gelirleri ileriye bakmak

Filipin havale hizmetleri, son 25 yil içinde önemli ölçüde gelismistir. Güvenli ve güvenilir bir sekilde para eve göndermek ama bankalar araciligiyla transacting yüksek maliyet geri düzenlenen bir ihtiyaçtan kaynaklanan, OFWs para ev gönderme daha ekonomik araçlari aradi.

En eski ve en yaygin kanal para herkes eve geliyor araciligiyla gönderilen “padala” oldu. Bu güven, “pakiusap” ve “pakikisama” dayali ama güvensiz ve güvenilmez oldu. OFWs sayisi yillar içinde büyüdükçe, kapi kargo servis saglayicilari için kapi ve girisimci OFWs onlar hizmet ve bir ücret ve döviz marjlari için toplu olarak transfer müsterilerinin para havuzu basladi. Operasyon, ham büyük ölçüde yer alti ve düzensiz oldu. Hacmi yetkililer için yeterince büyük ve ev sahibi ülke bankalari göz ardi etmek degil, ayni bankalar da hizmet kendi tezgahlara getirecek ordularini ile basa çikmak için hazirliksiz.

Istirakleri araciligiyla faaliyet Filipin bankalarin ev sahibi ülkelerde bankalar ve para magazalari ile olusan yeni lisans düzenlemeleri ve ortakliklar finansal hizmetler ana kadar gelirleri getirdi. Bu ortakliklar tarafindan olusturulan Havale ofisleri ev sahibi ülke bankalarinin ticari faaliyetlerinin önemli bir pay verdi ama onlarin sayaçlari kapali ordularini tuttu.

Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) göre, Filipin havale girisleri 2008 yilinda USD16.4B ulasan ve küresel mali krize ragmen 2009 yilinin ilk çeyreginde bir daha% 2,7 oraninda artis hiz kesmeden büyüdü. Büyük hacim bankalar, banka disi finansal aracilar ve alt transfer hizmeti saglayicilar için büyük bir firsat sunuyor. Hizla degisen teknoloji ve Anti-Kara Para Aklama Yasasi (AMLA) kaynaklanan siki düzenlemeler, ancak, havale is giderek daha rekabetçi hale getirmek için kisitli giris var.

Teknoloji artik bir havale islem uçtan uca kesintisiz birlestiricisi için vardir. Dosya transferi yetenekleri ile Sistemleri büyük veri bir banka digerine güvenli bir sekilde akmasina izin verir. Ve ayni tesiste bir alici Filipin havale kurulusa gönderen ev sahibi ülkeden para transferi için kullanilabilir. ATM, SMS, web ve telefon bankaciligi da ev sahibi ülkenin ve Filipin bankalarin sayaçlari kapali ordularini tutmak. Düsük maliyetle büyük ses hizmet yetenegi sonunda gereksiz yapmak ya da en azindan banka disi para transferi araci marjinalize olacaktir. Bu iki katmanli fiyatlandirma, toplu transferleri ve perakende transferleri diger hizmet edecek bir neden olacaktir.

Kitlesel pazarlara iliskin sorunsuz bankalara, ne olusturmak ve çalistirmak sorunsuz birlestiricisi isletim bir is süreci olarak dis kaynak kullanimi (BPO) veya servis saglayici olabilir teknoloji saglayicilari vardir kalabilir.

Bu arada, sag teknolojik altyapisi ve uzmanligi ile banka disi havale servis saglayicilar için bol bol yer kalir. Her zaman kültürel farkliliklar, AMLA kisitlamalar, göçmenlik yasalari, riskten kaçinma ve degisen teknoloji hizla yanit için yerel bankalarin yetersizlik birçok kaynaklanan sisteminde çatlaklar olacaktir.