dijital kameralar için alisveris nasil

Son yirmi yilda teknolojik bir devrim olmustur. Biz yaklasim ve kayit nasil dünya bizim görüntüleri degisiyor, pc yayilmasini itibaren CD, DVD ve MRP3 oyuncularin yükselisi. Piyasaya çikti oldugu en önemli gelismelerden biri dijital fotograf makinesi olmustur. Bir pc sahibi hemen hemen herkes ayni zamanda bir dijital fotograf makinesi sahibi. Bunlarin güzelligi olmasi ve daha sonra çekin ya da degil-bir kez daha resmi görebilirsiniz tersledi karar olacak gibi görüntülenebiliyor olmasidir. Bir dijital kamera ile çekilen resimler bilgisayara yüklenen ve daha sonra satin alabilirsiniz özel kagit üzerinde basilabilir, alternatif olarak disk üzerinde koyun ve profesyonel bir islemci onlari alabilir.

Dijital kamera önce gitti ne benzersiz farklidir. Dijital fotograf makinesi icadi önce, hatta en yüksek teknoloji kameralar mekanik ve kimyasal islemler bagliydi. Onlar elektronik görüntü kaydeden bir dahili bilgisayar var çünkü Dijital fotograf makineleri farkli çalisir. Temelde onlar filmsiz kameralar vardir. Onlar ilk dijital fotograf makinesi çiktiginda ötesinde çogu kisinin bütçeleri-onlar daha popüler hale gelmistir, fiyat da benzer fiyatli film kameralari gibi uygun fiyatli ve esnek noktasina düsmüstür. Saklamak edebiliyoruz görüntüleri miktari depolama var 16mb den 256mb bir sey olabilir bellek miktarina baglidir. Bellek boyutu da aliyor-bellek kullanan kartlari resimlerin çözünürlügünü üzerinde etkisi vardir ancak çikarilabilir, ve daha fazla depolama kapasitesine sahip bir sey ile degistirilebilir.

Üç ana stil veya dijital kamera sekli vardir, ilk bir cebine sigacak kadar küçük, bu tarz sonra en siralama ve ayni zamanda oldukça pahali. Eger standart ölçü var Sonraki, hangi büyük ve nokta ve kamera çekimi yapacak her seyi yapabiliyor. Bu model için para iyi bir degerdir. Son olarak en iyi fotograf üreten dijital SLR vardir. Bu son derece esnek bir model oldugunu ve bu bir lens geçis yapabilirsiniz, ancak bu gelismis özellikleri uygun bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

Eger bir dijital fotograf makinesi satin alirken ilginizi gereken diger bilgileri piksel-kisaca koymak, piksel bir resim olusturan gitmek noktalar vardir. Bu piksel gibi noktalar binlerce ölçülür; megapiksel çagirdi. Daha megapiksel daha net resimlerinizi olacak ve kamera üzerindeki büyük fiyat etiketi var. Eger yapmak istediginiz tüm 4×6 fotograflar üretmek ve belki bazi görüntüleri e-posta ise, o bir 4 megapiksel kamera ihtiyaçlariniz için yeterli olmalidir. Size üretmek görüntü kalitesi üç sey bagli oldugunu, ancak akilda tutulmasi gereken, kamera ile çalisir bilgisayar, yazilim türüne hizini, ve lazer veya mürekkep püskürtmeli yazici kalitesi.

Unutmamaniz isteyebileceginiz son sey optik bir zoom-Bu size çekim ne büyütmek saglar ve atis çerçeve üzerinde daha fazla kontrol saglar. En fazla esnekligi için tavsiye bir 3x optik zoom, saticilar dijital ile karistirmayin izin vermeyin zoom-uygulanabilir bir göz degildir. Parmaklarinizin ucunda bu bilgileri size ilk dijital fotograf makinesi satin alma hiçbir sorun olmalidir.