E-ticaret Çin’de gerçek oldu

Ulusal bir arastirma Çin’in bu yilin ilk çeyreginin sonuna kadar 1.100 ‘den fazla tüketici ile ilgili e-ticaret web siteleri oldugunu buldu.

Çin’in e-perakendecilik satis hacmi ülkenin toplam perakende satislarin binde sadece 0.018 için muhasebe, geçen yil 55 milyon yuan olarak gerçeklesti ragmen, anket bu yil yüzde 500 büyüme öngördü.

Ne gözlerinizle görebilirsiniz Bu onaylar. Her gün e-ticaret yapmak iki veya üç yeni web siteleri ekonomik olarak gelismis güney ve kiyi Çin’den iç alanlara, hizmet kapsaminin genisletilmesi, vardir.

Ülkede e-ticaret gelistirme engelleyen ölümcül faktörlerden biri olarak dikkat edilmesi gereken kullanilan ödeme sistemi, simdi artirildi. On-line ödeme Çin Merkez Bankasi, Tüccarlar Bankasi ve Çin Insaat Bankasi da dahil olmak üzere bankalar için gerçeklik haline gelmistir.

Tüm e-perakendecilik web siteleri arasinda, 8848.net Çinli internet kullanicilari arasinda en popüler ve emtia 300.000 ‘den fazla çesidi sitesinde bulunabilir. Satis hacmi geçen Kasim ayinda yuan 12,5 milyon oldu ve bu rakam ay artarak ay oldu.

“Çin simdi ülke genelinde yaklasik 10 milyon potansiyel alicilar anlamina gelir yaklasik 10 milyon internet kullanicisi vardir,” Wang Juntao, web sitesinin kurucusu söyledi.

Birçok bilgisayar ve yazilim üreticileri de Çin’de en son e-ticaret ürünleri sunma firsati aliyor. Son Eylül ayindan bu yana Microsoft Çin kendi e-ticaret stratejisi açikladi zaman, burada tanitim faaliyetleri bir dizi baslatti.

Parlak bir gelecek bekliyor olsa da, Çinli uzmanlar e-ticaret çok ön asamalarinda hala ve bu kimlik dogrulama, ödeme, teslimat ve ilgili kanun ve yönetmelikler gibi hala yüz darbogazlari, uyariyorlar.

“Bu e-ticaretin hizla gelismesini tesvik etmek toplumun tüm kesimleri ile isbirligi ihtiyaci,” Wu Jichuan, Bilgi Sanayi Bakani dedi.

Bilgisayar ve Mikroelektronik Sanayi Gelistirme Arastirma Merkezi ve CCIDNET Danismanlik tarafindan yapilan bir arastirma internet kullanicilarinin sadece yüzde 20,3 on-line alisveris deneyimi oldugunu göstermektedir, ve bunlarin sadece yüzde 40 on-line islemler memnun.

Çinli internet kullanicilarinin yüzde 80’inden fazlasi on-line islemlerin güvenligi hakkinda endise.

“Ben daha bu web sitelerinin onda biri daha ziyaret etmis, ancak bugüne kadar, ben on-line bir nikel geçirdim degil,” Chen Xiaoxing, bir Internet sörfçü söyledi.

Bu tutum Internet perakende satis yoluyla para kazanmak hala zor oldugunu gösterir. Bir web sitesi sahibi dedigi gibi, web siteleri harcama yerine su anda para kazaniyorlar.

Ama durumun iyilestirilmesi ve Bilgi Endüstrisi Bakanligi artik e-ticaret ve ilgili yasa ve yönetmeliklerin gelistirilmesi için temel çerçeve promulgating mesgul. En son fikir Sangay ve Guangzhou da dahil olmak üzere 10 büyük sehirlerde 25 Mayis e-ticaret basinda bir forumdur.

NEEDSEE Biz e-ticaret geleneksel degismez düsünüyor, ama NEEDSEE müsteriye gösteren bir gerçek kisi de ürünleri müsterilerine sadece, e-ticaret, geleneksel artirmak, ama gelistirilmis.