online alisveris satin Yeni veya kullanilmis olmalidir

Eger Yeni veya kullanilmis ürünleri almak istiyorum olsun veya olmasin tartisilan mi? Avantajlari ve dezavantajlari nelerdir? Burada online Yeni veya kullanilmis ürün alimlarina artilarini ve eksilerini kisa bir özetidir.

* * Yeni profesyoneller satin alma
Eger ürün satin aldiginizda bir memnuniyet garantisi, iade politikasi ve / veya garanti için bakarsaniz yeni satin aldiginizda, onlari bulmak için daha çok çok vardir. Özgün sirketten satin alma olasiligi daha yüksektir, bir sey yanlis giderse eger öyleyse, sik sik gidip kaynak ve hizli bir çözüm elde edebilirsiniz.

Tabii ki, yeni satin alma ayni zamanda kaliteli bir almak için gidiyoruz demektir! Bu son ve en büyük olacak. Ayrica daha uzun sürecek. Bir dünya teknoloji ve moda her zaman gelisen ve degisen bir sonraki yükseltme karsimiza çiktiginda, geride biraktigin olmayacaktir. Yeni ürünler, teknoloji söz konusu oldugunda, çok daha yeni gelistirmeleri ve özellikleri ile uyumlu olmasi muhtemeldir. Örnegin, yeni bilgisayarlarda daha fazla yer var ve birkaç yil önce duyulmamis olurdu baglanti sey bir 3G gibi aygitlari insa. Eger kalite garanti istiyorsaniz, yeni satin almak!

* Yeni-eksilerini * satin alma
Sadece fiziksel bir magaza bir sey satin alma gibi, online en yeni seyler garanti edemez ayni zamanda en pahali. Dakika kimse bir sey satin alir, artik yeni, kullanilan-gibi yeni, ama hala kullanilmaktadir. Parasal degeri önemli ölçüde azalir, henüz ürünün gerçek kalite ve kullanilabilirlik ancak degisti. Fiyat farki göz önüne alindiginda neredeyse aptalca bu nedenle, bazen, yeni satin alma gibi hafifçe kullanilan satin alma karsi.

Yeni seyler alma ile bir baska sorun hemen hemen hiç benzersiz bir sey bulacaksiniz olmasidir! Yeni ögeler sadece zaman en popüler ve sik tarzi ve formati gelir. Eger biraz eksantrik, ya da sadece benzersiz bir yetenek var için hayatinizi istediginiz olma egilimi varsa, sorun bir servet harcamak isteyen yeni-sürece bu bulgu olacak!

* Satinalmak-profesyoneller *
Bazi seyler bir kullanilmis durumda çok uzun bir zaman sürebilir. Birisi size bir kitap önerir ve bunu elde etmek için karar, sadece kendiniz için söyleyin. Bir hediye olarak aliyoruz bu yana, yeni olmasi gerekmez! Sik sik orijinal fiyat fazla 20 dolar olsa bile, birkaç dolar için satilik yüzlerce kullanilan ögeler bulabilirsiniz! Sadece kitap okumak istiyorsaniz, neden hafifçe bükülmüs kapagi veya birkaç vurgulayici isaretleri ile bir orijinal maliyetinin fraksiyonu ve bir harcama degil mi?

Birçok kisi sadece marka yeni olmayabilir ne çok degerli, kullanisli ürün yok. Sadece bir adam tek tek artik gereken degerli bir sey birkaç dolar yapmak yardimci oluyor, bir anlamda geri dönüsüm ögeler ve çok para tasarruf edin!

* Kullanilan-eksilerini * satin alma
Kullandiginiz ürün satin, her zaman önemsiz bir parça satin içine kandirdin olma sansi çalistirin. Bazi saticilarin kendi ürün çalismiyor habersiz, ama ne olursa olsun, bir geri ödeme alma güçlük çabaya deger neredeyse degildir. Genellikle kullanilan satin alma, orijinal sirket satin degil demektir, çünkü öge yerine onlari alma sansi ince ve satici size iade önce geri ögeyi gemi ödemek gerekebilir, hangi harcama sonunda gelir hiçbir sey için daha fazla. Satici tarafindan kandirdi ise eBay ve Amazon gibi pek çok web sitesi yardim saglamak olsa da, sorun tatmin edici buluyorum sekilde önerilir edilemez bazi durumlarda ne yazik ki vardir.

Bu durum yaygin degildir, ama tasarruf ve baska bir kisiye yardim etmeye almaya istekli olabilir bir risk. Eger isaretleri aramak ve sadece iyi puan alan saticilardan satin ne ögrenirseniz, çok fazla sorun olmamalidir.