moodle ve e-ticaret – kolay bir alisveris sepeti ekleyin

Eger bir ödeme için-ögrenme web sitesi olusturmak varsa, hiç süphesiz CMS (Ders Yönetim Sistemleri) adi verilen çesitli web tabanli açik kaynak LMS (Ögrenme Yönetim Sistemleri) ya da bazen bakti var. Bu programlar egitimciler degil, pazarlamacilar tarafindan tasarlanmistir, bu yüzden pazarlamacilar ödeme-ögrenmek için internet sitelerinde ‘Boom’ üzerinde nakit istediginiz ödeme çözümleri içermez.

Sen LMS esneklik gerekir, ama ayni zamanda istediginiz:

* Bir profesyonel görünümlü sepeti ve çikis sistemi
Herhangi bir ödeme islemci kullanimi * yetenegi – sadece PayPal degil
* Yanlisi bir sinif ortaklik yönetim sistemi
Ödemeleri izlemek için * Beceri
Bu Autoresponders gibi popüler 3. parti sistemleri ile entegre * bir sistem
* Profesyonel tasarim ve güvenilir bir sistem

Üzücü olan açik kaynak LMS ürünleri bugün sadece güçlü e-ticaret destegi yok olmasidir. Bu Moodle gibi açik kaynak LMS ürün için bir alisveris sepeti eklemek mümkündür. Eger becerileri kodlama orta temel olsa bile kesmek küçük bir seti ve E-Junkie alisveris sepeti sistemi ile, gerçekten yapmak oldukça kolaydir. O kadar modüler oldugu için Moodle iyi bir seçimdir.

Peki Moodle nedir? Moodle egitimciler zengin etkilesim için firsatlar online kurslar olusturmak için tasarlanmistir. Onun açik kaynak lisansi ve modüler tasarim insanlar ek islevler gelistirmek anlamina gelir. Gelistirme Perth, Bati Avustralya merkezli Moodle sirket tarafindan akici ticari ve ticari olmayan kullanicilar, bir küresel daginik ag tarafindan yapilmaktadir.

Moodle bir e-ögrenme platformu beklenen birçok özelligi, arti bazi orijinal yenilikler (kendi filtreleme sistemi gibi) sahiptir.

Moodle insaat modüler ve kolayca özel yeni islevler için eklentileri olusturarak uzatilabilir. Moodle altyapi eklenti birçok türlerini destekler:

* Faaliyetleri
* Kaynak türleri
* Soru tipleri
* Veri alan türleri (veritabani etkinligi için)
* Grafik temalar
* Kimlik dogrulama yöntemleri
* Kayit yöntemleri
* Içerik filtreleri

Moodle belirtilen felsefesi ögrenciler (ve sadece ögretmenler) birçok yönden egitim deneyimi katkida bulunabilir vurgulayarak, egitime bir yapilandirmaci ve sosyal insaci yaklasim içerir. Moodle özelliklerini bu mümkün ögrencilerin bir veritabani (hatta girdileri kendileri katkida bulunmak) girdileri hakkinda yorum yapmak, ya da bir wiki isbirligi içinde çalismasi için yapma gibi çesitli tasarim yönleri, bu yansitmaktadir.

Bu, Moodle ögretim modlari bir dizi için izin verecek kadar esnektir söyledikten sonra. Bu tanitim ve gelismis hem de içerik teslimi (örn. HTML sayfalari) veya degerlendirme için kullanilabilir, ve yapilandirmaci ögretim yaklasimi gerektirmez.

Konstrüktivizm bazen ABD’de Yasasi (NCLB) Left Behind Çocuk yok gibi egitimle ilgili hesap odakli fikirler, ile oran olarak görülüyor. Sorumluluk test sonuçlari degil, ögretme teknikleri, veya pedagoji vurgular, ama Moodle nedeniyle esneklik bir sonuç odakli sinif ortaminda da yararlidir.

Aslinda M Martin Dougiamas, orijinal gelistirici adini “Martin”, için durdu ragmen kelime Moodle, aslinda Modüler Nesne Tabanli Dinamik Ögrenme Ortami için kullanilan bir kisaltmadir.

Moodle da onlari, sik sik fikir ve yaraticilik yol açar keyifli bir müdahalesi yapmak için size olusur gibi seyler yapmanin dogaçlama islemi açiklayan bir fiil, kabul edilebilir. Bu nedenle bu Moodle gelistirilmistir sekilde hem geçerlidir ve yol için bir ögrenci veya ögretmen egitim veya bir online ders ögretim yaklasim olabilir.

Birçok üçüncü taraf Moodle eklentileri bu altyapinin serbestçe kullanilabilir hale kullanimi vardir.

PHP yazar için kullanilan ve yeni modüller katki olabilir. Moodle gelisimi açik kaynak kullanicilarin isini tarafindan yardim edilmistir. Bu, hizli bir gelisme ve hizli hata düzeltmeleri yönünde katkida bulunmustur.

Onlar Moodle içinde e-ticaret yapmak için anahtar uzaktan kayit veritabani özelligi kullanmaktir. Sen Moodle içinde kayit kodu ‘müdahale’, ve alisveris sepeti dügmeleri ile degistirin. Daha sonra EJunkie alisveris sepeti uzak geri arama özelligi dis kayit veritabani doldurur.

Moodle ve diger açik kaynak LMS ‘e-ticaret ekleme yapilan-sadece EJunkie Alisveris Sepeti küçük bir marifet ve bazi büyük özellikleri alir olabilir.