magento e-ticaret yorum

Yani Magento E-ticaret platformu nedenlerle bir çok yutturmaca bir sürü yaratiyor. Bu yutturmaca gerçekten deger mi? Yoksa sadece falan filan mi? Peki bakalim, burada platformun bir yorum saglayacaktir ve ben mümkün oldugunca tarafsiz olmaya çalisacagiz ve ben belki (iyi en azindan ana unsurlari) mümkün oldugunca çok kapsayacak saglamak için çalisacagiz.
Magento CEO’su Roy Rubin tarafindan Mart 2001’de kurulmus ve bir orada gelistiriciler, tasarimcilar ve diger tüketici kitle için PHP tabanli e-ticaret ya da açik kaynak kodlu bir çözüm için ödenen bugün hala sunulmaktadir gibi. Magento su anda yaklasik 60.000 dünya çapinda (sadece gerçekten ama simdi göreceksiniz ne kadar iyi bir hikaye anlatmak olabilir) bir müsteri tabani var. Su anda müsterilerine büyük blue chip sirketlerin orada küçük sirketler arasinda degisir.
Yani Pozitif ile en baslayalim
Magento E-ticaret de özelligi de uzun bir liste uzantilari / plug-in ile zengin güçlü bir uygulamadir. Açik kaynak yazilim arkasindaki toplum tasarimcilari için gelistiricilerin katilan insanlarin çok farkli türleri ile büyük ve genistir. Tamam mevcut bazi özellikleri bu yüzden tartismak istiyorsunuz ki:
• Pazarlama Promosyonlar ve Araçlar
Ne nokta daha satin almak için müsteriler ikna etmek bir sey teklif yoksa herhangi bir e-ticaret sitesi gibi. Magento Eger tüketiciler kupon, kuponlari ve diger promosyon girisimler sunabiliyoruz özellikler sunuyor. Tüm hayati çok daha kolay hale platformu üzerinden yönetilebilir. Bu gibi paketlenmis ürünler içinde mevcut, kadar alisveris sepetlerini satan diger araçlar bütün ana vardir.
• arama motoru optimizasyonu
Magento yaygin SEO ve arama motoru dostu siteler için harika bir platform olarak online pazarlamacilar tarafindan tavsiye edilir. Sen Meta verileri düzenlemek ve asagidaki ile basa çikmak için yetenegi var:
o site haritalari
o Arama dostu URL’ler
o Popüler arama terimleri sayfa

• Katalog Yönetimi
Bu muhtemelen bir e-ticaret sitesi ve Magento toplu isleme ile bu kadar kolay hale getirmeyi amaçlar ile en özenli görevlerden biridir. Katalog kendi toplu ithalat ve ihracat Öncelikle mevcut en iyi özelliklerinden biridir. Ayrica sunabilir:
Google Alisveris ile o entegre
o Envanter yönetimi
o Sanal ürünler
Indirilebilir dijital ürünler o

• Siparis Yönetimi
Magento üzerinde kontrol saglayan inanilmaz bir siparis yönetimi tesis sunuyor
o yerine getirilmesi
o faturalar
o E-posta bildirimleri
o Müsteri yeniden siparis

Magento Negatif:
Tüm dürüstlük Magento ve en sorunlari sitenin online pazarlama yetenekleri ile ilgili yanlis bir büyük miktarda degil, ancak onlar büyük sorunlar degildir ve kolayca ele alinabilir:
• Tutarsiz URL yeniden yazar ve ürün basina birden çok URL
Seyler olarak herhangi bir sekilde arama motorlari için büyük degil tutarli ve basit bir model olarak takip etmelidir. Bu da kullanici için çok kafa karistirici olabilir.
• performans
Magento performans sorunlari var ama bunlarin çogunlugunu temizlenir ve geriye sadece birkaç küçük sorunlar var olmustur artik sanirim.
sonuç
Magento kesinlikle dinamik yapisi nedeniyle çogu e-ticaret siteleri için uygun bir seçenek olarak düsünülmelidir. Onun hatalari var ama bir siteye önemli konular olarak kabul edilmemelidir.