yazilim online satis için bir pazarlama araci olarak pr

Online dünyada, pazarlama ve halkla iliskiler arasindaki sinir çok bulanik görünebilir. Daha fazla biz yazilim sirketleri yazilim online satis yardimci olur pazarlama planinin bir parçasi olarak halkla iliskiler düsünüyorum. Basin bülteni dagitim – – web üzerinde binlerce yerlerde onlarca kapsayacak sekilde PR en güçlü araçlardan biri sunuyor. Eski zamanlarda basin bültenleri medya için olusturulan ve yazi yazmak için yayincilar tarafindan kullanildi. Basin bültenleri rolü potansiyel müsterilere dogrudan bir haber kaynagina editörleri için bir haber kaynagindan degistirdi. Gazeteciler ve yazilim çözümleri potansiyel müsterilere – bir basin bülteni dagitim planlarken, her iki taraf için de çekici hale getirmek için çalisin.
Basin bültenleri de etkili bir SEO araci oldugu ortaya çikti var, onlar haber arama motorlari tarafindan dizine ve daha fazla trafik (kisi anahtar sözcük kullanirsaniz, basin bültenleri için optimize edilmistir) sürücü olabilir. Eger dogru hedef kitleye hedef, yazilim çözümü çok daha fazla dikkat alacak ve çekici ziyaretçilere online yazilim satmak mümkün olacak.
Basin açiklamasi artirmak için birkaç ipucu:
1. Basin bültenleri haber degeri olun. Bir ürün sürümü veya güncelleme / yükseltme, yazilim ödül ve ortakliklar üzerinde bir basin açiklamasi olusturun. Düzenli basin bültenleri potansiyel müsterilerden daha fazla güvenilirlik ve güven kazanmak yardimci olur.
2. Arama motorlari için basin bültenleri optimize edin. Basin açiklamalari insanlar için hazirlanmis, ve ancak o zaman arama motorlari için olmalidir.
3. Eger daha fazla sosyal medya odakli yapmak ve uygun bloglar bulmak için blogcular ulasmak istiyorsaniz, orijinal basin açiklamasi yeniden yazin.
4. Okuyucularin hizmetleri ve çözümleri hakkinda daha fazla bilgi almak istiyorum olun. Yazilim özellikleri ve faydalari gösteren deneme sürümü veya beyaz kagit indirmek için dahil baglanti ile bazi reklam yapmak.
5. Bir açilis sayfasi olusturun. Ziyaretçi etrafinda kazma ile hemen gerekli bilgileri alirsiniz çünkü açilis sayfalari basariyla basin bültenleri için kullanilabilir.
Bir basin açiklamasi etkinligini izlemek için yollari nelerdir?
1. Bir açilis sayfasi kullaniyorsaniz, onun getirdigi dönüsümleri izlemek.
2. Ayrica izleme kodlari ile özel baglantilari olusturmak ve basin açiklamasinda kullanabilirsiniz.
3. Geleneksel arama motorlari ve blog arama motorlari izleyin.
4. Google Uyarilar uygun anahtar kelimeler kurmak ve yayinlarin haberdar.
Online PR için modern araçlar geleneksel yöntemlerle çok daha fazla sonuç elde etmek için yardimci olacaktir. Onlar bunlarin yerine ancak çok daha fazla firsat ve ihtiyaciniz olan kitleyi hedef ve daha sonra yazilim satislari artirmak için özgürlük vermeyin. Insanlar daha fazla web anlayisli aliyorsaniz gibi, web üzerinde görülebilir ve sirket ve hizmetlerinin potansiyel müsterilere haberdar etmek çok önemlidir. Eski moda bir araç olarak PR düsünmeyin, bu gelisti ve online promosyon için daha fazla firsat getirdi.