HyperVM VPS sunucu optimize etmek için tavsiye

Bir VPS sunucu olan bazen bir agri: Bazi VPS ile, bir ana sunucu üzerinde OpenVZ çalisan, size oftenly fiziksel islemci asiri yük nedeniyle bazi yavaslamalar, yasayacaksiniz.

Kullanici sikayetleri? Bu yazida bir bütçe çift çekirdekli islemci en güç alarak, OpenVZ VPS kutulari optimize etmek için nasil anlatmaya çalisacagim.

Ilk olarak, bir VPS sunucu birkaç sanal sunucular içine parçali bir donanim sunucu oldugunu endise olmalidir. Bir çift çekirdekli 2.0gigahertz ana islemci ve 10 sanal kutulari gibi genel yönden,, sen, 10 2x2ghz bölünmüs oldugunu sanal sunucu basina 0.4ghz sonuçlari olacaktir. Her VPS temel donanim islemci bir islemci paya sahiptir. Her zaman bir sanal sunucu kendi sinirlari tükendi asla böylece, tüm sanal sunucular kendi islemci siniri her kullanacak, ancak isleme için makul bir siniri tutmali.

Basit bir sanal sunucu islemci çok talep olabilecegini unutmayin ve dogru sinirli degilse, bu genel yavaslamasi neden olabilir.

Bir baska ipucu her sanal kutusu için sadece bir çekirdek sinirlamaktir. OpenVZ iyi bir yazilim oldugunu unutmayin, ancak% 100 dogru degil. Her VPS kutusu için bir temel sinirlayici degil iyi surprieses adresinin ana sunucu koruyacaktir. Ana islemci iki çekirdek üzerinde varsa, her VPS sunucu için iki çekirdek devredebilir.

Belirli bir isi çalistirmak yoksa size yürütme ne biliyorsaniz, her VPS için daha fazla çekirdek devredebilir. Bu ipuçlari size müsterilerin kutulari içinde çalisan bilmiyorum her zamanki sekilde, size yardimci olacaktir.

Üçüncü ve yararli ipucu her zaman emniyetli disk dizisi Kurulumu çalistirmak için deneyin. Bazi sunuculari çalistirmak gibi, disk arayislara çok isteyecektir ve bu onlarin ömrünü kisaltir olacaktir. En az bir ayna RAID Kurulumu çalistirmak için çalismalisiniz. Bazi performans elde etmek için, bir RAID-10 güzel olurdu.

Son ucu yedekleme uzaga koymak asla etmektir. Bir köle disk ya da yedekleme içine koyabilirsiniz bir köle dosya sunucusu tutun.