ölçekler kullanarak endüstriyel atik malzeme bertaraf

ABD’de sanayi daha modernize hale geldikçe, ayni zamanda daha fazla atik ürünleri üretti. Geçmiste, bu malzemelerin ile ilgili standart metot sadece onlari atmak oldu. Baslangiçta bu oluk içine ön kapi disari atma anlamina geliyordu. Nüfusun yogun oldu ve insanlar bu tip davranislari ile ilgili tehlikeleri taninan, çöp toplama evsel ve endüstriyel atiklar hem kaldirmak için baslatilmistir. Belediyeler artik bu çöp ile ilgili sorumlulugu miras. Onlar sadece, sitenin disari çekme bir depolama içinde gömme, okyanusta damping veya uygun bir nehir veya göl, veya yanma gibi bir dizi strateji gelistirdi.

Her zaman atik malzeme belirli türleri olmustur, genellikle iyi bertaraf bu basit yöntemleri için uygun degildi tehlikeli atik olarak da bilinir. Tabii ki saglik tesisleri gibi igneler, biyo-tehlikeli, ve hastalik yayilabilir diger bulasici hastaliklarin gibi özellikle tehlikeli ögeleri de dahil olmak üzere tehlikeli atik malzeme üretken üreticileri vardir. Endüstriyel isleme gibi agir metaller, zehirli duman ve zehir içeren malzemeler gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Elektronik kursun içerigi yüksek olan atik maddelerin üretimi için rezil olmustur. Hatta hazir giyim sektöründe ve özellikle deri sanayi civa içerebilir kimyasallar kullanabilirsiniz. Tarimsal atik ürünleri büyük bir ses seviyesinde üretilen ve uygun bir sekilde islenmesi gerekir.

Özel isletmeler verimli toplama ve dogru tehlikeli atik ürünleri kullandiktan belirli hedefleri ile gelismistir. Yasa ve direktifler Yasama bunu yapmanin dogru yolu önemli miktarda bulunmaktadir. Hemen hemen tüm durumlarda, mükemmel bir kagit izi nihai nihai bertaraf ile bu atiklarin üretimin her asamasinda kayit korunmasi gerekir. Tabii ki, belirtilmistir en önemli parametrelerden biri genellikle hacim olarak not malzeme miktari, ya da agirligidir.

Malzeme agirlik ile ölçülür, bu gibi durumlarda, endüstriyel ölçekte uygun türü kullanilmaktadir. Oldukça küçük malzeme miktarda, bir laboratuar ölçekli veya bir tezgah ölçekli olsaydi dogru bir seçim olacaktir. Malzeme silindir saklaniyorsa, endüstriyel silindir ölçekler etkili olacaktir. Tehlikeli madde büyük miktarda daha kolay platform teraziler veya büyük zemin ölçeklerde tartilir olabilir. Davul toplanan bu malzemelerin agirlik tespiti için bir tambur ölçek üzerine yüklenebilir.

Dijital terazi bu farkli tür tüm önemli özellikleri, bir dizi paylasir. Bu kaplar ölçek platformda manevra veya birakilir gibi tehlikeli atiklar genellikle hantal kaplarda saklanir olmasi nedeniyle, ölçekler sok yükler karsilasabilirsiniz. Daha büyük teraziler de endüstriyel ölçekte platformda sert yükler riske, forklift veya diger otomatik cihazlar tarafindan yüklenebilir. Birçok ölçekler, Arlyn teraziler tarafindan sunulan dahil olmak üzere alüminyum, daha kaliteli dijital terazi, yapilan yük hücreleri ile imal edilirken paslanmaz çelik yük hücreleri kullanir. Yük hücreleri daha iyilestirme islemi özel bir isi ile iyilestirilmistir. Çok daha az zarar muhtemeldir ölçeklerde elde edilir.

Bir baska önemli özelligi agirlik sonuçlari okunmasi kolay saglayan bir dijital ekran. Arlyn endüstriyel terazi agirligi bilgi veren sadece büyük bir LCD grafik ekran kullanmak degil, ayni zamanda açik bir sekilde ölçü birimlerini, herhangi bir dara degerleri ve istikrar endikasyonlari notlari. Ölçüm parametreleri girisi kolayca uygun ögeler için kullanici istemi menüler tarafindan yönlendirilir.

Depolama ve tehlikeli malzemelerin agirligini kayit birincil önem tasimaktadir. Arlyn elektronik terazi veri çikisi için biçimleri çok çesitli mevcuttur. Kullanilan en yaygin türü RS-232 oldugunu. Verilerin sert bir kopyasini saglamak için, ya da çöp konteynerleri belgelemek için etiket yazdirmak için bu çikis dogrudan bilgisayar yazici dogru türde bagli olabilir. Dogrudan ölçekli veri kabul edebilir o kadar çok bilgisayarlar da RS-232 baglanti ile saglanabilir. Universal Serial Bus (USB) hizla yaygin veri iletisimi standart haline geliyor. Tezgah ölçekler ve platform teraziler de dahil olmak üzere Arlyn ölçekler Tüm,, bir USB baglantisi ile saglanabilir. Windows tabanli bir yazilim kullanimi kolay, ayni zamanda elektronik tablolar ve veritabanlari çesitli içine veri almak için dahildir. Bu biçimler kullanici yollari genis bir yelpazede bu verileri yazdirmak için yetenegi sunar. Ek bir veri iletim yöntemi bir yerel alan agi, ya da dogrudan herhangi bir tarayici tabanli cihazdan izlemek için internete ya, bir Ethernet portu geçer.