bir sonraki is sinir e-ticaret

Bu is, bildigimiz gibi, dramatik bir dönüsümün ortasinda derin oldugunu giderek daha belirgin hale gelmistir. Eskime ve kriz bir yandan, diger yandan olaganüstü dönüsüm ve büyüme beklentileri arasindaki tehlikeli is manzara kalan anahtar bölümleri.

Bu yakala olanlar için altin bir firsattir.

Yakit, tabii ki, bu olaganüstü gelismekte olan bag için yeni teknoloji gelistirme hizla ivme oldugunu.

Isaretleri her yerde vardir.

Müzik endüstrisi iyi bir örnektir. Müzik geleneksel olarak gelismis ve stüdyo ve digerleri tarafindan desteklenen ve fiziksel perakende satis yoluyla dagitilan, kesfedilmeyi kullanilir. Internet özellikleri müzik ile ilgili web siteleri, Apple’in itunes ve uygun fiyatli web barindirma seçenekleri gelisine Son birkaç yildir, sanayi degismeye baslamistir. Tomurcuklanma sanatçilar ve digerleri belki de sasirtici ve beklenmedik olabilecegini de dahil olmak üzere çesitli sekillerde, online poz bulduk. Ayrica dogrudan internet üzerinden hayranlarina ulasmak için farkli yollar buldular. Perakende fiziksel magazalar Apple’in iTunes gibi çevrimiçi noktalar için dagitim kanalinin bazi devredilirken var.

Bu süreç içinde müzik albümleri dogasi (ürün) kendisi degisti. Örnegin, çalma listeleri artik kolayca tüketicilere tüketiciye alakasiz olabilir hangi önceden birlikte müzik paketleri, parçalari satin almak zorunda kalmadan kendi zevkleri yansitmak için kendi seçimleri özellestirmek için izin. Teknoloji gelismeye zorunda isletmeler sadece var ama ürünün kendisi üzerinde dönüstürücü bir etkisi oldu.

Gazeteler degisim umudu karsi karsiya baska bir ürünüdür. Craigslist gibi web siteleri gazete ilanlari gelir bir sürü hortumla. Müzik ve gazeteler dönüsüyor sadece sanayi degil. Örnegin, seyahat endüstrisi de, temel bir degisim sürecinde olmustur. Orbitz ve travelocity gibi havayolu ve otel rezervasyonu web siteleri temelde ayarlayin ve teknoloji degisiklikler ile basa çikmak için gelismeye gerektiren eski line seyahat acenteleri ve brokerler meydan var.

Teknoloji is dünyasinin genis alanlari degistiren iken, çevrelerindeki degisikliklere kayitsiz kalmasi olanlar tehlikede islerini gelecegi verebilirsiniz. Ayni zamanda, sürücü, enerji ve yaratici beyinler olanlar için, her gün ortaya olan siradisi ve çok büyük firsatlar vardir. Gerçekten birçok isletme hayatini ve onlari insa insanlar bir pivot noktasi oldugunu.

Sanayi çaginda bu Carnegie, Rockefeller ve Ford gibi insanlarin büyük servet olusturmak için üstlenmis oldugu büyük yapilari düzenlemek ve tam para kazandirmak için on yillar aldi. Bugün Larry Page ve Brin (Google’in kuruculari) gibi daha az on yildan bireylerin sasirtici kisa bir süre içinde var ve bu süreçte son derece zengin insanlar olarak ortaya çikan ise bir multi-milyar dolarlik dünya çapinda is hakim bir enstitü fikir dönüstürmek basardi.

Ne de Google’in kuruculari benzersiz oldugu görülüyor. Dünyanin en zengin insanlarin çesitli yayinlanan listeleri üzerinden bakarak düzenli olarak bilgi çaginin yeni teknolojilerin patlamasi üzerine servetlerini insa kisilerin çok sayida ortaya gibi görünüyor.

Insanlik tarihinin birkaç kez, bugün oldugu gibi zenginlik üretimi için firsatlar çok bol görünüyordu var.

Önümüzdeki birkaç on yil is ve bireylerin e-ticaret gelisi ve internet ve her gün yukari filizlenme gibi yeni teknolojiler tarafindan oyuna nasil görmek çok ilginç olmali.