50 ipuçlari e-ticaret siteleri için dönüsüm oranlarinin artirilmasi

Sen çok para harcamak zorunda kalmadan satis halinde trafik daha dönüstürebilirsiniz. Dönüsüm orani ve web sitenizin inandiricilik / yapiskanlik gelistirmek için yollar yüzlerce vardir, birçogu çok hizli bir sekilde yapilabilir ve çogu uygulamak için hiçbir sey yakin mal olacak.

1. Otantik müsteri fotograflari … hiç stok fotograf ile gerçek müsteri referanslari kullanin. Alisveris yapanlar hizli farki söyleyebilir.

2. Pazarlama çaba nitelikli trafik çekiyor emin olun. Örnegin, Dijital fotograf makineleri satiyorsaniz, sadece sitenize daha fazla trafik almak için makro lens satmak reklam yok. Bu daha fazla ziyaretçi sürücü olabilir, ancak böylece dönüsüm orani azalan, satin almak için niyet ile ziyaretçi bulunmaktadir.

3. Ücretsiz bir numarasi almak ve sitenizde bu sayi yerlestirilmesi önemli ve tutarli oldugundan emin olun.

4. Her “eylem noktasi” at “güvence noktalari” ekleyin. Örnek – Bir izleyici, e-posta adresi, gizlilik sizin için çok önemli oldugunu net bir sekilde devlet ve baska bir parti ile bu bilgileri paylasmak olmaz size vermenizi talep ediyoruz eger.

5. SSL kullanimi (iyi bilinen SSL yetkilisinden güvenli sunucu sertifikalari) ve kullanici bunu kullanirken biliyor emin olun. Sayfanin en üst kisminda önemli bir “Güvenli sunucu” notu gösterir.

6. Güven insa, VeriSign, Thawte veya ScanAlert gibi bir servisine abone ve Belirgin onlarin bilgilerinizin güvenligi hakkinda bakim müsteri güvence vermek için bu logolari yer.

7. Tüm sayfalarindan net olarak tanimlanmis bir gizlilik politikasi ve baglanti var.

8. Sitenizde fiziksel bir adres ekleyin.

9. Her zaman sadece her sayfada en önemli “simdi satin almak” dügmeleri yapmaya konsantre degil, her sayfada en belirgin “birincil eylem” dügmeleri stil konsantre etmeyin. Örnek – Eger kitap satmak, ve birkaç ilgili kitaplar seçin ve simdi satin önce bunlari karsilastirmak yetenegi ile müsterilerimize sunuyoruz. O olun “dügmesine / link ayni stil karsilastirmak gibi olur” simdi satin almak “dügmesi / hangi bir sayfada baglanti” simdi satin almak “butonuna var. Bu satis huni ile sürüsü müsterilerine yardimci olacaktir.

10. Açikça iade politikasi tanimlayin.

11. Sitenizde bir “Hakkimizda” bölümüne eklemeyi unutmayin. Benim Müsterilerin büyük bir bölümü ziyaret edin veya bir satin alma yapmadan önce o bölüm arayacaktir.

12. Sitenize yük, hizli gezinmek kolay ve kullanici dostu olun. Yatay kaydirma, asiri dikey kaydirma, büyük animasyon dosyalari veya müdahaleci pop-up pencereleri gerek yok.

13. Sizin “simdi satin almak” dügmesine sürekli ve belirgin tüm ürün sayfalarinda yer tutun. … Sayfanin en üstüne yakin daha iyi. “Kapagi Üstte isterseniz satti” & 2. “Göz seviyesi satin seviyesidir”.

14. Bir “Ayrinti görüntü” seçenegi ile ürün net kaliteli görüntü saglar.

15. , Kullanisli sezgisel, güven verici ve mümkün oldugunca basit olarak ödeme islemi yapin. Sizin ödeme islemi sirasinda bir müsteri kaybetmek bir KRITIK kayiptir.

16. Insanlar iki kez e-posta adresini yazin yapmayin. Hatirlamak ve otomatik olarak bunu yapmak için site olsun.

17. Insanlar sadece sitenizden bir satin alma yapmak için eklentileri deli yüklemek için zorlamayin. JavaScript, Flash ve diger ekmek ve ezmesi ile sopa.

18. Onun zorlayici, henüz abartili degil ve çok yüksek emin olun, kopyasini okuyun.

19. Benzersiz satis teklifi belirlemek ve istismar. Eger Ingiltere’de orta ölçekli yesil widget tek satici iseniz, açikça ve gurur belirtmek.

20. Bir “site arama” kutusuna uygulamak ve dogru oldugundan emin olun. Sadece kullanicilarin hizli istediklerini bulmak için izin verir, bu onlar için alisveris ne gibi bir fikir verecektir ve terminoloji (anahtar / anahtar sözcük) bu kadar buna göre kopyasi (ve reklam kampanyalari) cevap verebilecek ne kullaniyorsaniz .

21. Sadece ürünün birçok özelligi odaklanmak degil, daha çok faydalari bu özellikleri ile müsterilerine saglayacaktir. Sadece “katlama merdivenler” deme, “Bizim katlanabilir merdivenler degerli garaj alani kurtaracak” söylüyorlar.

22. Ödeme islemi tamamlandiktan ÖNCE açikça fiyatlari, nakliye ücretleri ve vergi görüntüleyin.

23. “Ülke” veya siparis formu üzerinden “devlet” listesi için açilan kullanmayin. Birçok kisi bu gün kaydirma fareler kullaniyorsaniz, birçok yanlislikla kendi dogru devletin kapali kaydirmak için eminiz.

24. Tek bir tiklama ile, özdes, müsterilerin fatura bilgi için kendi nakliye bilgi kopyalamak olsun.

25. Bu sitenizin alisveris bölümü sirasinda var olan ana navigasyon gibi son çikis sürecinden mümkün oldugu kadar dikkat dagitici çikarin.

26. Açikçasi bir çikis islemi göstergesi saglar. Sizin ödeme islemi 3 adim varsa, açikça onlar ve kaç adim sirasini tamamlamak için var ne adim Sayfanin en üst kisminda gösterir.

27. Gerçekten ödeme islemi sirasinda ne gerek bilgi açikça belirlemek. Gereksiz metin alanlari / sorular ortadan kaldirin.

28. , Kolay hata iletileri anlamak kolay kullanin. Mesajlari Hayir “DEVLET ALANINDA! IN YANLIS KULLANICI GIRIS”.

29. Sizin çikis hata mesajlari hatalari ile sayfasi disinda bir sayfada meydana gelirse, kullanici zaten girisi sahip oldugu bilgileri korumak ve otomatik olarak giris ona site olsun.

30. Sitenizde yazim denetimi çift. Ve hata mesajlari yazim. “Yayimlandi giris Ers” çok profesyonelce görünecektir.

31. Deneyin ve alisveris yetki siteleri (shopping.com, epinions.com, bizrate.com, vb) ve daha önce alisveris iyi degerlendirmeleri olsun.

32. Eger deger x 13.5 kilogram “satin alirsaniz, y nakliye orani ile kilo çarpin hesaplamalar yapmak ve alisveris fiyat göstermek için sitesi alin ‘-. Fiyat hesaplamalari, Örnek nakliye için karmasik formüller kullanmayin.

33. Ürünün ücretsiz nakliye düsünün. Bu genellikle online alisveris ile çok iyi bir satis noktasidir.

34. Seçilen ögenin stok durumunu görüntülemek ve kullanicinin kendi arabasi madde koyar ÖNCE bunu.

35. Eger satmak ya da / Bir ürün üretilmiyor tüketmemek, site çikarin.

36. Eger çok sayida ürün sunuyoruz, kullanicilarin … fiyat, boyut, renk, vb önemli kriterler göre siralamak gerekir

37. Alisveris benzer ürünlerin ayrintilarini karsilastirmak için kolay bir yol saglar.

38. Özel bir 404 kullanin sayfa sitenizin önemli alanlarda insanlarin geri baglanti bulunamadi

39. Teslim süresi açik bir tahmin vermek.

40. Ödeme seçenekleri, genis bir ve net bir sekilde bu seçenekleri görüntüler.

41. Önemli bilgiler reklam afisleri gibi bakmak gerekir. Gerçekten “reklam körlügü” ve insanlar otomatik olarak bu önemli bilgiler üzerinde atlar gibi bir sey var.

42. Bir “ilk kez ziyaretçi” sayfa oldugundan emin olun. Neden ve nasil rakiplerinizden farkli açiklamak için gidiyoruz yerdir.

43. Sayfa altbilgi üzerinde telif hakki beyanlari güncelleme. Bu yil görüntülendiginden emin olun …., 2003 telif hakki bildirimi düzeltmek.

44. Müsteri sitenize kayit zorunda kalmadan bir satin alma yapalim.

45. Her baglanti ifadenin son bölümünde “Ben istiyorum …” yapma düsünün. Sadece “gizlilik politikasi” diyor bir baglanti var, daha ziyade “gizlilik politikamizi okuyun” yok. Anladin mi … alisveris “Gizlilik Politikamizi okuyun” istiyor.

46. “Widget sepeti” ya da “Widget kutusu” gibi alisveris sepeti için çok zeki isimleri kullanmayin. Bu “Benim alisveris sepeti” veya “alisveris sepeti” diyoruz.

47. Sadece 1 “seçenegi” oldugunda müsteri bir seçenek belirtmek yapmayin. Ürün sadece kirmizi gelirse, alisveris “kirmizi” radyo dügmesini seçin veya açilir menüden “kirmizi” seçim yapmayin. Otomatik olarak yapmak için site olsun.

48. Bos bir alisveris sepeti net alisveris yönergeler saglar. Sadece “alisveris sepeti bos” deme.

49. “Özel satis” ya da “özel izni” bölümünde saglayin. Bu bütçe bilinçli alisveris çekecek.

50. En önemli altin kural … Eger müsteri güven asilamak ve onlari satin almak için güven ve güvenilirlik çok tasvir gerekir. Yapmaniz emin olun.