veri kurtarma ve web 2.0 ‘in karanlik yüzü

Ifade Web 2.0 duymustur herkes kadar iyi ellerde? Iyi Herkes, hepimiz sonra dikkat anlamina gelir. Ya jak Planet Zanussi gelen Planet Earth geldi veya yil geçmis çift için bir kayanin altinda barinma edilmistir yoksa o zaman sert ifade Web 2.0 duymus degil basili olurdu?

Tüm Internet hastaliklarin ve tüm pazarlamacilar ‘hayalleri için nihai cevap için her derde deva olmasi gerekiyordu. Ayrica, günlük hayatimizda ve biz çok daha kapsamli ve sezgisel çevrimiçi olarak birbiriyle etkilesim yol yapmak gerekiyordu.

Biz ne zaman biz dürüst Peki eger jüri evet eski güzel Web 2.0 ve siteleri gibi bu sorunlarin çogu hala disari insanlik için geldiginde kutulari bazi ama iyi seyler oldugu gibi kene yapmak, neden çikmak asla yok önde?

Bu derken bazi son derece kullanisli özellikleri ve fonksiyonlari ile ama her durumda, er ya da geç birlikte herkes için berbat geçin millet bir grup gelip orada bazi çatlama siteler var anlamina gelir.

Eller Facebook hakkinda hiçbir sey bilenler kadar?

Güzel, çok ve bu tüm yuvarlak, hepimiz bir degisiklik için dogru ayaga göze ikramiye böylece Facebook arkasindaki PR insanlar is yapiyor anlamina gelir kadar iyidir!

Eller yukari dogru tüm arkadaslari size sirin ve sevimli küçük sanal arkadas ve çiçekler, yumurta patlayan, bitkiler ne olursa olsun göndermeye devam zaman Facebook’ta bu güzel sevimli küçük uygulamalarin tüm çalisma bu sekilde anlayanlar hepiniz?

Hmnnnn. Degil oldukça olumlu ilk seferde cevap kim kadar çok. Onlar ve onlar gibi diger uygulamalar nasil çalistigini farkinda olmalidir nedenleri bir dizi oldugu gibi, çok iyi degil.

Ben açin ve benim Facebook hesabi (evet ben bir tane var) oturum gibi ben yardim edemem ama insanlar beni ögeleri gönderdi kirpma tutmak sirin ve sevimli çis uygulamalarin giderek artan sayida fark edemez. Simdi bu hepsi çok güzel ve gerçekten bu insanlara bakim bilmek tüm sicak ve bulanik içinde duruyor ama bu tüm bir daha sinsi tarafi var. Denemek ve bir “Yumurta” ya da büyüyen bir bitki her açtiginizda “Bu hediyeler çalistirmak için bir uygulama indirmek ve açmak için istenir. Bu uygulamalarin bazi perde arkasinda gizli sabit disk, kutuya e-posta ya da her yerde “benim” kisisel verileri gidin ve bu verileri saklayabilirsiniz üzerine ilk ortaya botlar ve tarayicilarin vardir. Evet millet sadece Kimlik Hirsizligi ilk asamalarinda bazi durumlarda kurbani olmustur. En kötü durumda sabit diskinize bulasmis olabilir ve size veri hasat ve sabit disk kavrulmus ve kizarmis olmanin kaygan yamaçta bulunmaktadir.

Güzel bir resim oldugunu ve Facebook arkasinda millet (ve digerleri) tasvir daha az oldugunu bir degil? Sorun bu uygulamalarin bir çok Facebook kendi sunucularinda ve bu Facebook ve personeli tarafindan ve büyük neler olup bittigini üzerinde hiçbir kontrole sahip olarak ev sahipligi olmayan üçüncü parti uygulamalar olmasidir.

Hepsi bir kolektif bilinç inmeye kendinize çok kolay ve gizli hirsizlik kendinizi teshir olabilir nasil unutun Web 2.0, gizli karanlik yüzü hos geldiniz.

Internet soygun bu tür kurbani ve evet bir sonucu olarak veri kaybinin olduguna Simdi eger. Simdi ne yapacaksin?