online alisveris ortak bir senaryo

online alisveris
Ben, simdiye kadar Internet üzerinden bir sey satin asla! Hiç bu dedi mi? Insanlarin bir dizi bu açiklama duydum. Onlara sormak ilk soru; Neden? Onlara bu soruyu sormak ne zaman cevaplar bir dizi olsun ama en popüler yanitlari:, ya da ‘Internet yeterince güvenli degildir’ Ben nasil onlara güven, ben benim bilgi veriyorum bilmiyorum ‘ , ya da ‘hirsizlar internet üzerinden her yerde vardir.’

Küçük bir senaryo üzerinden gidelim.

Bir yerel bir restoranda güzel bir aksam yemegi için aile almak ve keyifli bir yemek var. Garson / Garson fatura getiriyor, bunu dogru ve sonra el kredi karti üzerinde emin olmak için kontrol edin, islem islemek için yürüyüs. Sunucu, fatura ve kayma getiriyor, geri kayma ve el imzalamak, sunucu imzanizi geri kredi karti dogru ve eller oldugundan emin olmak için kontrol etmelisiniz. Bu dünyada sayisiz kez her gün olur normal bir islem gibi geliyor.

Simdi burada gerçekten ne oldu bakalim. Bu kisiye kredi karti teslim ne zaman onlari o ya da degil fark olsun bilgi hazinesi verdi. Sunucu simdi karti ile uzaklasti ve ahlaksiz bir kisi bu yararlanmak olabilir. Onlarin bos kopyalamak için kendilerine sunulan bilgileri kredi karti hesap numarasi, son kullanma tarihi, kartin arkasindaki güvenlik numarasi ve imza bir kopyasidir. Bu kart üzerinde mal satin almak için kullanmak için bir hirsiz için yeterli bilgi daha fazladir.

Yerel restoran ya da magazada bizim kredi kartlarini kullanarak çogumuz için hayatin normal bir parçasi, çünkü normalde bu konuda sanmiyorum. Biz bir yüz ve biz ile ilgili oldugunu kisiye genellikle bir isim var ve bu bir belki de bireysel ve biz ile ilgileniyor is güven belirli bir miktar asilayan, bize rahatlik belirli bir düzeyde verir, ama biz gerçekten biliyor musunuz kisi muhtemelen çogu durumda degil, ile ilgileniyor. Peki biz üzerinde çalismak güven algi.

Simdi bu bir kötümser senaryo, çogu insan dürüst ve saygili hukuk ve bu sekilde kredi hirsizlik etrafinda genel istatistikleri son derece düsük, bu yüzden herkes alarm istemiyorum ama onun yerine benim açimdan yapmak için bu örnegi kullanmak istedi. Internet üzerinden is yapma restoranda size hizmet tam bir yabanciya üzerinden kredi karti teslim daha riskli yok olabilir.

Simdi sen internet üzerinden mal satin ne olur görmek için bakalim.

Sen ya gerçekten istediginiz veya ihtiyaciniz bir sey bulmak bir siteye sörf. Eger mal siparis ve sirket simdi kredi karti numaranizi girmek için istiyor ekrana gelecek sürecinden geçmesi, bu genel olarak duraklatmak için müsteri yapmak için dogru sey olup olmadigini veya sonraki bir adim atmis degil düsünmek neden olur . Bu dogru tepki, bu bilgileri sizinle ugrasmak istediginiz sirkete internet üzerinden elektronik ortamda gönderilecek bir form üzerinde bazi hassas bilgileri girmek üzeresiniz. Yani bir siparis size daha rahat yapmak için dikkat etmeniz gereken birkaç sey var.

alisveris deneyimi rahat yapma.

Eger satin aldiginiz ürün ile herhangi bir sorun varsa onlari bulmak için nasil sokakta magaza ile ugrasirken. Gidip kim karar herhangi bir sorun almak için konusmak için nerede oldugunu biliyor herhangi bir sorun var ve bu yüzden eger bir adres, bir telefon numarasi ve büyük olasilikla ile ilgileniyor kisinin adi var.

Sizinle ilgilenen is çevrimiçi bulgudur çünkü onlara bir sorun olmamali, ancak sirket ayni zamanda ürün ile ilgili bir sorun olmasi durumunda onlarla baglanti baska yollarla saglamalidir.

Bu is bir telefon numarasi ve saat sunmak olmadigini kontrol edin. Belirli bir sirket ile ilgili tüm rahatsiz olarak ise, onlari aramak, basit bir telefon görüsmesi aklini koyacaktir bulabilirsiniz. Aniden sirket ile gitmek için bir isim ve söz sahibi.

Fiziksel bir adres aramak, bir sokak adresi her zaman sadece bir posta kutusu daha uygun oldugunu. Her iki sekilde de bu sirket ile iletisim baska bir yöntem verir ve sorunu kusurlu tarafa iadeli taahhütlü bir mektup göndererek yasal islem neden olabilir eger çok yararli olabilir.

Bir sirket nasil çalistigini hakkinda sorulariniz varsa, onlari aramak veya göndermek ve e-posta. Onlarin tepki sekilde ve nasil soran müsteri istekleri de yanit altindadir, bir sirket hakkinda bir fikir edinmek mümkün olacak. Onlar profesyonel bir sekilde cevap yoksa o zaman belki onlarla basa çikmak gerekir, ya da onlari isteginize yanit için uzun bir zaman alir, bu size sonra alacak ayni hizmeti ise o zaman merak gerekir satis.
Teknik Kuyruklari arayin.

De bakmak için diger teknik siralari da vardir. Sizinle ugrasiyoruz sirket de ilgi bakan oldugundan emin olmak gerekir bu yüzden internet üzerinden hassas kisisel ve finansal bilgi gönderme olacak.

sifreleme:
Kisisel ve finansal bilgilerinizi girin web sayfasi sifreleme ile korunmalidir. Sifreleme formu SSL adi verilir (Secure Socket Layer) bu internet üzerinden güvenli islem yapmak için endüstri standardidir.

Bilgilerinizi web tarayici üreticileri tarayici yerlesik oldugu bir görsel ipucu için bakmak gerekir sifreli olacagini dogrulamak için. Internet Explorer kullanicilari için küçük bir yastik kilit tarayici penceresinin sag alt kösesinde görünür. Bu görürseniz size bilgi korunmaktadir, biliyorum. Firefox kullanicilari için önemli bir web sayfasinda girilen bilgiler sifreli olacak belirtmek için ekranin sag alt tarafinda görünür.

Eger dünyanin neresinde bagli olarak SSL sifreleme için iki yaygin olarak kullanilan seviyeleri, 40-bit veya 128-bit sifreleme, 128-bit sifreleme iki tür daha güçlü olmak. Vardir Kuzey Amerika’da iki tarayici 128-bit sifreleme teklif bahsetti.

En popüler web tarayicilarinin son sürümlerini, Internet Explorer ve Firefox 128-bit sifreleme sunar.
Asagidaki baglantilardan bu tarayicilarin en son sürümlerini indirebilirsiniz.

firefox:
http://www.getfirefox.com
microsoft internet explorer:
http://www.microsoft.com/windows/ie/default.mspx

Online is yapma Çogu sirket, ayni zamanda sifreleme saglamak için kullandiginiz sirket için bir logo mevcut, bu gibi logolari görebilirsiniz. Thawte ve Verisign için logolar yerlestirin. Bu sirketler arastirmak daha rahat ettirmek için, iki çok iyi bilinen ve SSL sifrelemesi için saygin kaynaklardan Bu makalede burada bahsedilen.

Baglanti çok bir hikaye anlatir.
Eger güvenli, ya da sayfanin bir üst baglanti bakabilirsiniz güvenli olmasi gerektigini hissediyorum düsündügünüz bir web sayfasina sörf zaman. Ilk charactersof URL (Universal Resource Locator) ekranda görüntülenir bilgilerin ne tür belirler. Örnegin normal bir web sayfasi http:// ile baslayacak, bu bir web sayfasi beklemek web tarayicisi söyler.

Bir web sayfasi URL https:// ile baslayacak sifrelenmis olmasi gerekiyordu zaman, ek ‘s’ toplanan ve bu web sayfasindan gönderilen bilgiler sifreli olacagini tarayici söyler.

Yani http://www.mystore.com/buyhere.html https://www.mystore.com/buyhere.html sifreli sifreli web sayfasi degildir. URL https tarayicinizin alt kisminda görsel ipucu için bakmak gerekir anlamina gelmez ile baslar Çünkü, ikisini de bak.
internet üzerinden ödeme yapmaya.
Çogu insan online alisveris denince onlar alisveris yapmak için kredi karti kullanmak zorunda olacagini ssume. Bu, benim deneyim, onlar asina olmayan bir sirket ile ilgili, özellikle, insanlar çok sinir yapabilirsiniz.

Sizinle degil% 100 bilgi sahibi oldugunuz bir sirket ile ugrasirken daha da riskini azaltmak için yapabileceginiz seyler vardir.

Eger bilmediginiz bir sirket bu kadar kredi risk istemiyorum çünkü Yani, üzerinde büyük sinir ile platin kredi karti kullanmak istemiyorum. Kredi karti satici yere rahat hissediyorum 500 $ 1000 $ isareti, bir sey etrafinda, daha küçük limitli bir kart saglamak için gerekir. Yani tesadüfen sizin risk onlari binlerce dolar erisim verecek bir kart numarasi sunan degil azaltilmistir zararli oldugu için orada birisi çalistirmak bile.

Online ödeme yapmak için baska bir giderek daha popüler bir sekilde bir ödeme isleme sirketi geçer, burada size ödeme sirket ile bir internet hesabina satin almaya ve daha sonra ödeme sirkette satin aldiginiz satici ödeme dönecek gereken para miktari yer den.
Bu ödeme sekli alici ve online is hem de güvenlidir. Asla gelen satin alma sirket kisisel finansal bilgileri görür ve mali bilgileri yalnizca ödeme sirkete kullanilabilir. Bu sekilde sadece bir ugrasmak zorunda isletmelerin bir grup ile kredi karti bilgi paylasimi degildir. Eger sadece bir firma ile mali bilgi paylasimi, çünkü ek olarak sadece riskini azaltmaktadir, bu sirketlerin temel amaci bu hizmetleri saglamak için, onlarin kendileri için sadece çalismasi için bu is olan geçim degil, ayni zamanda bir kendi servisleri kullanmak için kayit degil, ayni zamanda tüketici için isletmeler hem de onlarin müsterileri için. Ayrica yerine potansiyel sadece satin alma yapmak için gereken tam olarak miktarda koyabilirsiniz satin alma fiyati daha fazla riske, bunu kontrol, bu hesabin ne kadar bu hesapta yer para, çok youdecide.

Ödeme isleme sirketi için olumsuz degil tüm online sirketlerin kendi hizmetlerine abone olmasidir. Eger düsünüyorsaniz bu sekilde internet üzerinden daha rahat hale alimlari aramak ya da belki de bu bir seçenek olup olmadigini görmek için ugrasmak istediginiz sirket için yaziyorum. Yeterince insan yaparsaniz sirket müsterileri için bir ödeme seçenegi yapmaya karar verebilir.

Onlar COD hizmeti sunmak, ya da telefon üzerinden siparis almak mümkün olabilir sirketini internet üzerinden herhangi bir mali bilgi veren rahat degilseniz. En ihtiyaçlarinizi karsilamak için daha fazla mutlu olacak sirketinizi arayin.
Ben bu bazi sorunlari anlamak ve internet üzerinden alisveris yapma konusunda yanlis bazi temizlemek için yardimci oldugunu umuyoruz. Burada derlemede bakmaniz gereken birkaç sey var.

1. Sirketin bir sorun varsa onlarla temas için birden fazla yol sagliyor mu?
2. Kisisel bilgilerinizi bu sirkete gönderildiginde sifreli olacak?
3. Is farkli ödeme seçenekleri sunuyor mu?
4. Eger sizinle ilgilenen sirket ile rahat mi?
5. Nasil hizli bir sekilde müsteri isteklerine cevap vereceksiniz?
Burada sirketten satin aldiktan sonra aramak için bir kaç sey vardir.
1. Iyi bir e-posta seklinde teslim olmasi gerektigi gibi islem islendikten oldugu bir onay ekranda görünmesi gerekir. Bu bilgiler bir makbuz ile ayni olacak ve siparis alindigi zaman gösteren bilgi, bir fatura numarasi, siparis sevk ve orada örtmek iletisim bilgileri siparis ile bir sorun ne zaman bir göstergesi içermelidir. Ben islem bilgileri içeren web sayfasi yazdirma düsündüren ve e-posta olarak iyi baski geldiginde, satin alma kayitlari için olacaktir. Bu e-posta kazara silmek olur sadece örtmek oldugunu.

2. Siparis sevk edildikten sonra, size paketi izlemek için kullanabileceginiz takip numarasi ve web baglantiyi gösteren baska bir e-posta alacaksiniz.
Sirket konularin ne bildirmek için ve teslim gelmesi seeyour bekleyebilirsiniz zaman bir mesaj göndererek istemi olmalidir siparis nakliye ile herhangi bir sorun varsa. Sirket ayrica siparis iptal ve tam bir geri ödeme almak için seçenegi vermelidir. Alisverise korkulacak degil, ticaret bir sonraki adimdir. Çok katalog gelisi gibi ve internet üzerinden alisveris, telefon üzerinden alisveris yapma sadece bir sonraki mantikli adimdir. Katalog artik elektronik ve milyonlarca potansiyel müsteriye ulasmak için yetenegine sahiptir, ve yerine sirayla çagri tüketici sadece ekranda bazi bilgiler ve presler birkaç dügme girer. Ticaret online güvenli ve güvenli hale getirmek için SSL ve diger teknolojilerin gelisi daha hiç beklenenden daha isletmeler için bu yeni bir yol itti ve site büyümesine sonu yoktur. Her gün yeni pazarlara ulasmak ve yeni ürünler için dünya açmak için bir kaynak olarak internet kucaklayan daha fazla saticilari vardir. Internet dünya elektronik ticaret baska kendilerine sunulan olmustur asla ürünlere yakin insanlar getiriyor yasamak için küçük bir yer yapti gibi.

Bu makalede ele degil ya da burada nokta herhangi yapilan bazi açiklama istediginiz baska sorulariniz varsa, questions@new2technology.com bir e-posta göndermek için çekinmeyin, ya da biz www.new2technology.com ziyaret Burada yardimci olmak için.

Bu makalenin içerigi kopyalanamaz, yayinlanan veya yazarin yazili izni olmadan kismen veya tamamen degistirilmis, çogaltilamaz © Copyright 2004 new2technology A.S.