sifir stok alisveris sepeti yönetim sekli ile ilgili arastirma

Sifir stok nedir?

Bu yazida sözü sifir stok ürünler tükendi, ama dükkan sahibi bile görmedim ve sadece ürünlerin resimleri ve dosyalari oldugu ürünleri oldugunu göstermez. O bu ürünleri satilan sonra dükkan sahibi, hemen gerçek saticiniza zorunda. Gerçek satici dükkan sahibi tarafindan verilen adrese göre mal gönderecegiz. Mal diye emretti alisveris sepetlerini gönderildi, eger alici nadiren ilgilendi. Sifir stok alisveris sepeti sadece bu modu. Küçük ölçekli sifir stok alisveris sepeti kendi inisiyatifi ile gerçek saticiya basvurun zorunda ve mal göndermeden önce saticiya kadar ödemek zorundadir. Sadece konusma, dükkan sahibi mal göndermek sonra, bir satis sonrasi hemen bir satin almaniz gerekir. Modu bu tür potansiyel degerlidir. Iyi bilinen olduktan sonra, tedarikçiler kendi initiative.The dükkan sahibi size de jion yerlesim bir süre sonra yapilacak sadece izin veremeyiz karsilikli kredi, olusturduktan sonra önceden bayi ödemek gerekmez ama olacak iyi toptan fiyat olsun.
Asagidaki gibi sifir stok avantaji ve dezavantaji:

dezavantaj:

1. Dükkan sahibi yüksek satin alma fiyati ve düsük kar neden olur ki, bu da satis sonrasi diler ürünü satin almaniz gerekir.
2. Bu gerçek ürün olmadan ve kisisel mal gönderme mallarin kalitesini denetlemek zordur.
3. Nakliye gecikme bayi sonuç ile mal nakliye.
4. Teknik destek ve satin alma alisverisi sorunsuz yapilir, ya da öngörülemeyen seyler belki de var olamaz.
5. Bu alisveris sepeti ürün ve alisveris sepeti mal satilan ama diler gerçek mal stokta oldugunu neden olur satici, arasindaki miktar dengelemek için çok zordur.
6. Farkli bayilerinden ürünlerin stil ve kalite hatta bazilari alisveris sepeti imajini etkileyecek filigran, sahip, çesitli oldugunu.

avantaji:

1. Herkes sürece internete bagli bir bilgisayar gibi, bu basit modu ile yapabilirsiniz.
2. Hiçbir ürün yatirim ve gereksiz toptan ürün, maliyet büyük ölçüde asagi olabilir.
3. Bu mod, ayni zamanda pazar arastirmak için etkili bir yöntemdir. Dükkan sahibi satis göre çesitli ürünler faaliyet ve piyasa analiz ve arastirabilirsiniz.
4. En düsük yatirim dayanarak, bu modda etkin bir sekilde çalisma deneyimi birikir dükkan sahibi yardimci olabilir ve zaman olgun oldugunda bir “non-sifir stok” modu, için onun alisveris sepeti yükseltin.
5. Diger bir avantaji dükkan sahibi gerekli herhangi bir ürün eklemek için izin kontrol ölçektir.
6. Piyasa talebi siddetle degistirdiginizde, sifir stok hizli bir sekilde uyum ve zamaninda ürün yapisi ayarlayabilirsiniz.