google yeni patent basvurusu – dijital reklam panolari

Her zaman yeni bir potansiyel pazarlama forum ariyor, Google yine kutunun disinda düsünüyor. Son zamanlarda dijital reklam panolari için bir patent basvurusunda.

Geçtigimiz Aralik ayinda, Google gerçekten bu dijital reklam dünyasinda gidiyor öngören ne kadar gösterdi. Bu ABD Patent ve Marka Ofisi tamamen yeni bir pazarlama forum olusturmak isteyen ile bir patent basvurusunda. Patent teknoloji ve reklam panolari ve kiosklar dijital reklam yerlestirmek için bir is modeli içindir. Belirgin fikir Google Adwords veya yeni bir Google hizmeti üzerinden reklam alani satin almak ve alisveris merkezleri ve diger perakende yerlere reklam disari patlama mümkün olurdu.

Patent süreci uzun bir tanesidir, bu nedenle Google, uygulama ile basarili olacaktir eger kimse bilmiyor. Uygulamanin dogasi, ancak, bir duraklama vermelidir. Google basarili olursa, bu online reklam dikkate tamamen yeni bir platform verecektir. Ah, ama dikkate almak daha önemli bir sey var.

Diyelim ki Google basarili ve patent elde varsayalim. Bu etkileri her türlü korkunç bir zafer olacaktir. Google aslinda Amerika Birlesik Devletleri arasinda büfeler ve perakende satis üzerinde reklam kontrol edecek. Alt satirda açisindan, büyük bir gelir üreticisi olacaktir. Kaç reklamverenler tüm Noel sirasinda bir alisveris merkezi üzerine püskürdü için ödemek istiyorsunuz? Alisveris merkezleri çok dolu, insanlar zar zor tasiyabilirsiniz.

Dikkate Ikinci bir faktör Google gidiyor yönü. Online pazarlama göre tugla ve harç pazarlama genellikle ayri bir tarz olmustur. Herkes ve kardesi bu iki platform birlestirme bir gelecek tahmin var. Google’in önerdigi patent Ancak, bu yaklasim ilk mesru küresel adim gibi görünüyor.

Günün sonunda, Google, bu patent ile basarili olup olmadigi sorusuna neredeyse ilgisi yoktur. Açik olan sirket agini genisletmek için yollar düsünme uzak ve yukarida diger çevrimiçi sirketidir. Herkes gerçekten Yahoo ya da MSN bu fikir geldi ve takip için beklediginiz? Olasi degil. Düsünme kutu kizak böyle bir disari ile, Google gelecege simdi ve uzun online pazarlama hakim duruyor.