ebay öge liste kurallari

Ebay dünyada hemen her ülkede hayatin her kesiminden gelen üyeleri ile, böyle büyük bir pazar oldugu için, bu konuda gizlenen birçok scammers oldugunu hiç sasirtici degil. Daha iyi alicilar korumak için, eBay sitesinde kapali ihalesi olabilir ögeleri ilgili özel kurallari vardir. Bu kurallar takip edilmelidir, ya da açik artirma için madde gönderme kisinin sitesinden yasaklanabilir.

Süpheli Yasak, Potansiyel Ihlal ve Onayli: birçok kategoride, gerçekten sadece eBay dört kategoriden birine girer açik artirmaya çikarmak ögeler olmasina ragmen. Onayli tanimlamak ve anlamak için en basit kategorisidir. Onaylanmis bir madde diger üç kategoriden birine girmemektedir herhangi bir ögedir. Dogru, oldukça basittir?

Yasakli maddeleri disinda – ‘onayli’ kategorisinde sonra, ancak anlamak için biraz daha almaya basliyor. Bir yasak madde hiçbir kosulda, herhangi bir nedenle eBay ihalesi olmayabilir. Yasak ögeleri alkol, uyusturucu, hayvanlar, tütün, insan kalintilari veya herhangi bir tür vücut parçalari, piyango bileti, ve hükümet gayrimenkulleri içerir. Orada listesinde biraz daha, ve bu liste eBay web sitesinde görülebilir.

Süpheli ögeleri yasak degildir olanlardir, ama mutlaka ihlal degildir. Yetiskin malzeme ‘süpheli’ kategorisinde yer alir. Herhangi bir tür bilet de süpheli olabilir. Kolluk ilgili ekipman, yani sira silah, biçak ve diger silahlar süpheli ögelerdir. Eserleri, gida maddeleri, piller, tüm tehlikeli kimyasallar ve malzemelerin süpheli ögelerin listesini de vardir. Bu sürece bu ögeleri belirli sartlari yerine olarak, eBay süpheli ögeleri ihale olabilir.

Potansiyel Ihlal ögeleri telif haklari, ticari markalar ve diger yasal haklarini ihlal olanlardir. Bu ögeler hemen hemen her zaman, yazilim, DVD ve CD gibi medya, bir tür, ancak liste, sahte ürün ve yasadisi kayitlari gibi diger ögeleri de içerir. Siz de eBay web sitesinde ‘potansiyel olarak ihlal’ ögeleri hakkinda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Eger madde düsüyor hangi kategori olarak emin iseniz, ihale kurmadan önce bu soru ile eBay basvurmalisiniz. Bir alici olarak, dikkatle yukaridaki üç kategoriden birine giren ürün satin alma sonuçlarini düsünmelisiniz. Onlar elde ne kadar olursa olsun – Bazi durumlarda, bu sahip bu ögelerden bazilari var çok yasadisi olabilir. Böyle bir satin alma, ya da böyle bir öge üzerinde teklif önce, söz konusu öge hakkinda daha fazla bilgi edinmek ve daha sonra bazi yasal tavsiye almalisiniz.