Eger cilt için uygun akne cilt bakim tedavi kullaniyorsaniz ya da bunu kötü yapiyoruz

Eger akne ettik ve ondan kurtulmak istiyorsaniz, gerçeklestirmek için ilk sey cildinizi siralamak anlamaya her zaman. Sizin epidermis tipi bir kistik akne gözenekleri ve gözenekler ve temiz ve taze görünümlü bir cilt birakir cilt tedavi stratejisi üretiminde baskin yönü olabilir. Eger cilt tipine göre uyarlanmis özel akne ürünleri ve programlari bulabilirsiniz, kuru düzenli, veya yagli epidermis (ya da bu gözenekler ve deri türlü herhangi bir kombinasyonu!) Olup olmadigini bagli.

Cilt tipinize belirlemek için ve en iyi kistik akne önlemek nasil, bunlari kendinize sorun: Eger siyah nokta var mi? Eger büyük cilt gözenekleri, ya da küçük var mi? Sik sik sivilce flareups var mi? Ya da hemen hemen hiç?
Kuru epidermis ile kadin ve erkek en az kistik akne breakouts muzdarip ve cilt yagi çok yaratmaz baslica nedeni hemen hemen hiç siyah nokta var. Düsük yag üretim ve küçük bir deri gözenekleri karisimi gözenekleri açik ve net kalir ve sivilce gibi sik olusmaz ima.

Kuru gözenekler ve deri olan kisiler genellikle az akne salginlari aci ve neredeyse kendi gözenekler ve deri yag bir sürü olusturmaz nedeniyle siyah nokta zorunda kalmazsiniz. Daha az yag üretim ve küçük gözeneklerin karisimi gözenekleri açik ve net kalmak ve sivilce gibi sik olmaz anlamina gelir.

Akne, kuru cilt bakimi önlemek için daha fazla nem kaybini en aza indirmek ve rahatsiz edici herhangi bir geçerli akne breakouts kaçinarak konsantre olmalidir. Örnegin, sicak dus su veya sert alkali temizleyiciler kullanmayin. Nötr pH yumusak ürünleri kullanin ve yüzünü firçalayin asla. Kuru gözenekler ve cilt için en iyi losyon zengin ve kremsi olurdu, ama olmayan comedogenic, hangi akne breakouts neden olmaz anlamina gelir. Eger günese dogru cildinizi açiga olacak eger bir son nokta olarak, en az bir nemlendirici ya da makyaj ve kullanimi bir peeling temizleyici olarak SPF 15 birkaç kez her hafta oldugundan emin olun. Günes daha sonra kuru gözenekli cilt gözenekleri, hatta bireyler engellemek ve onlarin gözenekler ve deri korumak yoksa cilt akne alabilirsiniz epidermis hücreleri öldürebilir çünkü.

Normal gözenekler ve deri tür içindeki bireyler zaman zaman akne breakouts muzdarip ve ancak çogunlukla alnini T-bölgesi içinde ve burnun her iki tarafinda asagi bazi siyah nokta olabilir. Bu T-bölgesi içinde, kendi cilt gözenekleri genellikle görünür ve daha büyük oldugu göz önüne alindiginda, onlar sivilce salginlar yol açan, daha kolay tikanmis haline gelebilir.

Normal tip gözenekler ve cilt için akne cilt bakim tedavi çok daha ilimli bir programdir.

Bir sabun yüzünüzü yikayin ve sabah ve gece nemlendirici hafif bir uygulama uygulamak, ancak bunu gerekebilir yalnizca için kullanin. O T-bölgesi içinde sivilce gelistirmek egilimindedir durumda, bu alanlar üzerinde bir deri temizleyici kullanin, ama çok daha az ihtiyaç yüzünüzün diger alanlar için bu sulandirmak.

Yagli gözenekler ve deri olan kisiler genellikle sik sivilce ve siyah nokta çok var, ve T-bölgesi degil sadece. Onlarin cilt gözenekleri önemli daha belirgin ve çok daha kolay tikali oldugu, hangi sivilce sorunlara yol açar.

Yagli ciltler için sivilce ilaçlari genellikle sadece cildin yaglari eritmek için sicak su arti bir yagsiz temizleyici kullanmanizi öneririz. Sadece gözenekler ve gerekli yaglarin deri serit ve daha petrol üretimi tesvik, daha akne breakouts neden olacak çok sayida günde, firçalayin ya da yüzünüzü yikamak için dikkatli olun! Eger yüzünü yikadi sonra, sizin epidermisin pH nötralize etmek için bir toner kullanin ve bir nemlendirici ile takip. Evet, akne ve yagli gözenekler ve deri ile hatta bireyler nemlendirici kullanmaniz gerekir, ancak çözümler oilt arinmis oldugundan emin olun.

Genel olarak, akne cilt tedavisi akne neden olan kir ve bakteri yüzünü ücretsiz korumak, ve yüz için dogru nem dengesini üreten hem de konsantre gerektigini. Bir akne breakouts sorunu var ise her seyden önce,,, sert ögeleri kullanarak uzak kalmak hiç ne gözenekler ve cilt tipi.