agirlik birçok sanayi önemli bir rol oynar

Çok endüstriyel ortamlarda boyunca, kilo kritik bir rol oynar. Birçok mal agirlik tarafindan satin alinir. En, karistirma karistirma ve formüle süreçleri agirlik baglidir. Nakliyat ve alimlarda agirlik ilgilidir. Ve satis genellikle agirliga dayanmaktadir.

Agirligi belirlemek için kullanilan endüstriyel ölçekte tür herhangi bir anda ölçekte tartilan bir maksimum miktari ile iliskilidir. Çok küçük miktarlarda, bir laboratuar denge en uygun olacaktir. Tezgah terazi yaklasik 100 lb Platformu ölçeklere araliklari için kullanilacak kadar ‘den 1000 lb uygun ve büyük zemin ölçekler £ 2.500’ den fazla 30.000 £ için kapasitelere sahip olabilir

Ölçek gereksinimleri en popüler araligi 500 lb £ 1.000 Tarihsel Bu mekanik isin ölçekler veya çevirmeli ölçekler ile yerine getirmis alaninda genellikle. Her iki durumda da, mekanik bir alt yapi, merkezi bir “kantar” çubuk yük transfer ölçek platformun her bir kösesinde döner ve yataklar arasinda bir dizi dahildir. Çubuk ölçek yazinin merkezi kostu ve bir sürgülü agirlik kol, ya da bir bahar arama ya bagli. Tipik olarak, bu tip bir ölçekte 1000 lb capacity için yaklasik ½ lb artislarla içine agirlik çözmek olabilir.

Ölçek bu tür dezavantajlari vardir. Her seyden önce, miller, yataklar, aski, baglantilari, kolu kol ve baglantilari da dahil olmak üzere hareketli parçalar önemli sayida vardir. Bu parçalarin tüm kullanim sirasinda giymek ve yanlisliklar neden olur. Ayrica, mekanizma içinde toplayarak kir neden sürtünme hatalar yatkindir. Ayrica, ölçegin sok yükleme yatak yüzeylerinde deformasyon neden olabilir. Ayrica, mekanik terazi çok daha kullanici hata yatkindir. Bu sürgülü kolundan agirlik okumak zordur. Ve bir arama ölçekli görüntülerken bir hata yapmak kolaydir.

Elektronik terazi otomatik olarak tüm sorunlari çözmez. Birçok dijital terazi sadece bir yük hücresi ve eski tip bir mekanik ölçekli baglanmis bir dijital göstergesidir. Bunun yerine bir kadran, kantar çubuk, bir “S” tipi yük hücresi takilir. Elektronik okuma ölçek yazinin üstüne sabitlenir. Agirlik okumak için açik ve kolay olacak gibi dijital ölçek Bu tür, ayni kullanici hata sorunlari olmayacaktir. Ama kiris ve arama ölçekler için belirtilen mekanik tüm sorunlari hala mevcut olacak.

Diger bir yaklasim tamamen mekanik kolu sistemi ortadan kaldirmak, ve ölçek platformunun merkezinde çok büyük bir egilme kiris tipi yük hücresi kullanmaktir. Bu mekanik hatalarin tüm sorunlari kolu sistemi ve yataklar olusturur kaldirir. Ancak, bu ölçek platformun boyutunu sinirlar. Platform çok büyük, ve yük tam olarak platform üzerine merkezlenmis degildir durumunda, büyük bir büküm veya yük hücresi üzerinde hareket edecek kuvvet burulma bileseni olacaktir. Bu dogruluk hatalara neden olur ve platformda çok fazla hareket olacaktir. Büyük yük hücresi önemli yüksekligi gibi daha ilimli ölçekli platformlari için, ölçek Profil, oldukça yüksek olacaktir. Bu çok daha zor ölçek üzerine yük yerlestirmek için yapabilirsiniz.

Üstün bir yaklasim, platform teraziler tasariminda Arlyn Ölçekler tarafindan kullanilir. Bunun yerine tek bir büyük yük hücresi, dört gelismis tasarim kesme kiris yük hücreleri kullanilir. Bir ölçek her bir kösesinde yer alir. Bu yük hücreleri yan yükler karsi yok gibi, çok daha düsük profili olabilir. Daha iyi performans için, yük hücreleri yerine genellikle kiris yük hücreleri bükme için kullanilan alüminyum, paslanmaz çelikten yapilmis. Bu ilave asiri ve sok yük yetenegi saglar.

Yük hücresi çikislari dikkatlice ayni dogru okuma yükleme platformu üzerine yerlestirilmis olursa olsun, elde edilecek sekilde, uyumlu olmalidir. Bunu yapmanin bir yöntemi çikislari maç için kullanilan düzeltici dirençleri ile, bir toplama kurulu kullanmaktir. Baska bir yöntem her bir ölçek için yük hücreleri önceden maç için, bu nedenle sadece birlikte kablolu gerekir. Bu ek parça ve düzeltici ayar degisiklikleri gelebilir hatalari önler.

Bu tasarim sonucu Arlyn Seri 3200 Baskül görülebilir. Onlar kadar 27 “x 60” “x 27” Ilk 500 lb ile 20 £ 1000 Platform boyutlari araliginin kapasiteleri mevcuttur. Daha büyük özel boyutlarda üretilmektedir. Platform yüksekligi sadece 1 7/8 “dir. Dijital ekran lb 1/10 kadar küçük artislarla gösterebilir