gönderi kutulari için DUNNAGE türleri

Bu DUNNAGE geldiginde Bir süre önce, ahsap kullanilabilen tek malzeme oldugunu ayrilmis kutulari ve sanayi geçis sirasinda pazara diger kargo. Daha iyi üretim ve kompozit malzemeler kullanilabilir Günümüz piyasasinda ve nakliye kutulari için baglama metal kullanimi düsüs ile, gönderi için koruyucu DUNNAGE söz konusu çesitli seçenekleri artik vardir.

Ahsap. (Zemin DUNNAGE, yan DUNNAGE) eskisi kadar popüler degil, ahsap hala DUNNAGE olarak kullanilir. Bunun temel nedeni, ahsap genellikle herhangi bir depo katinda mevcuttur ve hemen hemen her boyutta sevkiyat uygun olabilir. Bu iyi bir yapi saglar ve ayri düsmez, ve ayni zamanda asinma ve asinmaya karsi çok dayaniklidir. Ahsap DUNNAGE Ancak, maliyeti artti ve hassas veya kirilgan malzemeler içeren kutular için en iyi seçenek olmayabilir.

Sisme. (Tabaka DUNNAGE, üst DUNNAGE, yan DUNNAGE) içinde hassas malzemeler ile kutulari içeren sevkiyatlari giderek sisme DUNNAGE ile dolu edilmektedir. Yapilar gibi hava yastigi kraft kagidi (vinil ve polietilen de kullanilir) imal ve plastik iç vardir. Çakmak malzemeleri metal çember ile gönderiler için uygun degildir, ancak kraft kagit modelleri kötüye çok isleyebilir. Sevk edilecek ürünün böylece paketleri ayrilir sadece, çantasina kalip, ayni zamanda titresim korunur; Bu DUNNAGE seçenekleri ayiran kutulari her ikisi için ve kutu kendi içinde idealdir.

Köpük. (Tüm kullanimlar) Köpük DUNNAGE neredeyse hiç bir paket açti kim herkes tanidik. Köpük kutusunun içine küçük bit kullanilan, ya da üst palet, ve yanal DUNNAGE için parçalar kalip olarak olabilir. Köpük dezavantaji, tabii ki, bu daginik ve çevre dostu olmayan olabilir.

Kumas. Kumastan yapilmis DUNNAGE özel tasarlanmis bölümler, kendi nakliye konteyner içinde ürün askiya için özellikle yararlidir. Bu ürün, katlanabilir ve iade, bu nedenle DUNNAGE içinde yatirim her sevkiyat ile kapali yazilmasi gerekmez.

Plastik. Termoform plastik tepsiler mükemmel bin gömlekleri yapmak ve depozitolu ve yeniden kullanilabilir olma yarari sunuyoruz. Kendi tokluk dayanikliligini artirir iken, hafif tasarimlari (olarak ahsap ile karsilastirildiginda) nakliye maliyetlerini azaltir.

DUNNAGE birkaç farkli amaca hizmet eder unutmayin. Bu nakliye kutulari içerigini içte ve dista, hem de tasima yapiyor gemi ya da kamyon iç hem de korumak gerekiyor. Seçtiginiz DUNNAGE türü kullandiginiz yani sira kullanim kolayligi ve fiyat oldugunu yapiyoruz sevkiyat ve ambalaj malzemeleri diger türleri türüne bagli olacaktir.