Müsteri geri bildirimleri dinleyerek basarili bir online is kurmak için en iyi 3 ipuçlari

Basarili bir internet is bir çok sey gerektirir: Etkin pazarlama, mükemmel ürün / hizmet ve tabii ki, büyük müsteri iliskileri. Bunlar arasinda, büyük müsteri iliskileri kurmak sizin internet is gelistirmek saglayacak. Bunu yapmanin en iyi yolu ciddi müsteri geri bildirimleri alarak geregidir.

1. her zaman yapici elestiri olarak müsterinin görüs dikkate
Müsteri geri bildirimleri yapici elestiri olarak kabul edilmelidir. Internet is sahibi olarak, ürün ‘veya hizmet performansini ölçmek için bir yol olarak bu geri bildirimler kullanmak gerekir. Olumsuz geri bildirimleri asagi koymak içindir varsayalim asla. Onlarin bizzat ürün denemek ve bir yorum, hatta olumsuz bir hak için yeterince iyi bulamadik eger müsteri bir geri bildirim göndermek için zaman almayacaktir unutulmamalidir. Ayrica 9-10 müsterilerinin disinda sadece 1 aslinda negatif geri besleme saglamak akilda olmalidir. Sey müsteri ürün veya hizmet gibi degilse çogu durumda, bir sadece bu hareket gerçek nedenleri haber vermeden baska bir sirkete geçer, olmasidir. Elestiri Toplama kesinlikle ürününüzün gerçek bir ‘resim’ yapmak için yardimci olacaktir – ne kadar iyi oldugunu, bunu daha da gelistirmek nasil. Bu tür geri bildirimler en saf altin müsterilerine her zaman ürününüzü çok daha çekici onlara olurdu ne ‘daha iyi’ nasil haber olmasidir. Bu sekilde bu müsteri geri bildirimleri kullanarak ürün veya hizmet nasil gelistirebilecegimizi bilmek mümkün olacaktir.

2. müsterilerinize dinlemek
Pazar ürün yanit veriyor bilmek için, müsterilerinize kulak vermesi gerekir. Bu ürün arastirma veya monitör satis performansi yapmak yeterli degildir. Bazen müsteri geri bildirimleri size hizmet veya ürün kalitesi ile ilgili yeterli fikir saglayabilir. Müsterinizin öneri ya da yorum ile, tekrar daha satilabilir ya da büyük bir pazara cazip hale, ürün ‘özelliklerini gelistirmek mümkün olacak. Müsterileriniz de bu ihtiyaç NEDEN ihtiyaç duyduklari ve NE söyleyecektir. Müsterilerinize dinleyerek, ürün veya hizmet gelistirmek için ek bir firsat kesfetmek olabilir ve bu sekilde daha fazla müsteri toplamak.

3. Eger müsteri ihtiyaçlarini karsilamak gerekir
Eger müsteri geri bildirimleri dikkat eger tüm is hedefleri kesinlikle bulusacak. Bu reaksiyonlar Eger piyasa karsi standartlari ölçmek saglayacaktir. Artik ürün veya hizmet için sorunlu alanlari belirlemek ve bu alanlari ele için yollar aramaya mümkün olacak. Müsteri geri bildirimleri kesinlikle ürün ve hizmetler büyük talep olmaya devam edecektir emin size yardimci olacaktir. Dinlemek ve müsteri ihtiyaçlarini karsilamak daha sonra is birçok yeni potansiyel müsterilere daha fazla deger hale gelmektedir.

Yeni bir is çevrimiçi kuruyoruz ise – müsteri görüsleri yararlari hakkinda ögrenme, ürün satan bir avantaj size koyacagiz. Eger ürün ve hizmetler için daha genis bir kitleye ulasmak mümkün olacak, böylece daha fazla kolaylik saglamak için, size bagli bir pazarlama agi saglayicisi ile baglamak gerekir. Affiliate pazarlama su anda aslinda internet is sektöründe en sicak sey. Pek çok online sirketlerin ortaklik pazarlama etkili ve maliyet-etkin olarak bulabilirsiniz. Birçok saglayicilari arasinda, Click2Sell.EU sözünü teslim emin olabilirsiniz. Yeni baslayanlar için, zaten daha büyük pazar payi tadini alabilmek için kullanabileceginiz bagli genis bir ag var. Eger ürünler için aninda ödeme kabul edebiliyoruz. En büyük sey, tüccarlar kendi ortaklik programi üzerinde tam ve tam kontrole sahip olmanizi saglar. Tüccarlar bile çalismak istediginiz bagli seçebilirsiniz. Böyle büyük özellikleri ile, bu sirketin pazar ve çok uygun fiyata hizmet ve ürünlerin herhangi satmak için basit bir yol saglamak için dayaniyordu olabilir.