hedef pazar internet e-ticaret

Bu kadar uzun kisiliksiz olarak alay bilgisayar, simdi Web sitesi ziyaretçileri için son derece kisisel deneyimler olusturmak için kullanildigini internet yüce ironilerinden biridir. Bir bilgisayara önceden programlanmis kurallarina göre mevcut bilgilerin büyük miktarlarda araciligiyla elemek Çünkü, bilgisayarlar artik sirket bilgileri (veya özel ilgi bilgi) almak ve potansiyel müsteriler tarafindan saglanan bilgi ile birlestirmek ve her birey için anlamli bir sekilde bunu sindirebilir.
Is kurmak için satis kisisellestirmek ve ürünleri özellestirmek için isletmeler için en iyi yollari nelerdir. Bu yöntemlerin birçogu halen bebeklik döneminde olmasina ragmen, büyük bir akim stratejileri ve teknolojileri ve teknikleri ve stratejileri uygulanabilir olarak toplanan olabilir.

Yeni müsteriler çekmek için, sirketler artik müsteri tarafindan saglanan bilgilere dayanarak son derece bireysel öneriler saglayan Web siteleri kurabilir. Bu sekilde, bu olanaklari bir bolluk arasinda tam olarak hangi ürün olasi bir müsteri, söylemek mümkün, tek tek ya da bu is için dogru. Bu çabalarin arkasindaki stratejik fikir açiktir: Belirli sunan kendi ihtiyaçlarini karsilayan hakkinda daha fazla bilgi ile müsteri güçlendirerek, sirket satin almak için bilgili bir yer olarak kendini konumlandirir ve ürünleri tek tek müsteri için dogru olan gösterilmistir.

Bu bilgiler, dogru kullanildiginda, rekabet varolan bir tedarikçi veya satici açik bir bacak kadar verir: Sirket tercih edilen tedarikçi olarak kendini kurmak için ve onlari istemek için önce mevcut müsterilerine hizmet önermek için kendi bilgi kullanabilir. Her ikisi de olaganüstü hizmet sunmak ve bu müsterilerine deger olacaktir yeni ürünler tavsiye böylece Sirketler bireysel müsteriler için etkili özel Web sitelerini koruyabilirsiniz.

Geçmiste, kisisellestirilmis iletisim bu tür neredeyse imkansiz oldu: Perakendeciler ve tedarikçiler bu önerileri saglamak için gerekli detayli bilgi ve maliyet-etkin bir sekilde bireysel müsterilere bu iletisim yetenegi yoktu.

Ancak, bugün biz teknoloji firmalari önce mümkün olmamistir bir sekilde müsterilerinin bireysel ihtiyaçlarini karsilamak için izin veren bir dönemin içine tasindi. Bu girisimlerin degeri, hem mevcut müsterileri ile tahvil sikma ve yeni müsteriler çekme, yüksektir. Internet ile mümkün baska bir is araci daha önce zengin için sadece bir sey geçerli: ürün özellestirme, hizli ve ucuza yapilabilir.

Nasil sirketler “kisisel” öneriler çesitli düzeylerde kullanimi yapiyoruz?

Kisisellestirme dayali herhangi bir strateji belirlenmesinde, gizlilik merkezi bir konudur. Müsteri size bir özel ürün veya çözüm olusturmak için gereken bilgileri vermek için yeterli rahat hissettirmek için yetenegi sirketler üstesinden gelmesi gereken temel sorunlar arasinda yer almaktadir.

Bir web sitesi bes element bir araya getirdiginden 1) sirket pazarlama samimiyet kurmak için Web yetenegi mümkündür:

2) Bir firsat müsterilerin Web sitesinin sahibine tercihlerini ifade etmek için izin, interaktif bir biçimde bilgi sunmak için

Potansiyel alici ve satici arasinda 3) Hemen hemen maliyetsiz çevrimiçi iletisim

4) potansiyel alicilar potansiyel alimlari görmek ve nasil görünür saglayan bir görsel bilesen eger müsterileri hakkinda kisisel bilgilerin büyük miktarda depolamak için kisisellestirilmis yetenegi

5) pahali hatalari ortadan kalkar, böylece ürünleri yapilandirmak sistemleri olusturmak için bir benzersiz yetenegi, böylece özel ürünler yaratma pahasina azaltilmasi

Halen, bire bir satis tavsiye ve özellestirme, iki genel kategoride görüntülenebilir.

Tugla ve harç sirketlerin uzun çogunlukla, bir motive alici ya belirli bir ürün arastirma büyük bir yapmis oldugu bilinen ya da bir ürün heyecanla bir arkadas veya is ortagi tarafindan tavsiye edilmistir. Bu bilgi, satin alma motive bir Web sitesi kurmak için iki anahtar yol açar:

Genis bilgi (böylece alici yapmak gerekmez herhangi bir daha fazla arastirma-ve, bu süreç içinde, muhtemelen baska Web sitesi hareket)

Geçmiste etkili öneriler genel olarak kisiden kisiye olan bir pozitif recommendation.In, bu teknoloji tabanli öneriler simdi degerlenir çesitli nedenleri vardir. Bir anda tüketicilerin karsi karsiya seçenek bas döndürücü bir dizi ile bir ilgisi yoktur. Bir kozmetik firmasi ruj ya da göz fari tonlarinda yüzlerce sunabilir; finansal hizmetler sirketleri seçenekleri ile dolu gerçek süpermarketler haline gelmistir; taninmis soguk alginligi ilaçlari artik birden çok sürümü böyle “arti” ve “sinüs” ve “öksürük gibi kelimeler ile son . ”

Bir kusak önce, seçenekler dizisi yarattigi ikilem genellikle bir-bir etkilesim (eger sen, satis) ile çözüldü. Soguk olan biri kendi yerel eczane tarafindan durduruldu ve iyi olurdu eczane tasidigi üç ya da dört soguk alginligi ilaçlari hangi hakkinda eczaci ile sohbet olurdu.

Fonksiyonlari tavsiye çesitli, ürün ve müsteri bagli olarak iyi çalisabilir. Ama önce, etkinligini degerlendirmek için nasil düsünün bir an atalim ..

Kisisellestirme, herhangi bir is girisimi gibi, mantikli kullanilmalidir. Kisisellestirilmis uygulamalari gelistirme eslik gerçek maliyeti vardir: Bunlar kalkinma dolar sabit maliyeti daha iyi bir deneyim beklenen hayal kirikligi müsteriler veya potansiyel maliyeti degisir. Bu kisisellestirme çaba etkili oldugu ve pazara getiren de zaman ve para yatirim yapmadan önce yeni bir satis veya müsteri tutma için anlamli katki olup olmadiginin belirlenmesi önemlidir.

Etkili bir öneri sistemi kurulmasi için kriterler her ürün için farklidir. Ürünün (1) niteligi, etkili bir öneri yapmak için potansiyel alici gerekli bilgilerin (2) miktari ve muhtemel alici (3) olasi istekli: Seçilen sistem asagidaki bir denge baglidir Eger bu gerekli bilgileri paylasmak.

Tüketiciler kadar (veya daha fazla) da satis temsilcilerinin güven gibi Web üzerinde sirketlerden aldiginiz bilgi güven olacak mi? Bugüne kadar tüm deliller cevabi evet göstermektedir. Insanlar hiçbir güvenilir bir marka, Web üzerinde yaniltici bilgi yayinlayarak onun iyi bir isim risk inaniyoruz.
Eger bir online öneri sistemi olusturma hakkinda gitmek gibi, öncelikli hedef bir müsteri fiziksel dünyada karsilasabileceginiz ne daha online alisveris deneyimi daha iyi yapmak olmalidir. Bu nedenle, kendinize sormaniz gerekir: “benim sirket fiziksel dünyada basarili olamaz bu orta kullanarak ne yapabilirsiniz?”

Ödeme sorunlari çevrimiçi rutin bir konu olarak kredi karti sirketleri tarafindan halledilir gibiydi.

Gizlilik sorunlari ne olacak? Anonim veri toplama düsünün. Tüketicilere tavsiyede Tavsiye sistemleri anonim, bu nedenle, daha etkili çok daha popüler olmasi muhtemeldir ve. Bu gibi durumlarda, size engel atlamak gerek kalmadan degeri ile muhtemel alici saglayabiliyoruz “Bu bilgileri bana güvenebilirsiniz.”

Eger site ziyaretçilerinin kimliklerini kaydetmek için tercih ederseniz size taninan bir marka iseniz, bir adim öndedir. Tüketiciler zaten firma adina iman yatkindirlar. “Burada toplanan bilgiler size daha iyi hizmet vermek için, biz paylasmayacagiz ya da kimse bu bilgileri satmak.”: Bu durumda, online kayit formunu öncesinde bir açiklama ile kafa kafaya gizlilik sorunu gidermek

Baskalariyla müsteri verilerini paylasmayi planliyorsaniz Son olarak, o zaman bu konuda açik ve net olmasi ve müsterinin izni almak gerekir. Yapabileceginiz en kötü sey oldugunu bildirmek için basarisiz oldugunu onun hakkinda belirlemek ya da onu müsteri beklemiyor bir sekilde kullanilabilen bilgiler bazi parça.

Özel ürün gelistirme ve teslimat için izin bir bire-bir iletisim teknolojisi ve üretim süreçleri gibi Web: Ürün özellestirme nedeniyle iki unsurdan bir yakinsama mümkündür.

Dell gibi web siteleri de kendi özel masaüstü bilgisayar tasarimi “, olagan” hale ama kendi mayo tasarimi hakkinda ne ya, belki de, golf kulüpleri? Etti Bu özel hizmet sirketler için çok degerli yararlar saglar: (1) Bu yeni is sürücüye yardimci, ve (2) müsterilerin bu ürün ve hizmetler bazen daha yüksek kar marjlari var demektir bir ayri ayri tasarlanmis ürün için bir prim fiyat ödemek standart teklifleri.

Müsteri ile etkilesim ve, söylemek yetenegi “Ben sizin için dogru olan ürünü olusturabilirsiniz,” Web’in en güçlü özelliklerinden biridir. Bu internet yetenegi genisleme (1) artan özellestirme izin ürünler yaratmak üreticileri, (2) de islem gücü daha da gelismeler hiç maliyetlerinin azaltilmasi ve sürekli seçenekleri artirmaktadir (3) yeni yazilim kombinasyonu kaçinilmaz sonucu olacaktir kisisellestirmek için isletmeler için kullanilabilir.

Akilli sirketler daha karmasik iliski müsteri, tutma daha iyi orani ile olur fark. Onlar, yaratici yollar genis bir yelpazede bu stratejinin uygulanmasi kisisellestirme ve özellestirme hem de içeren, ve kesinlikle zaman içinde önemli ölçüde uygulamalari artiracaktir vardir:

1). Sirketler müsterileri için olaganüstü kolaylik olusturma ve özel siparislerin yerine getirilmesi hiz sistemleri kuruyoruz.

2). E-posta iletisim ve hatirlatma sistemleri giderek kullanilmak üzere gidiyoruz.

Her isin nihai hedefi o satin almak isteyebilirsiniz yeni ürünler hakkinda is duymak isteyen bir müsteri sahip olmaktir. Bu neredeyse maliyetsiz iletisim araç bu yana e-posta, ilk kez, güçlü bir araç bu tür saglar.

3). Is-to-Business satis olarak, akilli sirketler de müsterilerine siki baglanti veriyor.
Lider teknoloji sirketlerin sirket hesaplari ve yüksek hacimli küçük isletme hesabi için özel parola korumali Web sitelerine sunuyoruz. Bu siteler genellikle satin alma sürecini kolaylastirmak için tasarlanmis, ve sunduklari edilir

(1) Müsteri online alisveris merkezleri ses indirimli fiyatlarda genis bir çalisanlar tarafindan satin alinmak için sirket tarafindan önceden seçilmis ürünler sunarak,

(2), müsteri hizmet sorumlu hesap yöneticilerine elektronik posta baglantilar,

(3) yetenegi siparislerin durumunu izlemek, ve

Kagit formlari ortadan kaldirilmasi ve hatalari bir azalma ile siparis hizini içinde (4) dramatik artar.

Bu ek deger ile ve sirkete daha yakindan müsteri baglama müsterilere açik bir yoludur. Çogu sirket de bu hesaplardan gelirlerinde bir artis göreceksiniz.

Çagrisinda ne, tabii ki, çalisan bir yeni bir kategori oldu: “E-posta katilimcilarin”; henüz kimse emekleme asamasinda olan bir proje için ek bir masraf personel eklemek istedim.
“Yaniti yazilim.” Girin

Birçok akilli yazilim sistemleri, rutin ele almak ve rota sorular edebiliyoruz, böylece ilk ve en temel müsteri sorularini hizmet cevap ile müsterilerinize underserving için hiçbir bahane yoktur.

Basarili bir sekilde elektronik ortamda, e-posta yönetimi sirketler de nihayet satis firsatlari içine Ziyaret açmak araç pazarlama brosürleri kendi Web sitelerini dönüstüren onlar glean.Companies Bilgi yararlanma firsati aliyor. Bir Web varligi gelistirmek ve zamaninda elektronik sorulara yanit vermeyen olanlar mevcut ve yeni müsteriler kaybetme riski vardir.

Sanayi arastirma da Fortune 500 sirketlerinin sadece yüzde 30 kendi web siteleri, müsteriler çok sayida sirket saglamaniz gerekir kazanan özel bir ilgi almiyorsaniz yollarla bu sirketlere yönelik sorulara cevap oldugunu göstermektedir.

Kisisellestirme ve özellestirme sundugu olanaklari dikkate alindiginda, ben bu girisimler bu kriterlere göre tartilir olmasi gerektigine inaniyoruz:? Girisim kolaylik ya da onlarin ihtiyaçlarini karsilamak için daha iyi bir yetenek ekleyerek benim müsteri ile iliskileri gelistirmek mi potansiyel olarak yüksek maliyet girisimi sonucu Will benim organizasyon için-tasarruf akilli ürün yapilandirmasi ortadan kaldirmak ve pahali düzeni hatalari azaltmak ve müsteri tabani varlik yönelik önemli pazarlama çabalari hedef yardimci olacak mi?