Online emanet dolandiriciligi

Online Escrow Dolandiricilar can yelekleri ve mantikli (ve çogu zaman hayat kurtarici) kullanimini tesvik ve ardindan bastirmak için garanti sahte olanlar, satis gibi biraz vardir.

ihanet

Çevrimiçi emanet dolandiriciligi ihanet tutar ve bu da büyük bir bir ve yaklasik yirmi yeni bu sitelerin haftada bir büyüme orani, onlar masum çevrimiçi alici veya satici için çok gerçek bir tehdit olusturmaktadir.

Peki tam olarak ne bunlar?

Online Escrow Dolandiricilar, veya Online Emanet Dolandiricilik gibi-genellikle iyi niyetli siteler gerçek, güvenilir online emanet sirketlerden kopyalama, toptan, sayfalari elde görünmek için yapilmis sitelerdir.

iyi niyetli çevrimiçi emanet

O dedi, bir online emanet sirket nedir?

Gerçek bir sey, lisansli (hepsi devletlerde olmasi gereken) online emanet sirket çok yerine bir online islem, taraflar koruyan bir ev satin alma ya da satarken basa tugla ve harç versiyonu gibi, bir açik artirma sitesi demek ya da bir online seri ilanlar sitesi.

Bu gibi çalisir:

Adim 1: alici ve satici sartlarini kabul

Her iki taraf bir mal tanimi, satis fiyati, alicinin muayene için gün sayisi ve herhangi bir nakliye bilgileri içerir islem, açisindan kabul.

2 adim: alici online emanet sirketi öder

Alici bir ödeme seçenegi sunar. Online emanet sirket ödeme dogrular. Islem Zamani ödeme yöntemi göre degisir.

Adim 3: satici gemi mal aliciya

Ödeme dogrulama üzerine, satici mal gemi ve izleme bilgilerini göndermek için yetkilidir. Online emanet sirket alici sevkiyat aldigi dogrular.

Adim 4: alici mal kabul

Alici bir muayene ve mal kabul etme veya reddetme seçenegi için gün önceden belirlenmis sayida vardir.

5 adim: online emanet sirket satici öder

Emanet sirket satici tarafindan seçilen yöntemi ile satici öder. Islem tamamlandi.

koruma

Bir iyi niyetli, akredite emanet sirket Alici ve Satici korumak amaciyla güvenli bir üçüncü taraf olarak hareket eder.

Nasil Alicilar korunmaktadir:

Emanet sirket sevk mal izler ve teslim edildi dogrular.

Satici Alici mal kabul kadar ödenen, ya da muayene süresi sona degildir.

Nasil Saticilar korunmaktadir:

Alici mal aldiginda emanet sirket onaylar.

Satici emanet sirket iyi para dogrular sonra sadece gemi yetkilidir.

hileli online emanet

Sik sik olarak degil, bir sahte satici ile hileli online emanet sirket ekipleri, kim-bir kez disari “kalbi iyiligi” ki, onun mal satin almis (o önerir bir, akil bir emanet sirket kullandiginiz-göstermektedir siz) Tüm site üzerinde kalir ve her sey iyi gider emin olmak için.

Bir alici olarak böyle bir düsünceli satici takdir ve önerilen onlara fon aktardiginiz kez, herkes ödemek niyetinde olmadigini, sitesi, ama kendilerini kullanmayi kabul edebilir.

Bu çirkin bir ihanettir.

online emanet dolandiriciligi karsi korumak için nasil

Eger bu dolandiriciligi birine kurban asla saglamak için yapabileceginiz birçok sey var.

sirketlerin bölümü

Bir online emanet dolandiricilik kurbani olma önlemek için en kolay ve en iyi sekilde kullanmayi planladiginiz emanet sirket düzgün lisansli emin olmak için devlet için Sirketler Bölümü çagirmaktir. California bu Sirketler ücretsiz numara 1-866-ASK-CORP Kaliforniya Bölümü (- 2.677 1-866-275) ‘dir.

Kisisel bilgi

Eger kullandiginiz çevrimiçi emanet sirket gerektigi gibi lisansli oldugunu dogruladiktan kadar Sosyal Güvenlik numarasi, kredi karti numarasi veya banka hesap bilgileri gibi finansal veya kisisel bilgileri ifsa asla.

yönetim

Belirli bir çevrimiçi emanet sirket kullanarak israr bir alici veya satici muhtemelen sahte bir emanet hizmetleri sitesi dogru yönlendirmek için çalisiyor.

hiçbir adres veya telefon

Listelenen bir adres ve telefon numarasi yok emanet sirket siteleri için. Site bir telefon numarasi listesi yoksa, numarayi aramak ve canli bir kisi konusmak emin olun. Genel bir sesli posta sirket hileli olabilir bir isaretidir.

Onlara soru

Emanet sirket e-posta soru gönder. Eger bir yanit almazsaniz, onlarla is yapmiyoruz.

sitenin kendisi

Bazen bir sahte emanet sirket Web sitesinde yazim ve dilbilgisi hatalari ve tutarsiz bilgi ile, onun özensiz içerigi ile tespit edilebilir. Diger zamanlarda, sitenin bilgi mesru emanet sirket sitelerinden kopyalanmis olabilir.

islem

Nasil çevrimiçi emanet hizmeti islemleri islemleri ögrenin. Kendi islemek, ancak kullanicilar bunun yerine online ödeme hizmetleri ile hesaplari kurmak için gerektirmeyen siteler kaçinin. Mesru emanet sirketler Western Union ya da MoneyGram gibi kisiden kisiye para transferi kullanin veya bir birey yerine bir tüzel için ödeme göndermek için yönlendirmeyin.

güvenilir logolar

Sahte emanet sirket siteleri genellikle Better Business Bureau, VeriSign Güvenli, TRUSTe ve Internet Dolandiriciligi Sikayet Merkezi bile gelen logolar görüntüler. Emanet sirket gerçekten bu kuruluslar tarafindan kabul emin olmak için kontrol edin.

alan adi uzantilari

. Org,. Biz,. Cc,. Bilgi. Veya. ABD’de biten alan adlari ile emanet sirket siteleri kaçinin.

gerçek olamayacak kadar iyi

Görünüste müthis bir anlasma karsi dikkatli olun. Dolandiricilar online seri reklam sonrasi ve çok düsük fiyatlar ile online açik artirma ile ürün sunuyoruz. Unutmayin, bu sözde “firsatlar” Bir sahte emanet sirket sitesi kullanmak için almak için sadece kanca vardir.