alicilar için daha fazla site ziyaretçileri dönüstürme – pastirma getirmek basit ipuçlari

Birkaç küçük isletmeler son zamanlarda alicilar içine kendi web ziyaretçi açmak için mücadele oldugunu bana temas etmis. Aslinda hatta ilk etapta yeterli ziyaretçi almak için mücadele edildi. Daha da kötüsü, bazi ziyaretçi büyüme görüyoruz ama satis dönüsümlerini asagiya sarmal!

Ve hizli – bir çözüme ihtiyaci vardi! (Duman puf) ve hey sorular sayginlik ve siparis içeri sel baslamak istiyorum – Her nasilsa, kendi panik içinde, ben bir “sihirli online satis dönüsüm degnek” dalga düsündüm düsünüyorum
Kuskusuz, kendi siteleri inceledikten sonra, emin olmak için bazi kolay kazanç vardi. Ama hiçbir yerde bir yerde almak için, ve etkisini izlemek için zaman yakin vardi. Onlarin durumu çok umutsuz olmayabilirdi birkaç ay önce bana temas vardi.

Anlasilir, her is farklidir ve ne bir is için basari teskil baska bir için çok farkli olabilir. Ancak, web satis dönüsüm sansini artirmak için yapabileceginiz bazi evrensel iyi seyler vardir. Onlar yerine koymak kolaydir – klasik 80 sihirbaz Paul Daniels “! Bu sihirli” Aslinda dedigi gibi, hiçbir Paul – sadece biraz zaman ve çaba gerekiyor …

Web satis dönüsüm gelistirmek için ipuçlari

1 – Son zamanlarda kendi sitesini kullanarak denediniz mi?

Müsterilerinizin sorun
Tamam hemen, senin için en kolay eylem – bir kaç müsteri diyoruz. Evet, telefonda onlari (e-posta yok anketler) ve sitenizde kullanarak bulmak nasil isteyin – sigiller ve tüm.

Bu bilgi hazinesi ortaya çikarmak gerekir – geribildirim sadece web sitesi kullanici deneyimi ile sinirli degil.

Web sitenizin çok sinir bozucu?
Bu burun dalis satis dönüsüm için üst suçlularindan biridir. Orada çok fazla baglanti var mi? Ayni anda yapmak için çok fazla var mi? Web vücut kopya olarak, daha az genellikle daha – kullanim basliklar, kisa paragraflar kullanin ve mermi kullanin. Daha fazla ürün veya servis bilgileri, ayri sayfalara baglanti gerekir.

Ayrica, renk seçenekleri dikkat – ziyaretçi ile kolayca oturup tamamlayici renkler kullanin. Rahat bir ziyaretçi daha uzun kalir biri, daha fazla sayfa ve satin ziyaret etti.

Web kullanimi kolay mi?
Ben arama motoru danismanlik hizmetleri konusunda uzmanim ragmen, fiziksel olarak bir web sitesi etrafinda tarama geldiginde bir fanatik bir parça var. Ne web kullanici deneyimi olarak bilinmektedir. Ilk olarak, hizli bir sitedir – sayfalariniza ben çoktan gitmis oldugumu yüklemek için daha uzun 10 saniye sürebilir eger!

Açik ve kullanimi kolay bunu olmasini bekliyoruz sayfa gezinti (üst ve sol), var. Eger beklediginiz yerde navigasyon size yol mu – ve büyük siteler için en yakin açik ve dogru bir arama fonksiyonu var mi?

Oh, ve farkli tarayicilar ve ekran çözünürlükleri sitenize test etmek için unutmayin – çok hala yok!

Ziyaretçilerin yapmak istiyorsun?
Unutmayin, kullanicilar bir arama motoru kullanildiginda kendilerine söz ne bulmak için uzun sayfalari asagi kaydirma gibi, ya da baska bir siteden üzerinden tiklandiginda yok.

Bu yüzden ‘ekmek ve tereyagi’ en yakin bulmak kolay eylem çagrisi yapmak. Ve bunlari ne yapmak istediginizi açikça – bu bir dügme (“brosür indir”) ya da kisa bir form (“Ücretsiz deneme baslatmak”) olabilir.

2 – daha iyi ya da farkli neden açik olun

Sizden satin almalisiniz neden söyle!
Utangaç olmayin – Ben çok Ingiliz degil biliyorum, ama insanlar proaktif çevrimiçi ürün ve hizmetleri satin almak için ariyor. Birçok Biraz sabir satin almak ve için ruh halinde. Yani bir ziyaretçi sizin ve baska kimse satin neden açik ve net.

Ayrica, size daha iyi ya da rakiplerinizden farkli neden açikça belirtmek gerekir. Web basliklari ve alt basliklar sayisi güçlü teklifler – Sadece bir kisinin dikkatini çekmeye saniyeniz var.

Dogru hedef kitleye konusuyoruz?
Unutmayin, kullandiklari dilde ziyaretçilere konusmak gerekir – onlarla daha hizli baglanti ve onlarin ihtiyaçlarini anlamak gösterecegim.

Sert, jargon tutmak ve salesy kopya üzerinde en az. Bu dogal olarak uyum ve güven olusturur gibi bir konusma tarzi ve net dil kullanin. Bu, beni yol açar …

Ziyaretçilerin sana güvenecek kadar neden veriyorsun?
Insanlar güvendiginiz kisilerden satin. Güven çevrimiçi kazaniyor ile ilgili olarak – daha fazla. Kimlik bilgilerinizi güçlendirmek için satis süreci boyunca kullanim referanslari – Olumlu müsteri geri sitenize derin gömülü bir sayfa olmamalidir.

Eger akreditasyon ya da ödül varsa bu vurgulanir? Gizlilik politikasi, sartlari bulmak için açik ve kolay? E-perakendeciler ve e-ticaret siteleri için güvenli alisveris semboller belirgin olmasini saglamak.

3 – web formlari ve alisveris sepetlerini özellikle dikkat edin

Web kayit islemleri kisa tutun
Ben kendi web formlari ve alisveris sepetleri için yüksek terk oranlari ile aci birçok isletme konusmak. Ben düzenli olarak% 75 gibi yüksek olmayan tamamlama oranlari görmek! Bu büyük ölçüde ezici, uzun kafa karistirici ve kötü tasarlanmis formlari kaynaklanmaktadir. Ya da formlari sadece test eksikligi nedeniyle güvenilir çalismiyor!

Beni yanlis anlamayin, ben kalbinde bir pazarlamaci ve ben iyi bir veritabani seviyorum. Ama kendinize sorun – nasil gerçekten daha da iyilestirmek müsterilerinize faks numarasi bilerek olacak? Yani, mümkün oldugu gibi web kayit islemleri kisa tutun.

Kursun üretimi için, sadece gerçekten adi ve e-posta ve muhtemelen telefon gerekir – arti sirket is halk için satis halinde.

Özellikle, alisveris arabalari için, mantiksal küçük adimlar süreci kirmak ve acimasizca her adimda test edin saglamak. Daha sonra, kalan Gremlinler kaldirmak için, test ve geri bildirim için bazi sadik müsteriler, is arkadaslari ve arkadaslar olsun.

Oh, ve her alanda zorunlu hale önlemek – Biri bir alan tamamlayamiyor, onlar hizli bir sekilde birakacagim – satis kaybetti!

Yardim sunarak oyuna ziyaretçi tutun
Ziyaretçilerin bir islem tamamlayamadi neden bildirin böylece her web form veya alisveris sepeti bir geri bildirim formu için bir baglanti olmalidir. Bu konularda Tespit satislarda büyük bir fark yaratabilir ve müsterilerinizin mutlu devam edecektir.

Unutmayin, herkes alisveris sepeti kullanmak isteyebilirsiniz
Birçok müsteri web formlari doldurmak için mutlu olsa da, yerine soru sormak ve kisilerle konusmak istiyorsunuz bol hala var. Kolay bir müsteri baska bir yere gitmek için yapmayin.

Iletisim bilgilerinizi veya açikça görülebilir müsteri hizmetleri numarasi yaparak daha genis bir kitleye hitap ediyor. Saat site ziyaretçilerinin yardim için bir sik ??sorulan sorular sayfa olusturmak ve korumak.

4-Arama motoru optimizasyonu yardimci dönüsüm

Satmak META etiketleri kullanin
Meta etiketleri öncelikle bir web sayfasi ne oldugunu belirlemek hizli arama motorlari yardimci olmak için kullanilir. Ve bu metin genellikle arama motoru sonuçlarinda görüntülenir. Genellikle çok fazla anahtar kelime ile bu doldurma üzerinde bir tehlikesi vardir.

Sizin meta etiketleri (baslik ve açiklama) yazarken, anahtar sözcükler kullanin, ama onlar sitenizi ziyaret zorlayici neden olarak uyum içinde çalismak çok baslik ve açiklama etiketleri denemek ve yazmak.

Her web sayfasi kendi liyakat anlama geliyor?
Veya harici sitelerden bagli – Web üzerinden bireysel web sayfalari degil, arama motorlarinda yer web siteleri oldugunu unutmamaliyiz. Bu ayrim genellikle gözardi edilir. Neden sana bu söylüyorum?

Sitenizin her sayfasinda durmak gerektigi için, gerçekten kendi degerleri üzerinden, satmak. Bir açilis sayfasi olarak her sayfasinin düsünmek gerekir – senin ilk ve tek dükkan önünde olarak ana güvenmeyin.

Ziyaretçilerin% 40 hiç ana görürseniz Aslinda, bu gün sansli olacak. Bu özel aramalar için bulunan ve eylem için açik çagri edindi çok çok her sayfada tek basina tedavi, arama motoru içerigi optimize sürücü sorular ve satis oldugunu.

Bir ziyaretçi bir kirik link kullaniyorsa ne olur?
Biri keser ve macunlar yanlis, ya da bir pazarlama parça baglantiniz mistypes sitenize bir baglanti Say – ne sitenizde görmek istiyorsunuz?

Bir 404 hata sayfasi olarak da bilinir – Ben pek çok web sitesi hala çirkin bir sunucu hatasi sayfayi görüntülemek sasiriyorum. Bu marka, navigasyon hiçbiri vardir – aslinda ulasmaya çalisiyorlardi sitenizin oldugunu ayirt etmek baska bir sey.

Bu potansiyel olarak cevapsiz satis firsattir – ve bunu düzeltmek çok kolay. Sadece siteniz için özel bir 404 hata sayfasi olusturun. Hata olustu olabilir neden olarak yararli bir açiklama eklemeyi unutmayin. Ayrica, anahtar baglantilari ve iletisim bilgileri yer aliyor.

Eger grafik dosyalari için alt metni kullaniyorsunuz?
Engelli (ya da tarayicilarda kapali görüntüleri ile insanlar için) olan kullanicilar hala görmek ve onlara hareket edebilir, böylece herhangi bir grafik dosyalari, eylem özellikle ana aramalar için alt metin kullaniyor musunuz.

Ben bu makalede ilginç ve yararli buldum umuyoruz. Yorum yapmak isterseniz, e-posta Steve Cassidy lütfen.