teknoloji haberleri ve araçlar – gelisen bilim

Dünyanin en genç nüfusunun büyük bir çogunlugu kabul edebileceginiz gibi, hiç internet yeni teknolojilerin ortaya çikisindan bu yana, haber ve cihazlar, böyle bir kizil ötesi ve sanal lazer projeksiyon klavye bile hayal edilemeyecek seyler, kameralar ile telefonlari kullanilabilir hale gelmistir mp3, video ve internet tarama yetenekleri test edilecek hazir simdi var ve.

Bu teknolojinin çogu hala aslinda bazi insanlar için bilinmemektedir. Örnegin, yüksek kalitede TV programlarini kaydetmek ve tamamen video kaset oynatici eski döner büyük bir depolama kapasitesine sahip çünkü TiVo’larla popüler oldu, ama çok yapabilirsiniz alternatif araçlar ve video yakalama kartlari veya USB çevre birimleri gibi teknolojiler var ayni sey ama bize bir aylik kira bedeli maliyet olmadan.

Bluetooth ve WiFi çogu bilgisayar kullanicilari tam olarak anlamiyorum nispeten yeni kavramlar vardir ama dizüstü bilgisayarlar, PDA’lar ve cep telefonlari araciligiyla sik sik kullanilir. Aslinda kullanicilar bazen teknoloji ima ne habersiz ve nasil çalistigini, sadece kullanmak ve bunun ise yaradigini bilmek istiyorum olmasidir. Çogumuz ile durum olsa da bu tür bilgileri gerektiginde soru bu tür sormak için birini olmasi her zaman güzel.

Neyse ki, araçlar ve teknoloji haberleri hakkinda bilgi büyük bir miktar erismek için gerekli olan tüm web erisimi olan bir bilgisayar. Onlara ayak uydurmak için en iyi yolu, bir RSS okuyucu okuyabilir böylece kendi haber ve güncellemeleri yem özgürce abone bu yüzden bir gün birkaç baslik sunmak birkaç teknoloji portallari vardir, bu bloglar durumunda, makale Yer, vs

Belirli bir gadget hakkinda yorum veya görüsler almaya çalisirken teknoloji forumlari da yararlidir. Örnegin, birçok kisi iphone “kesmek” olabilir bilmiyorum, bu özel terim birinin bu ekstra islevsellik ve uygulamalar oldugu ne anlama geldigini, bizim telefon erisim ve zil sesleri ve telefon numaralarini çalmak anlamina gelmez daha fazla özellik kilidini açmak ya da eklemek için eklenebilir. Ayni sey Nintendo “Wii”, yeni oyun konsollari söylenebilir, çogu kullanici Wii denetleyicileri onlar yerlesik hareket sensörleri ve küçük bir uygulamasini kullanarak dizüstü veya PC üzerinde oyun oynamak için kullanilabilir bilmiyorum.

Web icadi, yeni teknolojiler ve gadget ortaya çikmistir beri alt satirinda, ve onlar ortaya çikan tutmak, bu yüzden sürekli güncellenen sosyal siteler, haber siteleri, forumlar ve bloglar üzerinden takip etmek önemlidir.