ne kadar çevirmeli yüklemek için sitesi sürer

Siteniz trafik oluyor, ancak dönüsüm oranlari korkunç. Her sey çalisiyor görünüyor, yanlis ne kadar? Siteniz sadece yavas olabilir.

kat yük – Bir ferrari ya da motosiklet sürüs?

Eger son birkaç hafta ziyaret ettiginiz sitelere biraz düsünmek. Yüklemek için bir site için 20 saniye beklemek istekli veya geri dügmesine basin mi? Neden sitenizin ziyaretçileri farkli bir davranirdi? Onlar olmaz.

Yöneticileri, tasarimcilar ve site sahipleri evrensel yüksek hizli baglantilari ile web erisimi. Bu nedenle, bu baglanti dial-up kullanimi sörfçü yaklasik 40 yüzde unutmak kolaydir. Sitenizin yüksek hizli baglanti hizli bir sekilde yüklemek için görünse de, bir 56k baglanti üzerinde yükleme denediniz mi? Sonuçlar sok edici olabilir.

Bir yüksek hizli baglanti hizli bir sekilde yüklemek için görünür Siteler 56k üzerinde sonsuza dek sürebilir. Bu bir “hizli site” aslinda bir 56k üzerinde yüklemek için 30, 50 veya 80 saniye sürer bulmak için duyulmamis degildir. Bazen, yükleme süresi kadar tarayici olacak aslinda “zaman asimi” yavas ve bir sey göstermek için basarisiz oldugunu. Sitenizin bu sorun varsa, hit yüzde 40 degersizdir. Daha da kötüsü, bu hayal kirikligina ugramis sörfçü size hiz sorunlari gidermek bile gelecekte sitesine erismeye çalistiginizda olasi degildir.

Ne kadar hizli bir 56k baglantida bir sayfa yükleme gerekir? Mümkün oldugunca hizli, ama 25 saniye o zaman daha yavas. Eger 10 saniye altinda 56k yükleme süreleri alabilirsiniz, bir rekabet avantaji haline olumsuz açabilirsiniz. Sörfçü hizli sitelere geri gelmek.

yükleme süreleri belirlenmesi

Siteniz için yükleme süresi belirlemek için en iyi yolu, aslinda bir 56k baglanti kullanmaktir. Bu çözüm özellikle teknik olmasa da, bu onlarin sitesini ziyaret ettiginizde potansiyel görüyoruz tam olarak ne görelim olacaktir. Hizli bir sekilde yükler ve ne yavas yavas görünen görmek mümkün olacak. Bu optimize ihtiyaci özellikle elemanlari izole izin vermelisiniz.

Sunucu istatistikleri de yavas yükleme süreleri kaniti saglayabilir. Kullanicilar giris sayfalarda çok fazla zaman harcama, ama iç sayfalarini ziyaret degil mi? Eger kötü içerik veya bir yükleme sorun var ya.

Son olarak, yükleme süreleri test etmek için tanilama programlarini kullanabilirsiniz. Tipik olarak, program dial-up, DSL ve T1 baglantilari için tahmini yükleme süreleri disari atar. Eger ana sayfa ve iç sayfalari test emin olun. Tanilama programlari mükemmel araçlardir, ama tembel alamadim. Eger fiziksel olarak bir çevirmeli baglanti sitenize yük izlemek emin olun. Deneyim sitenizi ve dönüsüm oranlarini gelistirmek için paha biçilmez olacaktir.

performansini gelistirmek

Sitenin performansini artirmak için gerekli adimlar genellikle site dogasina baglidir. Bir veritabani tabanli site bir grafik yogun site daha farkli bir konu olacaktir. Kontrol edilebilir evrensel faktörler ise vardir, bunlar:

1. Grafik: Tipik olarak, tarayicilar bir sayfada her resim için bir baglanti yapmak zorunda. Ne kadar çok var, yükleme süresi daha uzun. Grafiklerin sayisini ve boyutunu yardimci olabilir sinirlama.

2. Tablolar: Tablolar kullaniyorsaniz, onlari küçük modüller halinde kirmaya çalisirlar. Büyük tablolar olumsuz yükleme süreleri etkileyebilir.

3. Multimedya: yanip sönerse, patlar, spin veya yanip, bu hendek açilmasi düsünün. Evet, harika görünüyor, ama hedef kitlenizi% 40 deger mi?

4. Boyutu: sayfalarinizin boyutu ince eleyip sik dokumak. Büyük sayfa yükleme süreleri daha yavas. Sayfa metin olusur, bu bir sorun olmamali, ama kod çok büyük sayfalari yavas yükleyecektir.

Eger bir hiz sorunu varsa neselendirmek! Evet, is çok kaybettim, ama simdi bunu çözebilirsiniz. Rakiplerinizin çogu onu anlamaya asla. Bu oyunun önünüzde koyar.