka denge bunun için sevecegim.