hedef demografik

Bize herhangi biri bir is baslatmak için karar kisa sürede, küçük ölçekli veya büyük zaman, biz belki de aklimizda çizebilirsiniz ki en büyük sorulardan biri olabilir: “Benim ürün satmak misiniz” deneyimli birçok kez ve çocuk is hem sadece sadece gerçeklestirmek için, bu özel sorunun mümkün olan en iyi cevap gelmesi kendi ayrintili stratejiler ile gelmis belirli bir ve makul en kalici is stratejileri biri var, pazarlama için tüm kaynar onlari.

Pazarlama is analistleri sadece ile sürekli temas halinde olan bu tür genis bir fikir, ama birçok potansiyel kendini baslayanlar da. Bizim kullanimina ragmen, biz önemlisi ve anlik eriste gibi isadamlari ve tüketicilere hem de ayni derecede önemlidir yaygin popüler bir internet pazarlama için asagi Döseme olabilir Koreliler için vardir.

Bir ürün satmak yapmak söz konusu oldugunda, büyük olasilikla kaçirmak göze alamazdi ilk adim tüketiciler olmak olur hedef, tespit etmektir. Ama korkunç internet trafigi ile, bu muhtemelen sadece hedef bilerek disinda biraz ilave çaba gerekiyor. Özel bir ürün yatirim bir yere gidiyor emin olmak için, çevrimiçi herkese hitap edecek, potansiyel tüketicilerin belirli bir grubu degil, genel giderek daha hedeflemelidir. Demografik hedefleme resmin içine giriyor.

Bu sekilde düsünün. . . Eger söz, bir bronzlasma losyon, büyük olasilikla ya da Kafkasyalilar-Asyalilar için ürün tanitimi olacaktir grup insan? Satmak istiyorsaniz Bizim sagduyu kesinlikle bize ikinci almak olurdu. Demografik çalismalar daha beyaz tenli insanlar bu mutlaka herkes için de geçerli olmamakla birlikte, bu konuda açik tenli veya kahverengi derili insanlar daha bir bronzluk daha almak istiyorum söyler.

Eger reklamverenler için büyük bir yakalamak olmak isteyen bagli bir pazarlamaci Yani, demografik çekirdek stratejileri biri olarak hedef faydalanmak. Küçük bir daha büyük bir demografik gruba özel önem verin. Büyük potansiyel tüketici nüfus, daha çok is büyüyecek. Ariel gibi düsünün Little Mermaid-orada gerçekten algiladiklari ne daha orada daha fazla. Bu tek seferlik için en iyi vurus vermelidir, büyük zaman anlasma diger bagli ancak hayal olabilir. Bu ne kadar yararli sasiracaksiniz. 🙂